تمام آنچه نیاز است بدانید!

این ماه Fitbit نسل جدید ردیاب‌های تناسب اندام و ساعت‌های هوشمند خود را منتشر کرد که شامل Inspire 3، Versa 4 و Sense 2 می‌شود. Sense 2 دارای ویژگی‌ترین ساعت هوشمند Fitbits است.

اما آیا برای توجیه قیمت 299 دلاری کافی است؟ ما همه را خراب می کنیم.

بررسی ویدیویی Fitbit Sense 2

*به روز رسانی: ویدیو به اشتباه بیان می کند که Spotify و پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث به احتمال زیاد به زودی ارائه می شود. امروز تأییدیه ای از Fitbit دریافت کردیم که اینطور نیست. هیچ پشتیبانی شخص ثالث یا یکپارچه سازی موسیقی برای Sense 2 یا Versa 4 برنامه ریزی نشده است.

**به‌روزرسانی: با حذف پشتیبانی شخص ثالث و پخش‌کننده موسیقی قابل استفاده، توصیه‌های من تنظیم شده‌اند و می‌توان آن را با دقت بیشتری در این مقاله در مقایسه با ویدیو توضیح داد.

ویژگی ها و ارتقاء Fitbit Sense 2

ویژگی های ارتقا یافته در Fitbit Sense 2 عبارتند از:

  • دکمه کناری با قرارگیری بهتر و استفاده آسان تر
  • رابط کاربری ساده شده
  • فعالیت مداوم الکترودرمال (cEDA) برای ردیابی پاسخ استرس بدن در تمام طول روز
  • بیش از دو برابر گزینه های فعالیت ورزشی (بیش از 40 مورد برای انتخاب)
  • بلوتوث بهبود یافته و محدوده همگام سازی
  • ویژگی‌های آینده، از جمله Google Wallet و Google Maps با نمای تعاملی و مسیرهای گام به گام مستقیماً در ساعت

این همه علاوه بر عملکردهای دیگری است که به جلو آورده شده است. ویژگی هایی مانند HRV، خواب، دمای پوست و ردیابی اکسیژن خون، تعبیه شده در GPS، ادغام الکسا، و البته، کتابخانه عظیم صفحه های ساعت برای نمایشگر همیشه روشن آن.

با این حال، پشتیبانی شخص ثالث، صدای گوگل و پشتیبانی از پخش موسیقی از Sense 2 حذف شده است، در حالی که در نسخه اصلی موجود بود.

تا بهترین ها را به شما بدهم احساس، مفهوم از Sense 2، من قصد دارم این بررسی را به 12 چیز تقسیم کنم که باید بدانید. هر کدام بر جنبه‌های متفاوتی تمرکز می‌کنند، از طراحی و ویژگی‌ها گرفته تا دقت.

دکمه جدید

در حالی که Fitbit Sense قبلی دارای یک دکمه بود، اکثر مردم احساس می کردند که خیلی پایین قرار گرفته است و استفاده از آن دشوار است. دکمه جدید این بار بالا آمده است، و من خوشحالم که اکنون در یک نقطه بسیار عادی و آسان برای استفاده قرار دارد.

دکمه دارای عملکردهای مختلفی است. با یک ضربه، صفحه نمایش روشن می شود. یک ضربه دیگر شما را به لیستی از تنظیمات می برد. دوبار ضربه زدن شما را به منوی برنامه های مورد علاقه خود می برد. و اگر دکمه را نگه دارید به الکسا خواهید رسید.

عملکرد نگه داشتن دکمه را می توان سفارشی کرد. به عنوان مثال، به جای الکسا، می توانید زنگ هشدار تنظیم کنید، تمرینی را شروع کنید یا به پرداخت Fitbit دسترسی داشته باشید.

دکمه جدید

طراحی Fitbit Sense 2

جدید Fitbit Sense 2 نوعی قاب شفاف به سمت لبه است. این ظاهر یک انحراف از Sense اصلی و Fitbit Versa 4 جدید است که اساساً صفحه نمایش مشابهی دارد. من طرفدار زیادی نیستم، اما این یک تغییر جزئی است.

