حیوانات پروفایل خواب Fitbit چیست؟ در اینجا نحوه کار آنها آمده است

Fitbit سال گذشته Sleep Profile را به عنوان یک ویژگی Premium راه‌اندازی کرد که به کاربران پس از حداقل 14 شب در طول یک ماه، تجزیه و تحلیل دقیق ماهانه خواب خود را ارائه می‌دهد. Karla Gleichauf، دانشمند تحقیقاتی Fitbit، می گوید: «این یک تلاش چند ساله بود». “ما با این سوال تحقیقاتی شروع کردیم، “آیا انواع مختلفی از خواب آور وجود دارد؟” علاقه زیادی به این سوال در دانشگاه وجود دارد، اما توانایی زیادی برای پاسخگویی به آن تا ابزارهای پوشیدنی وجود ندارد. اما تیم فقط نمی‌خواست سبک‌های مختلف خواب را کشف کند. کارلا توضیح می دهد که آنها همچنین می خواستند به مردم کمک کنند تا بر اساس این اطلاعات بهتر بخوابند. بنابراین، تیم Fitbit تصمیم گرفت تا اطلاعات بسیار مفیدی را جمع آوری کند.

ابتدا، آنها بیش از 1000 ویژگی خواب را برای ثبت رفتارهای خواب کاربران طراحی کردند تا مشخص کنند که آیا انواع خوابیده وجود دارد یا خیر. این ویژگی‌های خواب شامل مواردی مانند احتمال بیدار شدن در اولین ساعت خواب، طول چرخه خواب، ثبات زمان بیداری و اختلاف زمان خواب آخر هفته در برابر روزهای هفته بود. سپس تیم از فناوری یادگیری ماشین برای خوشه‌بندی داده‌های کاربر استفاده کرد و پاسخ اولین سوال خود را پیدا کرد: بله، انواع مختلفی از خوابگاه‌ها وجود دارد – در واقع حدود شش نوع.

برای اینکه این یافته برای مردم مفید باشد، محققان Fitbit با همکاران خود در سمت محصول Fitbit کار کردند. کارلا می‌گوید: «ما باید راهی پیدا می‌کردیم که این نوع اطلاعات «مطالعه‌ای» در مورد انواع خواب را به چیزی که قابل شناسایی‌تر باشد، ترجمه کنیم.

النا پرز، مدیر محصول Fitbit می‌گوید که این منجر به طوفان فکری در مورد راه‌های مختلف برای نمایش انواع خواب شد. او می‌گوید: «ما در مورد استفاده از عناصر طبیعی فکر می‌کردیم» مثل اینکه شاید یک خواب ناآرام اقیانوسی طوفانی باشد. اما در آزمایش این گزینه و گزینه‌های مشابه، تیم متوجه شد که افراد برای اتصال به این نمایش‌ها مشکل داشتند. خدمه Fitbit همچنین نمی خواستند کاربران چیزی منفی را با پروفایل های خواب خود مرتبط کنند – آنها فقط می خواستند آنها را بهتر توضیح دهند. سپس به فکر حیوانات افتادند.

النا توضیح می‌دهد: «ما احساس می‌کنیم با حیوانات مرتبط هستیم، و اغلب ارتباط منفی ذاتی با دلفین یا جوجه تیغی وجود ندارد».

این تیم با قوم شناسان و متخصصان حیوانات برای تعیین حیوانات مناسب برای هر نوع خواب (و اینکه چه شکلی هستند) کار کردند، در نهایت بر روی خرس، دلفین، جوجه تیغی، زرافه، طوطی و لاک پشت فرود آمدند. آنها همچنین عمیق‌تر به داده‌ها می‌پردازند تا بفهمند چه تعداد و چه نوع خوابی برای کمک به افراد در یادگیری سلامت خوابشان بهتر است.