Ethereum 2.0: ایجاد حس Lego Money ، Sharding ، PoS و TPS

عکس پروفایل نویسنده

@ks.shilovکریل

توسعه دهنده و نویسنده علاقه مند به بلاکچین. تلگرام من: ksshilov

Ethereum (ETH) که در سال 2015 راه اندازی شد و دومین ارز رمزنگاری شده از نظر سرمایه بازار است ، به دلیل فعالیت بالای توسعه دهنده در کنار برخی از رمزنگاری های خاص دیگر مانند Cardano (ADA) و Kusamo (KSM) شناخته شده است.

تا همین اواخر ، برخی از تحلیلگران رمزنگاری Ethereum را منسوخ می دانستند ، اما این واقعیت که شبکه Ethereum از فعالیت توسعه دهنده بالایی برخوردار است ، به این معنی است که شبکه Ethereum به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و در حال حاضر ، برای برخی تغییرات عمده آماده می شود.

این تغییرات استفاده از Ethereum را برای معاملات آسان تر می کند و اگر پیشرفت های جدید موفقیت آمیز باشد احتمالاً باعث افزایش Ethereum (که هم اکنون با قیمت 385 دلار معامله می شود) خواهد شد – و به نظر من ، این کار نیز خواهد بود.

افزایش استفاده از DeFi (امور مالی غیرمتمرکز) Ethereum را به سمت مرحله بعدی یا همان Ethereum 2.0 یا ETH 2.0 فاز سوق می دهد. این یک دوره جدید برای Ethereum آغاز می شود ، بنابراین با توجه به پیش بینی قیمت Ethereum ، اصول اساسی به سودهای بیشتر اشاره دارد.

Ethereum از ماه آوریل صعودی بوده است ، که بخشی از آن به دلیل این پیشرفت ها است و تجزیه و تحلیل فنی دراز مدت ETH نیز برای Ethereum بالاتر است. بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که معنی ETH 2.0 به طور جزئی چیست.

افزایش معاملات DeFi

مالیات غیرمتمرکز DeFi اساساً برعکس مالی متمرکز است که تابع بانکهای مرکزی و موسسات واسطه ای است. DeFi به قراردادها یا موافقت نامه های قابل اجرا خودکار گفته می شود که از طریق قراردادهای هوشمند منعقد می شوند که نیازی به موسسات واسطه ای مانند بانک یا وکیل ندارند.

آنها برای معاملات از فناوری بلاکچین آنلاین استفاده می کنند. همانطور که گفته شد ، این معاملات کاملاً نظیر به نظیر است ، و این بدان معناست که آنها به پلتفرم شرکت یا هر م anyسسه دیگری احتیاج ندارند.

انتقال DeFi به عنوان “لگو مانی“، از آنجا که می توان آنها را از هم جدا کرد و سپس قطعات جداگانه را دوباره می توان کنار هم قرار داد تا چیز دیگری ایجاد شود ، مانند یک دسته متفاوت از سفارشات.

یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد مالی غیرمتمرکز این واقعیت است که قراردادهای هوشمند در دسترس عموم قرار دارند و بسیار با یکدیگر همکاری دارند. این قراردادهای هوشمند مالی ، برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و پروتکل ها در Ethereum ساخته شده اند یا بیشتر از طریق Ethereum به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز اجرا می شوند.

وام دادن و وام گرفتن از ویژگی های مهم DeFi است. این کار را می توان با قفل کردن Ether Dai ، که یک ثبات Bitcoin است ، از آنجا که بر قیمت دلار آمریکا ثابت است ، انجام می شود. در حال حاضر ، محبوب ترین بستر قفل در Ether ، در ازای DAI ، MakerDAO است.

این دارنده را قادر می سازد نقدینگی را قرض دهد یا قرض کند ، و سود سالیانه را پرداخت کند یا دریافت کند. اگرچه ممکن است وام دهی آنلاین به طرف دیگری با بی هویتی کامل ناامن به نظر برسد ، اما این امر برای DeFi صدق نمی کند ، زیرا بیشتر وام از طریق این روش وام با وثیقه است ، به این معنی که وثیقه بالاتر از ارزش وام است.

امور مالی غیرمتمرکز همچنین شبکه های کانال پرداخت دو لایه را ارائه می دهد. شبکه پرداخت لایه 1 ، که توسط Ethereum و Bitcoin ارائه می شود ، امکان انتقال فوری پرداخت را فراهم می کند.

اما ظرفیت بلاکچین برای پردازش معاملات کاملاً محدود است ، بنابراین تعداد تراکنش ها برای مدت زمان مشخصی محدود است. کانال های پرداخت لایه 2 در بالای این بلاک چین های موجود ساخته شده اند و سرعت معاملات را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند ، در مقایسه با کانال های پرداخت لایه 1 به خودی خود ، گرچه امنیت کاهش می یابد. اما این یک معامله بین سرعت و امنیت است.

این بدان معناست که پرداخت کانال 2 برای معاملات خرد روزانه خرده فروشی بسیار مناسب است ، که باعث محبوبیت بیشتر DeFi می شود.

اتریوم 2.0

با افزایش تراکنش DeFi ، شبکه های بلاکچین برای چنین تراکنش هایی از اعتبار بیشتری برخوردار شدند. این معاملات در نوامبر 2020 بیش از 11 میلیارد دلار بوده است. از آنجا که بیشتر DeFi در شبکه بلاک چین Ethereum ساخته شده است ، افزایش قراردادها باعث افزایش زمان پردازش و هزینه ها می شود.

برای مقابله با این افزایش محبوبیت در معاملات DeFi ، Ethereum با هارد فورک Ethereum 2.0 عرضه شده است که بازار رمزنگاری یا حداقل بخشی از این بازار را که از طریق Ethereum می رود ، به سطح دیگری می رساند.

خرد کردن / مقیاس گذاری

قیمت بیت کوین کاملاً بالا است و این برای مقیاس گذاری آن مشکلی است. این برای Ethereum نیز به نوعی مشکل ساز بود ، اما با ETH 2.0 ، این مشکل از طریق خرد کردن برطرف می شود. این روشی برای پردازش داده ها است که توانایی مقیاس سازی را بهبود می بخشد و آنها را برای عموم مردم کارآمدتر و سازگارتر می کند.

برای معامله گران ، طبق این سیستم ، پیش بینی قیمت Ethereum برای سال های آینده در مقایسه با بیت کوین مثبت است ، زیرا در زندگی روزمره بسیار قابل استفاده خواهد بود. با استفاده از ETH 1.0 ، داده ها باید توسط همه گره های شرکت کننده تأیید شوند ، که این روند را طولانی تر می کند – به آهستگی آهسته ترین شرکت کننده.

فرآیند خرد کردن داده ها را به دسته های کوچکتر تقسیم می کند و هر گره به طور جداگانه پردازش می شود.

از اثبات کار تا اثبات سهام

همانطور که می دانیم ، اگر کسی بخواهد ارزهای رمزپایه به دست آورد ، باید مراحل استخراج را طی کند ، که طولانی است و به زمان زیادی نیاز دارد و همچنین انرژی زیادی را نیز مصرف می کند. این اثبات اثبات کار نامیده می شود ، به این معنی که برای کار استخراج پاداش می گیرید.

استخراج یک فرآیند پیچیده است. این امر برای دلسرد کردن هرکسی از حمله به شبکه نیست زیرا این کار به انرژی بیش از حد نیاز دارد و برای کار با سخت افزار مورد نیاز برای کار بسیار هزینه بر است. این یک سیستم نسبتاً ناکارآمد است ، اما ETH 2.0 مشکل را برطرف می کند ، زیرا Ethereum از PoW اثبات کار به PoS اثبات سهام تغییر می کند.

روند PoS بسیار کم پیچیده تر است و به انرژی کمتری نیاز دارد ، بنابراین ارزان تر می شود. اما پیچیدگی پایین آن را در برابر حملات آسیب پذیر می کند. با این وجود ، در صورت عدم پاسخ درست به این مسئله ، با افزایش هزینه ها رفع می شود.

بنابراین ، در حالی که PoW استخراج را دشوار می کند اما به ماینرها برای یافتن پاسخ درست پاداش می دهد ، PoS مشارکت را آسان تر می کند اما شما را به دلیل یافتن پاسخ اشتباه مجازات می کند. این بدان معناست که مهاجمان مجبور به پرداخت هزینه های هر بار تلاش و شکست هستند و در نتیجه ، ارزش هک شدن مشکل هک شدن نیست که منجر به افزایش امنیت می شود.

تراکنش در ثانیه (TPS)

سرعت معامله هنگام پرداخت یا دریافت وجوه از طریق بازار رمزنگاری مهم است و علی رغم اینکه در میان شبکه های محبوب بلاک چین قرار دارد ، هنوز Ethereum 1.0 از رقابت جریان اصلی فاصله دارد.

برای مقایسه ، شبکه فعلی Ethereum 3000 تراکنش در ثانیه (TPS) را پردازش می کند ، در حالی که Visa 15000 TPS را پردازش می کند. با ETH 2.0 ، سرعت معامله به طور تصاعدی افزایش می یابد. همانطور که Vitalik Buterin از Ethereum آن را در ارائه جنبه های Eth 2.0 بیان کرد ، سرعت معامله در مرحله 1 اجرای به 100000 TPS افزایش می یابد.

این به افزایش تراکنش های DeFi پاسخ می دهد و از Ethereum استفاده بیشتری می کند. تمام این مراحل ، سرعت معاملات بالاتر ، توانایی پرداخت با دسته های کوچک / مقیاس گذاری و روش دسترسی راحت تر به شبکه ، همه یک تصویر سرسخت برای Ethereum ترسیم می کنند.

اگر بازار رمزنگاری شتاب صعودی خود را که از ماه آوریل نشان داده است ، حفظ کند ، بالاترین قیمت اوت در 440 دلار نیز در دسترس است و احتمالاً به زودی شکسته خواهد شد. اگر این سطح شکسته شود ، هدف بعدی 500 دلار خواهد بود ، اگرچه باید کل بازار رمزنگاری را زیر نظر داشته باشیم تا احساس عمومی را بدست آوریم. اما به طور کلی ، پیش بینی قیمت Ethereum همچنان صعودی است.

عکس پروفایل نویسنده

داستان های من را بخوانید

توسعه دهنده و نویسنده علاقه مند به بلاکچین. تلگرام من: ksshilov

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.