خارج از این تغییر کوچک، صفحه نمایش لمسی AMOLED هنوز هم عالی به نظر می رسد. بسیار روشن است و به راحتی در فضای باز دیده می شود، به خصوص در تنظیم حداکثر روشنایی.

وزن کل دستگاه بسیار سبک است و تنها 24 گرم وزن دارد. این 27 درصد سبک تر از Fitbit Sense اصلی است و اکنون وزن متوسط ​​​​اپل واچ را دارد.

نظر شما در مورد این قاب نیمه شفاف چیست؟

رابط کاربری Fitbit Sense 2

مانند دیگر Fitbits های نسل جدید که آزمایش کرده ام، ما یک رابط کاربری ساده شده با Fitbit Sense 2 دریافت می کنیم. به نظر من، داشتن یک رابط کاربری ساده و آسان یکی از نکات مهم فروش برای همه Fitbits به طور کلی است.

استفاده از Fitbit Sense 2 بسیار ساده است. برای تنظیم تنظیمات، انگشت خود را به سمت پایین بکشید تا اعلان‌ها را ببینید، و انگشت خود را به چپ یا راست بکشید تا در برنامه‌ها و ویجت‌های مختلف خود مانند آب‌وهوا، تمرینات و ضربان قلب بچرخید.

همه ویجت ها و ترتیب آنها را می توان در برنامه Fitbit ویرایش کرد. شما همچنین می توانید صفحه ساعت را تغییر دهید. کتابخانه صفحه های ساعت موجود بسیار بزرگ است و بسیاری از آنها عالی به نظر می رسند. من هر چند روز یک بار آنها را عوض می کنم زیرا بسیاری از آنها را دوست دارم، و اکثر آنها با سبک خاص خود برای نمایشگر همیشه روشن ارائه می شوند، اگر بخواهید از آن استفاده کنید.

یک رابط ساده شده

ردیابی تمرینات Fitbit Sense 2

Fitbit گزینه های ورزشی بسیار بیشتری را اضافه کرده است. بیش از دو برابر تعداد قبلی وجود دارد، با تعداد من 41 گزینه.

برای تمرینات در فضای باز، شما همچنین دارای GPS یکپارچه با Fitbit Sense 2 هستید. این بدان معناست که نیازی به دویدن با تلفن خود نیست (مگر اینکه بخواهید کمی موسیقی گوش دهید).

Fitbit Sense 2 عملکرد خوبی در تقسیم تمرین شما در خلاصه پس از تمرین انجام می دهد. این یک ساعت ورزشی یا دویدن نیست، بنابراین انتظار نداشته باشید چیزی جز معیارهای اولیه مانند سرعت، ضربان قلب و مسافت در اینجا پیدا کنید.

41 حالت تمرین (با تعداد من!)

دقت Fitbit Sense 2

پس از مقدار مناسبی از آزمایش، باید بگویم که تا کنون از دقت GPS بسیار تحت تاثیر قرار گرفته‌ام.

GPS Fitbit Sense 2 کامل نیست، اما خود را به خوبی حفظ می کند. در مقایسه با ساعت‌های گران‌تر با سیستم‌های GPS دوگانه، کمی اینجا و آنجا سقوط می‌کند، اما این برای اکثر کاربران باید به اندازه کافی دقیق باشد.

من کمی کمتر تحت تأثیر دقت ضربان قلب هستم. Fitbit Sense 2 به خوبی ضربان قلب را در حالت استراحت ردیابی می کند. در طول ورزش، به نظر می رسد که در حال مبارزه است.

خوانش‌های ضربان قلب معمولاً از اکثر موارد دیگر عقب‌تر است و اغلب چند دقیقه طول می‌کشد تا به آن‌ها برسد. این برای تمرین‌های استقامتی طولانی‌تر که ضربان قلب شما پایدارتر است، قابل اجرا است. با این حال، برای تمرین با شدت بالا یا اینتروال، من به آن اعتماد ندارم.

دقت GPS بسیار خوب بود!

