پشتیبانی فیسبوک AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فایل AVIF فرمتی است که توسط Alliance for Open Media توسعه داده شده است و هدف آن کاهش اندازه تصاویر ما در عین حفظ همان کیفیت تصویر است. کارشناسان معتقدند که این گام بعدی در فشرده سازی رسانه ها است. هدف AOMedia توسعه فناوری باز و بدون حق امتیاز برای ارائه محتوای چند رسانه ای است، به این معنی که هیچ کس ملزم به پرداخت هزینه برای استفاده از قالب جدید AVIF نخواهد بود. ما شرکت های بزرگی مانند نتفلیکس، گوگل، فیس بوک، اپل یا مایکروسافت را پشت سر AOMedia می یابیم. در حال حاضر JPG و PNG رایج ترین فرمت های تصویری هستند که در وب استفاده می شوند. چندین سال پیش، WebP در صحنه ظاهر شد که توسط گوگل توسعه یافته بود، که تصاویر را 30٪ کوچکتر از JPG ارائه می دهد و در عین حال کیفیت تصویر مشابهی را حفظ می کند. اکنون، AVIF تصاویری را ارائه می دهد که 50٪ کوچکتر از JPG هستند و همچنان همان سطح کیفیت تصویر را ارائه می دهند.

فیس بوک چیست

کاربرانی که برای یک حساب کاربری رایگان در فیس بوک ثبت نام می کنند می توانند به صورت آنلاین با دوستان، همکاران کاری یا افرادی که نمی شناسند ارتباط برقرار کنند. کاربران این امکان را دارند که تصاویر، موسیقی، ویدئوها، مقالات، و افکار و نظرات خود را با هر تعداد از افرادی که انتخاب می کنند به اشتراک بگذارند. این دو نمایه پس از پذیرش به هم متصل می شوند و هر دو کاربر می توانند هر چیزی را که طرف مقابل پست می کند مشاهده کنند. کاربران فیس بوک ممکن است هر چیزی را در “تایم لاین” خود آپلود کنند، تصویری از آنچه در هر لحظه اتفاق می افتد. آنها همچنین ممکن است وارد یک چت خصوصی با سایر دوستان فیس بوک شوند. افراد در پروفایل خود اطلاعاتی در مورد خود ارائه می دهند. کاربران اطلاعات مختلفی در مورد خود منتشر می کنند، اعم از وضعیت شغلی، محل تحصیل، سن آنها، یا سایر جزئیات شخصی. این اطلاعات برای دوستان و عموم مردم به راحتی قابل دسترسی است. علاوه بر این، کاربران می توانند صفحات دیگری را که به آنها علاقه دارند “لایک” کنند.

پشتیبانی AVIF

برای کاربران کروم و فایرفاکس، فیس بوک از آپلود تصاویر AVIF پشتیبانی می کند. این پلتفرم قادر است تصاویر AVIF را به JPEG تبدیل کند. کتابخانه رمزگذاری تصویر Spectrum فیس بوک از سال 2019 با AVIF آزمایش کرده است. کتابخانه Transcoding Image Spectrum یک پلتفرم متقابل است که می تواند به سرعت و به راحتی در پروژه Android یا iOS ادغام شود تا عملیات تصویر معمولی را به طور موثر انجام دهد. از نسخه 1.1.0، Spectrum از رمزگشایی آزمایشی فریم های AV1 در ظروف IVF پشتیبانی می کند.

این پشتیبانی جای تعجب ندارد زیرا فیس بوک یکی از اعضای موسس AOMedia است و به طور مستقیم در کدک ویدیویی AV1 شرکت می کند.

فیس بوک دارای پشتیبانی کامل AVIF است
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آیا AVIF حق اختراع دارد؟