من ویژگی ردیابی خواب Fitbit را به مدت دو ماه امتحان کردم

به محض اینکه نمایه خواب پریمیوم Fitbit در ماه ژوئن راه اندازی شد، فکر استفاده از داده ها برای استراحت بهتر برایم جالب بود. چیزهای کمی هستند که بیشتر از خواب دوستشان دارم، اما به اندازه کافی آن را در اولویت قرار نمی دهم. در کودکی تا دیروقت بیدار می ماندم و با چراغ قوه زیر جلد کتاب می خواندم. اکنون، زمان زیادی را قبل از خواب صرف کاوش در سوراخ های خرگوش اینترنتی جذاب می کنم.

اما من همچنین به این فکر کرده ام که آیا گاهی اوقات به دلیل مشکل کیفیت خواب، نه فقط کمیت، احساس خستگی می کنم. قبل از این آزمایش، من فکر فهمیدن اینکه هر شب چقدر می خوابم آسان بود (هشدار اسپویلر: اینطور نیست، و دلیل آن را در زیر خواهید فهمید). اما من مطمئن نبودم که چگونه می توانم کیفیت خواب خود را به عنوان یک هدف بخوانم تا زمانی که متوجه شدم Fitbit می تواند آن را برای من ردیابی کند. سپس یاد گرفتم که نمایه خواب Fitbit به من یک “حیوان خواب” اختصاص می دهد تا عادات مربوط به استراحت من را توصیف کند. در آن مرحله، می دانستم که باید آن را امتحان کنم. از آنجایی که من در Google کار می کنم، به اندازه کافی خوش شانس هستم که به راحتی به تیم Fitbit دسترسی دارم، تیمی که بسیار مهربانانه من را با یک دستگاه تنظیم کرد.

به نام یادگیری همه چیز در مورد خوابم – و احتمالاً استراحت بهتر – پروفایل خواب Fitbit را به مدت دو ماه آزمایش کردم. در اینجا مقدمه ای در مورد نحوه عملکرد نمایه خواب پریمیوم Fitbit، شش حیوان نمایه خواب که نشان دهنده سبک های مختلف خواب هستند و هفت چیز که من از تجربه خود یاد گرفتم (و دوست داشتم) در اینجا آورده شده است.

نمایه خواب پریمیوم Fitbit چگونه کار می کند

Sleep Profile آخرین به‌روزرسانی مربوط به استراحت Fitbit از زمان معرفی ردیابی خواب در سال 2009 است. برای اعضای Fitbit Premium با Google Pixel Watch، Sense 2، Sense، Veras 4، Versa 3، Versa 2، Charge 5 در دسترس است. دستگاه های لوکس، اینسپایر 2 یا اینسپایر 3.

قبل از Sleep Profile، Fitbit آمار خواب، مانند مدت زمانی که بیدار بودید، بیقراری و مراحل خوابتان را ارائه می کرد و از آنها برای ایجاد نمره خواب شبانه از 1 تا 100 استفاده می کرد.

نمایه خواب Fitbit این ردیابی را ارتقا می دهد و تجزیه و تحلیل ماهانه دقیقی از این 10 ویژگی را ارائه می دهد که تیم تحقیقاتی Fitbit مهمترین آنها را برای تصویری منسجم از کیفیت و کمیت خواب شناسایی کرده است:

 1. تنوع برنامه خواب: برنامه خواب شما چقدر از روز به روز متفاوت است.
 2. زمان شروع خواب: زمانی که معمولاً به خواب می روید.
 3. زمان قبل از خواب سالم: معمولا چقدر طول می کشد تا واقعاً بخوابید.
 4. مدت زمان خواب: به طور متوسط ​​چقدر می خوابید.
 5. خواب عمیق: چه مقدار زمانی را در با طراوت ترین مرحله خواب سپری می کنید.
 6. خواب REM: چه مقدار زمانی را در مرحله خواب با حرکات سریع چشم می گذرانید، زمانی که مغز شما روی مشکلات کار می کند و احساسات را پردازش می کند.
 7. خواب ترمیم کننده: چه مدت زمانی را با ضربان قلب کمتر از میزان استراحت معمول خود می گذرانید.
 8. ثبات خواب: هر چند وقت یکبار با تغییر مراحل خواب یا وضعیت خواب، مغز شما برای یک لحظه بیدار می شود (اغلب بدون اینکه متوجه شوید).
 9. شب هایی با بیداری های طولانی: چند شب به دلیل مواردی مانند سر و صدا برای مدت طولانی بیدار می مانید.
 10. روزهایی با چرت زدن: Fitbit هر ماه چند چرت را تشخیص می دهد.

تا زمانی که Fitbit خود را حداقل 14 شب از ماه قبل در رختخواب پوشیده باشید، در اولین روز هر ماه، یک نمایه خواب ماهانه دریافت خواهید کرد که این معیارها را تجزیه و تحلیل می کند. می‌توانید این داده‌ها را در دسته‌ای از قالب‌های مفید کاوش کنید تا هر کدام برای شما مناسب‌تر است را بیابید (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهید).

شش حیوان Fitbit Sleep Profile

در اول هر ماه، نمایه خواب Fitbit شما همچنین نشان می دهد که کدام حیوان نشان دهنده جدیدترین عادات خواب شما است. گزینه ها این شش حیوان با رفتارهای خواب متمایز هستند که با الگوهای خواب مشترک انسان نیز مطابقت دارند:

 1. خرس: شما تمایل دارید که یک برنامه خواب ثابت داشته باشید، به طور منظم در همان زمان به خواب می روید. شما زودتر از بسیاری از افراد به رختخواب می روید و تمایل دارید که به سرعت به یک خواب راحت برسید. خواب شما معمولا طولانی و آرام است، با نسبت نسبتاً بالایی از خواب عمیق و REM.
 2. دلفین: شما تمایل دارید دیرتر از بقیه بخوابید و در مجموع زمان کمتری بخوابید – شاید به دلیل برنامه خواب ناسازگار یا اختلال بیشتر در خواب شبانه. در مقایسه با دیگران، شما خواب سبک تری دارید و ممکن است برای رسیدن به خواب چرت بزنید. به اندازه کافی جالب توجه است که دلفین ها کمترین حیوانات خواب هستند که به کاربران پروفایل خواب اختصاص داده شده است.
 3. زرافه: خواب شما کوتاه تر است و احتمال اینکه دیرتر بخوابید و زودتر از خواب بیدار شوید بیشتر است. نسبت نسبتاً خوبی از خواب عمیق و REM با وجود مدت زمان کلی کوتاه‌تر دارید. و اگر شما هم مثل من زرافه ای هستید، مطمئنا تنها نیستید – این رایج ترین حیوان خواب در بین کاربران است.
 4. خارپشت: معمولا دیرتر می خوابید و زودتر از خواب بیدار می شوید. شما سبک‌تر می‌خوابید – معمولاً برای رسیدن به خواب سالم بیشتر طول می‌کشد و ممکن است عمیق‌تر و REM کمتر شود.
 5. طوطی: شما تمایل دارید زمان خواب ثابتی داشته باشید و خیلی زود یا دیر نخوابید. شما معمولاً به سرعت به خواب سالم می‌رسید و معمولاً هر شب مقدار مناسبی می‌خوابید. احتمالاً زمانی که از زمین خارج می شوید عمیق می خوابید، اما به دلیل بیدار شدن کوتاه مدت در طول شب می توانید در REM سبک باشید.
 6. لاک پشت: شما تمایل دارید هر شب در ساعات مختلف به خواب بروید، اما اغلب زودتر از اکثر اوقات. در کنار زمان‌های بیداری متوسط ​​کمی دیرتر، تمایل دارید به طور کلی زمان بیشتری را در رختخواب بگذرانید، اما ممکن است متوجه شوید که رسیدن به یک خواب سالم بیشتر طول می‌کشد و بر خواب عمیق و REM کمتر از حد متوسط ​​شما تأثیر می‌گذارد.