پشتیبانی فایرفاکس AVIF، راهنمای به روز شده در اوت 2021

به روز رسانی آگوست 2021

موزیلا اعلام کرده است که پشتیبانی فعلی تصویر AVIF کامل شده است. همچنین، آنها ادعا می کنند که مشکلات قبلی در قالب حل شده است. ما می توانیم انتظار داشته باشیم که فایرفاکس 93 پشتیبانی کامل و سازگار AVIF را به طور پیش فرض فعال کند. نسخه 93 اوایل مهرماه منتشر می شود.

صنایع دیگری مانند مایکروسافت با ویندوز برای تصاویر AVIF استفاده شده است. گوگل در اوایل سال جاری پشتیبانی از AVIF را به کروم اضافه کرد و آن را با کروم 85 ارسال کرد.

موزیلا فایرفاکس با چندین خطا و اشکال مواجه شده است که منجر به تاخیر در پشتیبانی از AVIF، فرمت تصویر بر اساس کدک ویدیویی AV1 شده است.

یک بلیت باگ موزیلا وجود داشت که پشتیبانی پیش‌فرض AVIF را ردیابی می‌کرد. وصله پشتیبانی پیش فرض را قادر می سازد ابتدا فشار داده شده است اما در نتیجه تست های شکسته برگردانده شده است. آن موارد بررسی شده است. پس از آن، چندین باگ و مشکلات باز باعث شده اند که پشتیبانی همچنان پیش فرض نباشد. این عمدتا به مشخصات AVIF فعلی از AOM مربوط می شود. در هر صورت، فایرفاکس از تصاویر AVIF با نسخه های زیر پشتیبانی می کند. ما نمی توانیم منتظر باشیم تا کاربران فایرفاکس بتوانند مستقیماً از تصاویر AVIF استفاده و مشاهده کنند. برای کسانی که به دنبال تبدیل تصاویر خود به AVIF هستند، سریعترین مبدل ما را امتحان کنید. قبلاً با فایرفاکس کار می کند.

پست اصلی

در نسخه 77 (منتشر شده در ژوئن 2020) موزیلا اخیراً پشتیبانی آزمایشی را از فرمت تصویر AVIF در فایرفاکس اجرا کرده است. این ویژگی به طور پیش فرض در نسخه تولیدی مرورگر وب فعال نیست. با این حال، کاربران علاقه مند به اضافه کردن پشتیبانی ممکن است در زمان نوشتن این کار را انجام دهند. وقتی فعال شد، فایرفاکس فایل های تصویری AVIF را مانند هر فرمت تصویر دیگری ارائه می کند توسط مرورگر وب پشتیبانی می شود. AVIF از فرمت ویدئویی AV1 توسعه یافته است و از HEIF به عنوان ظرف و فریم های AV1 استفاده می کند. این یک فرمت جدید با فشرده سازی کارآمد تصویر است که در نتیجه حجم فایل کم است. یک فایل AVIF را می توان به عنوان یک فرمت تصویر جدید که جایگزین مناسبی برای فرمت های تصویر موجود می باشد در نظر گرفت. AV1 در حال حاضر در اکثر مرورگرهای وب پشتیبانی می شود، و کار برای یکپارچه سازی AVIF نیز آغاز شده است.

نسخه خود را بررسی کنید

اگر می‌خواهید نسخه مرورگر خود را بدانید، تنظیمات مرورگر فایرفاکس را که در بالا سمت راست قرار دارد باز کنید، به منوی راهنما بروید و روی «درباره» کلیک کنید. اگر نسخه 77 یا بالاتر دارید، می توانید از آموزش زیر برای فعال کردن فرمت تصویر AVIF استفاده کنید.

باز کردن منو در فایرفاکس باز کردن منوی about در فایرفاکس نسخه فایرفاکس

پشتیبانی AVIF را در فایرفاکس فعال کنید

به شرطی که نسخه ای سازگار را نصب کرده باشید، می توانید به راحتی از AVIF با تنظیمات about:config پشتیبانی اضافه کنید. تایپ کنید about:config داخل نوار آدرس و Enter را فشار دهید.

در داخل url مرورگر، about:config را تایپ کنید

به احتمال زیاد، یک پیام هشدار ظاهر می شود که به شما می گوید مراقب باشید. نگران نباشید، ما همه چیز را به آرامی انجام خواهیم داد. روی “پذیرفتن ریسک و ادامه دادن” کلیک کنید.

هشدار فایرفاکس

در نوار جستجو در بالای صفحه، avif را جستجو کنید. گزینه image.avif.enabled گزینه ای است که شما به دنبال آن هستید. اگر مقدار ستون دوم “نادرست” را نشان داد، روی دکمه سوئیچ سمت راست کلیک کنید تا آن را روی true تنظیم کنید. مقدار “true” به این معنی است که فایرفاکس از AVIF پشتیبانی می کند، در حالی که مقدار “false” به این معنی است که فرمت تصویر مرورگر پشتیبانی نمی شود.

فایرفاکس برای پشتیبانی از avif جستجو کنید

موزیلا پشتیبانی را آزمایشی می داند. با این حال، اکثر فایل‌های AVIF باید با موفقیت ارائه شوند و انتظار می‌رود پشتیبانی کامل بومی در ماه‌های ابتدایی سال 2021 ارائه شود. فراموش نکنید که فایرفاکس را مجدداً راه‌اندازی کنید. سپس برای دیدن این تصویر خارق العاده به این صفحه بازگردید: مرورگر شما ممکن است این تصویر AVIF را نشان دهد

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  چه کسی AVIF را ایجاد کرد؟ | avif.io ✨