Fitbit Sense 2 ردیابی استرس

حسگر جدید پاسخ بدن Fitbit Sense 2 فعالیت الکترودرمال پیوسته (cEDA) را برای ردیابی پاسخ بدن در تمام روز اندازه گیری می کند.

هنگامی که یک پاسخ بدن تشخیص داده می شود – مثلاً اگر واقعاً استرس، عصبانی یا حتی هیجان زده می شوید – بعداً از شما خواسته می شود تا احساس خود را در آن زمان ثبت کنید تا بهتر بفهمید و آنچه را که در آن لحظه در حال وقوع است ثبت کنید.

چقدر استرس دارم

فیت بیت بر اساس میزان واکنش بدن شما در چند روز گذشته به شما یک امتیاز مدیریت استرس می دهد. شما همچنین آنچه را که آنها Exertion Balance می نامند، دریافت می کنید، یعنی اینکه چقدر تلاش را در برابر سایش کوتاه مدت متعادل می کنید، و همچنین چگونه استرس بر خواب شما تأثیر می گذارد.

در اینجا چیزهای زیادی برای باز کردن وجود دارد و من کنجکاو هستم که سعی کنم دقیقاً چگونگی ایجاد این اعداد را بفهمم. به نظر جالب و بالقوه به عنوان جایگزینی برای داده های HRV (تغییرات ضربان قلب) مفید است، اما ارزش کلی هنوز مشخص نیست.

Fitbit Sense 2 همچنین به شما این امکان را می دهد که به صورت دستی احساس خود را در هر زمان ثبت کنید، اسکن EDA دستی انجام دهید، تمرین تنفس هدایت شده را دنبال کنید یا یکی از تمرینات مدیتیشن مختلف موجود در برنامه را انجام دهید.

من کارم را خوب می کنم (فکر می کنم)، اگرچه مطمئن نیستم چرا

محدوده همگام سازی بهبود یافته

Fitbit Sense 2 بلوتوث و محدوده همگام سازی را بهبود بخشیده است. با بلوتوث 5.0، می‌توانید بگویید که اتصال بسیار قوی‌تر است، برای مسافتی وسیع‌تر، تا ارتباط مناسبی با تلفن خود برقرار کنید.

محدوده همگام سازی از 9 فوت به 30 فوت افزایش یافته است. این یک پیشرفت کوچک اما مفید است. اگر تمایل دارید تلفن خود را در خانه رها کنید و برای دریافت اعلان‌ها یا حتی برقراری تماس به ساعت هوشمند خود تکیه کنید، این افزایش دامنه همگام‌سازی ارزشمند است.

من نتوانستم عملکرد تماس را آزمایش کنم، زیرا هنوز در Sense 2 منتشر نشده است. اگر اندروید دارید، به زودی می توانید با Fitbit Sense 2 نیز پیامک ارسال کنید و صدا به متن را انجام دهید.

Google Wallet و Google Maps

در میان لیست چیزهایی که من هنوز نتوانسته ام آن را آزمایش کنم، ویژگی های Google Wallet و Google Map آینده است.

تاریخ انتشار مشخصی برای این ویژگی ها وجود ندارد، اما امیدوارم نزدیک به انتشار ساعت گوگل پیکسل در ماه اکتبر برسد. در حال حاضر اپلیکیشن Fitbit Pay وجود دارد که می توانید از آن به عنوان کیف پول استفاده کنید.

معیارهای سلامتی Fitbit Sense 2

وقتی نوبت به معیارهای سلامتی می‌رسد، Fitbit Sense 2 فهرست کاملاً جامعی از آنچه در هنگام خواب ردیابی می‌کند، شامل ضربان تنفس، HRV (تغییرات ضربان قلب)، دمای پوست، اشباع اکسیژن، ضربان قلب در حالت استراحت و خواب کلی دارد.

تحلیل دقیق این اعداد ممکن است کمی طول بکشد، اما آنچه تاکنون دیده‌ام، من را بسیار تحت تأثیر قرار داده است. به نظر می رسد این اعداد با دستگاه های دیگر من که با دقت آزمایش شده اند مطابقت دارند.

من این را دوست دارم

Fitbit از این معیارهای سلامتی استفاده می‌کند تا به شما نمره آمادگی بدهد تا به شما کمک کند تا میزان آمادگی خود را برای تمرین یا فعالیت بیشتر تعیین کنید.

در اینجا می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که بسیاری از ویژگی‌ها، مانند امتیاز آمادگی روزانه، پشت عضویت حق بیمه Fitbit قفل شده‌اند. با خرید Fitbit Sense 2 شش ماه رایگان دریافت می کنید، اما اگر بخواهید از آن گذشته ادامه دهید، حدود 10 دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

سادگی داشتن نمره آمادگی را هم دوست دارم

استفاده از الکسا در Fitbit Sense 2

Fitbit Sense 2 از ادغام الکسا پشتیبانی می کند. این را می توان برای هر چیزی مانند پرسیدن سؤال یا کنترل هر چیزی در خانه خود که از طریق الکسا راه اندازی کرده اید، مانند چراغ های هوشمند و لوازم خانگی استفاده کرد.

ادغام Google Voice به طور قابل توجهی وجود ندارد. این قبلاً در Fitbit Sense اصلی موجود بود.

سلام الکسا!

Fitbit Sense 2 پشتیبانی شخص ثالث را حذف می کند

یکی از بزرگترین اشکالات Fitbit Sense 2 (و Versa 4) جدید این است که تمام پشتیبانی های شخص ثالث حذف شده است. این نه تنها به این معنی است که هیچ برنامه اضافی برای پر کردن شکاف وجود ندارد، بلکه به معنای عدم پشتیبانی از موسیقی است.

داشتن پشتیبانی از موسیقی، از طریق Spotify و سایر برنامه‌ها، یک ویژگی بسیار محبوب در Sense اصلی بود و حذف آن مانند یک کاهش بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. بنابراین، اگر می خواهید از طریق فیت بیت خود امکان دانلود و پخش موسیقی را داشته باشید، خرید مدل قبلی را پیشنهاد می کنم.

عمر باتری Fitbit Sense 2

Fitbit می گوید عمر باتری Sense 2 حدود شش روز است و با فعال بودن صفحه نمایش همیشه روشن، حدود دو تا سه روز است.

از آنجایی که من دوست دارم صفحه نمایش همیشه روشن داشته باشم و اغلب از Fitbit برای تمرینات در فضای باز با حداکثر روشنایی و استفاده از GPS استفاده می کنم، معمولاً حدود دو روز برای من دوام می آورد. این برای ساعت هوشمندی مانند Fitbit Sense 2 مناسب است.

من فکر می کنم برای اکثر مردم، به خصوص عدم استفاده از صفحه نمایش همیشه روشن، به شش روز کامل بین شارژ باتری نزدیک تر می شود. باتری نیز نسبتاً سریع شارژ می‌شود، و فقط 12 دقیقه طول می‌کشد تا یک روز کامل را به دست آورید (دوباره با فرض اینکه از نمایشگر همیشه روشن استفاده نمی‌کنید).

کاش شبیه این پرنده بودم

افکار نهایی

به طور کلی، Fitbit Sense 2 ترکیبی زیبا از ساعت هوشمند و ردیاب تناسب اندام است که دارای ویژگی منحصر به فرد ردیابی استرس است که ممکن است برای بسیاری مفید باشد. به روز رسانی های جدید به قیمت پشتیبانی از برنامه های شخص ثالث و حذف پشتیبانی از موسیقی است.

بدون پشتیبانی از موسیقی یا برنامه، با قیمت 299 دلار، Fitbit Sense 2 یک فروش سخت است. این ساعت کمتر شبیه یک ساعت هوشمند است و بیشتر شبیه یک ردیاب تناسب اندام گران قیمت است. اگر پشتیبانی شخص ثالث یا پخش‌کننده موسیقی اضافه نشود، یکی از ردیاب‌های تناسب اندام ارزان‌تر Fitbit را پیشنهاد می‌کنم یا منتظر Pixel Watch باشید.


برای اخبار، به‌روزرسانی‌ها، نکات و راهنماهای مرتبط با فناوری تناسب اندام، در YouTube مشترک شوید: