برنامه فیس بوک جایگزین WebView سیستم اندروید

وقتی پیوندی را در برنامه دیگری باز می‌کنید، معمولاً در مرورگر شما (مثلاً Chrome) یا یک برگه سفارشی راه‌اندازی می‌شود. فیس‌بوک صفحاتی را در مرورگر درون‌برنامه‌ای خود باز می‌کند که توسط سیستم Android WebView پشتیبانی می‌شود. برنامه اصلی فیس بوک به زودی آنچه را که زیربنای مرورگر درون برنامه ای خود است تغییر خواهد داد.

فیس بوک برای اندروید به زودی از موتور مرورگر خود استفاده خواهد کرد که هنوز بر پایه Chromium است اما دیگر همان مؤلفه مورد استفاده اکثریت قریب به اتفاق سایر برنامه های اندروید نیست.

متا امنیت را به عنوان اولین دلیل برای این سوئیچ ذکر می کند زیرا جایگزین WebView آن در کنار برنامه فیس بوک به روز می شود:

در چند سال گذشته، مشاهده کرده‌ایم که بسیاری از کاربران Android برنامه فیس‌بوک خود را به‌روزرسانی می‌کنند اما برنامه‌های Chrome و WebView خود را به‌روزرسانی نمی‌کنند، که ممکن است منجر به خطرات امنیتی و تجربه کاربری منفی شود.

برای اطمینان از امنیت با این رویکرد جدید، Meta “بازسازی های WebView ما را بر روی آخرین نسخه های Chromium در فواصل زمانی منظم انجام می دهد” تا آخرین وصله های امنیتی را دریافت کند.

ثبات به عنوان یکی دیگر از دلایل تغییر ذکر شده است. فیس‌بوک می‌خواهد به این موضوع بپردازد که چگونه هر بار که WebView سیستم اندروید از طریق فروشگاه Play به‌روزرسانی می‌شود، برنامه‌هایی که از آن استفاده می‌کنند به عنوان بخشی از فرآیند ارتقا طبیعی از کار می‌افتند. در آینده، فقط یک آپدیت اپلیکیشن فیسبوک وجود خواهد داشت. متا همچنین انتظار دارد عملکرد و ثبات رندر بهبود یابد و قصد دارد “به ارائه هرگونه تغییر عمده در بالادست Chromium ادامه دهد.”

مطالب پیشنهادی  این برنامه‌ها از تغییرات Material You پشتیبانی می‌کنند

برای کاربران برنامه فیس بوک، این شرکت – که از این طریق کنترل سرتاسر بیشتری را دریافت می کند – انتظار هیچ تغییر دیگری در رابط کاربری / تجربه ندارد. از نظر عرضه:

ما در حال انجام آزمایش‌های اولیه بر روی این WebView مبتنی بر Chromium بوده‌ایم و شروع به عرضه این نسخه برای کاربران بیشتری از برنامه فیس‌بوک خواهیم کرد که دستگاه‌های سازگار دارند.

مایه تاسف است که فیس بوک برگه های سفارشی را انتخاب نمی کند، که کوکی ها را با مرورگر اصلی شما به اشتراک می گذارد و نیاز به ورود مجدد به سایت ها را کاهش می دهد. برگه‌های سفارشی همچنین به شما امکان می‌دهند از گذرواژه‌های موجود و مدیران روش پرداخت استفاده کنید. علاوه بر این، انتقال یک برگه باز به مرورگر اصلی نیازی به بارگیری مجدد صفحه ندارد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور