Ethereum 2.0: ایجاد حس Lego Money ، Sharding ، PoS و TPS

عکس پروفایل نویسنده

توسعه دهنده و نویسنده علاقه مند به بلاکچین. تلگرام من: ksshilov

Ethereum (ETH) که در سال 2015 راه اندازی شد و دومین ارز رمزنگاری شده از نظر سرمایه بازار است ، به دلیل فعالیت توسعه دهنده بالا ، در کنار برخی از رمزنگاری های خاص دیگر مانند Cardano () ADA) و کوسامو (KSM).

تا همین اواخر ، برخی از تحلیل گران رمزنگاری Ethereum را منسوخ می دانستند ، اما این واقعیت که شبکه Ethereum دارای فعالیت توسعه دهنده بالایی است ، به این معنی است که شبکه Ethereum به پیشرفت خود ادامه می دهد و در حال حاضر ، آماده شدن برای برخی تغییرات عمده.

این تغییرات استفاده از Ethereum را برای معاملات آسان تر می کند و اگر پیشرفت های جدید موفقیت آمیز باشد احتمالاً باعث افزایش Ethereum (که هم اکنون با قیمت 385 دلار معامله می شود) خواهد شد. – و به نظر من ، آنها خواهند بود.

افزایش استفاده از DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) باعث می شود Ethereum به سمت مرحله بعدی یا همان Ethereum 2.0 یا ETH 2.0 فاز بنامد. این یک دوره جدید برای Ethereum آغاز می شود ، بنابراین با توجه به پیش بینی قیمت Ethereum ، اصول اساسی به سودهای بیشتر اشاره دارد.

Ethereum از ماه آوریل صعودی است ، بخشی از این پیشرفت هاست ، و تجزیه و تحلیل فنی طولانی مدت ETH نیز برای Ethereum بالاتر است. بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که معنای ETH 2.0 به طور مفصل چیست.

معاملات سر به فلک کشیده DeFi

مالیات غیرمتمرکز DeFi در واقع برعکس مالی متمرکز است ، که منوط به بانکهای مرکزی و موسسات واسطه ای. DeFi به قراردادها یا موافقت نامه های قابل اجرا خودکار گفته می شود که از طریق قراردادهای هوشمند منعقد می شوند که نیازی به موسسات واسطه ای مانند بانک یا وکیل ندارند.

آنها از فناوری بلاکچین آنلاین برای معاملات استفاده می کنند. همانطور که گفته شد ، این معاملات کاملاً نظیر به نظیر است ، به این معنی که نیازی به پلتفرم شرکت یا هر مسسه دیگری ندارند.

نقل و انتقالات DeFi به عنوان “<قوی شناخته می شوند > لگو پول “، از آنجا که می توان آنها را از هم جدا کرد و سپس می توان قطعات جداگانه ای را دوباره کنار هم قرار داد تا چیز متفاوتی ایجاد کند ، مانند دسته ای متفاوت از سفارشات.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد امور مالی غیرمتمرکز این واقعیت است که قراردادهای هوشمند در دسترس عموم قرار دارند و بسیار با یکدیگر همکاری می کنند. این قراردادهای هوشمند مالی ، برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و پروتکل ها در Ethereum ساخته شده اند یا بیشتر از طریق Ethereum به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شوند.

این دارنده را قادر می سازد نقدینگی را قرض دهد یا قرض بگیرد ، و برای آن سود سالانه پرداخت کند یا دریافت کند. اگرچه ممکن است وام دهی آنلاین به طرف دیگر با بی هویتی کامل ناامن به نظر برسد ، اما این امر برای DeFi صدق نمی کند ، زیرا بیشتر وام از طریق این روش وام با وثیقه است ، به این معنی که وثیقه بالاتر از ارزش قرض گرفته شده است.

امور مالی غیرمتمرکز همچنین شبکه های کانال پرداخت دو لایه را ارائه می دهد. شبکه پرداخت لایه 1 ، که توسط Ethereum و Bitcoin ارائه می شود ، امکان انتقال فوری پرداخت را فراهم می کند.

اما ظرفیت بلاکچین برای پردازش معاملات کاملاً محدود است ، بنابراین تعداد معاملات برای مدت زمان مشخصی محدود است. کانال های پرداخت لایه 2 در بالای این بلاک چین های موجود ساخته شده اند و سرعت معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند ، در مقایسه با کانال های پرداخت لایه 1 به خودی خود ، گرچه امنیت کاهش می یابد. اما این یک معامله بین سرعت و امنیت است.

این بدان معنی است که پرداخت کانال 2 برای معاملات خرد روزانه کوچک بسیار مناسب است که باعث محبوبیت بیشتر DeFi می شود.

Ethereum 2.0

با افزایش تراکنش DeFi ، شبکه های بلاکچین برای چنین تراکنش هایی از اعتبار بیشتری برخوردار شدند. این معاملات از ماه نوامبر سال 2020 بیش از 11 میلیارد دلار بوده است. از آنجا که بیشتر DeFi در شبکه بلاک چین Ethereum ساخته شده است ، افزایش قراردادها باعث افزایش زمان پردازش و هزینه ها می شود.

برای مقابله با این افزایش محبوبیت معاملات DeFi ، Ethereum با سخت افزار Ethereum 2.0 ارائه شده است که بازار رمزنگاری را می گیرد ، یا حداقل بخشی از این بازار را که می گذراند Ethereum ، به سطح دیگری.

Sharding / Scaling

بیت کوین قیمت بسیار بالایی دارد و این برای مقیاس گذاری آن مشکلی است. این مسئله برای Ethereum نیز به نوعی مشکل ساز بود ، اما با ETH 2.0 ، این مشکل از طریق خرد کردن برطرف می شود. این روشی برای پردازش داده ها است که توانایی مقیاس سازی را بهبود می بخشد و آنها را برای عموم مردم کارآمدتر و سازگارتر می کند.

مطابق با این سیستم ، برای معامله گران ، پیش بینی قیمت Ethereum برای سالهای آینده در مقایسه با بیت کوین مثبت است ، زیرا در زندگی روزمره بسیار قابل استفاده خواهد بود. با استفاده از ETH 1.0 ، داده ها باید توسط همه گره های شرکت کننده تأیید شوند ، که این روند را طولانی تر می کند – به آهستگی آهسته ترین شرکت کننده.

فرآیند خرد کردن ، داده ها را به دسته های کوچکتر تقسیم می کند و هر گره به طور جداگانه پردازش می شود.

از اثبات کار تا اثبات سهام < / h2>

همانطور که می دانیم ، اگر کسی بخواهد ارزهای رمزپایه به دست آورد ، باید مراحل استخراج را طی کند ، که طولانی است و به زمان زیادی نیاز دارد و همچنین انرژی زیادی را نیز مصرف می کند. این اثبات اثبات کار نامیده می شود ، به این معنی که برای کار استخراج پاداش می گیرید.

استخراج فرآیندی پیچیده است. این امر برای دلسرد کردن هرکسی از حمله به شبکه نیست زیرا این کار به انرژی بیش از حد نیاز دارد و برای کار با سخت افزار مورد نیاز برای کار بسیار هزینه بر است. این یک سیستم نسبتاً ناکارآمد است ، اما ETH 2.0 مشکل را برطرف می کند ، زیرا Ethereum از PoW اثبات کار به PoS اثبات سهام تغییر می کند.

روند PoS بسیار پیچیده تر است و به انرژی کمتری نیاز دارد ، بنابراین ارزان تر می شود. اما پیچیدگی پایین آن را در برابر حملات آسیب پذیر می کند. با این وجود ، در صورت عدم پاسخ درست به این مسئله ، با افزایش هزینه ها رفع می شود.

بنابراین ، در حالی که PoW استخراج را دشوار می کند اما به ماینرها برای یافتن پاسخ صحیح پاداش می دهد ، PoS مشارکت را آسان تر می کند اما شما را به دلیل یافتن پاسخ اشتباه مجازات می کند. این بدان معناست که مهاجمان باید هزینه های هر بار تلاش و شکست را بپردازند ، و در نتیجه ، هک کردن ارزش دردسر را ندارد ، که منجر به افزایش امنیت می شود.

تراکنش در ثانیه (TPS)

سرعت معامله هنگام پرداخت یا دریافت وجوه از طریق بازار رمزنگاری مهم است و علی رغم اینکه در میان شبکه های محبوب بلاکچین قرار دارد ، هنوز Ethereum 1.0 از رقابت جریان اصلی فاصله دارد.

برای مقایسه ، شبکه فعلی Ethereum 3000 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می کند ، در حالی که Visa 15000 TPS را پردازش می کند. با ETH 2.0 ، سرعت معامله به طور تصاعدی افزایش می یابد. همانطور که Etherum’s Vitalik Buterin آن را در ارائه جنبه های Eth 2.0 بیان کرد ، سرعت معامله در مرحله 1 اجرای به 100000 TPS افزایش می یابد.

این به افزایش تراکنش های DeFi پاسخ می دهد و از Ethereum استفاده بیشتری می کند. تمام این مراحل ، سرعت معاملات بالاتر ، توانایی پرداخت با دسته های کوچک / مقیاس گذاری و روش دسترسی راحت تر به شبکه ، همه یک تصویر سرسخت برای Ethereum ترسیم می کنند.

بالاترین قیمت ماه آگوست با قیمت 440 دلار قابل دسترسی است و اگر بازار رمزنگاری شتاب صعودی خود را که از ماه آوریل نشان داده است حفظ کند ، احتمالاً به زودی شکسته خواهد شد. اگر این سطح شکسته شود ، هدف بعدی 500 دلار خواهد بود ، اگرچه باید کل بازار رمزنگاری را زیر نظر داشته باشیم تا احساس عمومی را بدست آوریم. اما به طور کلی ، پیش بینی قیمت Ethereum به شدت صعودی است.