آیا باید نسخه اندروید را در گوشی سامسونگ خود پیدا کنید؟ در اینجا چگونه است

با توجه به اینکه سامسونگ اخیراً با سیستم عامل و به‌روزرسانی‌های امنیتی بسیار فعال است، همیشه در حال تغییر نسخه‌های سیستم هستید. در برخی موارد، مهم است که بدانید از چه نسخه‌ای از Android یا One UI استفاده می‌کنید. این راهنما شما را طی مراحلی راهنمایی می‌کند تا بفهمید دستگاه Samsung Galaxy شما در چه نسخه‌ای از Android یا One UI است.

تفاوت اندروید و One UI

اول از همه، مهم است که تفاوت بین آنچه سامسونگ One UI می نامد و آنچه گوگل آن را اندروید می نامد، بدانید. در حالی که دستگاه های سامسونگ بر روی One UI کار می کنند، سیستم عامل اصلی زیر هود در واقع اندروید است.

سامسونگ پوسته ای را روی اندروید اعمال می کند و ترفندهای مختلفی را به منظور مطابقت با نیازهای کاربر ایجاد می کند. با توسعه بیشتر اندروید، سامسونگ سخت تلاش می کند تا نسخه اندروید خود را بهبود بخشد و از ویژگی های اضافه شده ای که اکنون می بینیم استفاده می کند.

سامسونگ در این زمینه بسیار خوب عمل کرده است، جایی که رابط کاربری One UI بسیار شبیه به اندروید است، اما استعداد خاص خود و برخی عملکردها را دارد که استفاده بیشتری را به نرم افزار اضافه می کند. سامسونگ و گوگل برای رسیدن به این هدف بسیار نزدیک کار می کنند و در گذشته برای ایجاد سیستم عامل Wear OS که ما می شناسیم و دوست داریم در Samsung Galaxy Watch 4 شریک شده اند.

با این اوصاف، تفاوت زیادی بین One UI و Android از نظر شناسایی نسخه نرم افزار شما وجود ندارد. در واقع، هنگام یافتن نسخه اندروید در دستگاه سامسونگ گلکسی خود، متوجه خواهید شد که هر دو نسخه One UI و Android در لیست هستند. شماره نسخه One UI نسخه محدود اندروید خواهد بود در حالی که نسخه اندروید فهرست شده نسل سیستم عامل خواهد بود.

مطالب پیشنهادی  Google Ads صفحه آزمایش های جدید را معرفی می کند

چرا ممکن است لازم باشد نسخه اندروید خود را بدانید

یافتن نسخه Android یا One UI در دستگاه Samsung Galaxy شما می‌تواند در چندین حالت مفید باشد.

به عنوان مثال، گاهی اوقات نسخه‌های جدید اندروید باگ‌هایی را معرفی می‌کنند – این فقط بخشی طبیعی از فرآیند است. تعیین نسخه اندرویدی که استفاده می‌کنید می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید که آیا باید از آن اشکالات آگاه باشید یا باید به‌روزرسانی نرم‌افزار را تا زمانی که یک وصله در دسترس نیست رد کنید.

دلیل دیگر برای یافتن نسخه اندروید خود این است که بفهمید چه ویژگی هایی برای دستگاه شما در دسترس است. نسخه‌های جدید Android و One UI با ویژگی‌های جدید در مواقعی ارائه می‌شوند، و دانستن اینکه کدام نسخه از Android را اجرا می‌کنید، به شما اطلاع می‌دهد که آیا آن‌ها حتی در آن زمان برای شما در دسترس هستند یا خیر.

چگونه نسخه اندروید دستگاه سامسونگ گلکسی خود را پیدا کنیم

اگر با بررسی به‌روزرسانی‌ها در دستگاه گلکسی خود آشنا هستید، اکنون به یافتن نسخه اندروید خود نزدیک شده‌اید. اگر نه، این هم کاملاً خوب است. در این مثال، ما از ابتدا شروع می کنیم.

در اینجا نحوه یافتن نسخه اندروید گوشی سامسونگ گلکسی خود آورده شده است:

  1. در دستگاه خود، به تنظیمات توسط کشیدن انگشت به پایین و ضربه زدن روی چرخ دنده تنظیمات.
  2. به پایین بروید و ضربه بزنید درباره تلفن.
  3. اصابت اطلاعات نرم افزار.

نکته جالب: اگر چند بار سریع روی دکمه Android ضربه بزنید، ساعت Material You ظاهر می شود. تنظیم ساعت روی 12:00 صفحه نمایش تخم مرغ عید پاک اندروید را فعال می کند.

مطالب پیشنهادی  پرچمدار جدید TicWatch با سیستم عامل Wear، طراحی ممتاز

از آنجا، می‌توانید ببینید دقیقاً از چه نسخه اندروید استفاده می‌کنید و همچنین نسخه One UI که با آن مطابقت دارد. همانطور که گفته شد، این می تواند به دلایل زیادی مفید باشد. دانستن اینکه کجا می توانید این اطلاعات را پیدا کنید می تواند برای داشتن یک تلفن اندرویدی حیاتی باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد Samsung Galaxy:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور