اتحادیه اروپا حکم ۴.۱ میلیارد یورویی علیه گوگل را تایید کرد

در سال 2018، اتحادیه اروپا حکم داد که بسته‌بندی اپلیکیشن گوگل با اندروید، که اساساً شرکای خود را مجبور می‌کند لیست بلندبالایی از اپلیکیشن‌های گوگل را همراه با گوشی‌های خود قرار دهند، غیرقانونی است. گوگل به این حکم اعتراض کرد، اما اتحادیه اروپا به تازگی اعلام کرده است که با وجود کاهش جریمه، این تصمیم را تایید خواهد کرد.

اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که تصمیم دادگاه قبلی خود را مبنی بر نقض قوانین ضد انحصار گوگل با بسته‌بندی برنامه‌های خود با گوشی‌های اندرویدی تولیدکنندگان مختلف، تایید خواهد کرد.

به طور خاص، کمیسیون گفت که گوگل قوانین را زیر پا گذاشته و سازندگان اندروید را مجبور می‌کند تا جستجوی گوگل، کروم و سایر برنامه‌ها را از قبل نصب کنند، و همچنین مجبور می‌کند که فورک‌های اندروید مجاز نباشد. گوگل هنگامی که عناصر اصلی پلتفرم را تغییر می‌دهد، از جمله شکستن APIها یا طرح‌های UX هسته، تغییرات اندروید را یک «چنگال» در نظر می‌گیرد.

استدلال گوگل علیه این حکم تا حدی این بود که بسیاری از سیاست‌هایی که اتحادیه اروپا ایراد می‌گرفت، اکوسیستم اندروید را از تکه تکه شدن بیشتر متوقف کرد، از جمله شکستن برنامه‌های شخص ثالث در دستگاه‌های مختلف و اطمینان از روش‌های ایمن برای دریافت برنامه‌های جدید.

در حکم اولیه کمیسیون اتحادیه اروپا، گوگل 4.3 میلیارد یورو جریمه شد که یک جریمه ضد انحصار رکوردشکنی بود.

اکنون، اتحادیه اروپا تا حد زیادی این تصمیم را متوقف می‌کند، تنها با کاهش جزئی جریمه اولیه. گوگل اکنون ملزم به پرداخت 4.1 میلیارد یورو خواهد بود، زیرا دادگاه دریافته است که تقسیم درآمد گوگل با تولیدکنندگان مانند حکم اولیه سوء استفاده از قدرت بازار آن نبوده است.

گوگل همچنان با این تصمیم مخالف است و در بیانیه ای کوتاه به رسانه ها گفت:

ما از اینکه دادگاه تصمیم را به طور کامل باطل نکرد، ناامید شدیم. اندروید انتخاب های بیشتری را برای همه ایجاد کرده است، نه کمتر، و از هزاران کسب و کار موفق در اروپا و سراسر جهان پشتیبانی می کند.

اطلاعات بیشتر در گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: