Equinix سرویس هوش مصنوعی مدیریت شده را با Nvidia عرضه می کند | دانش مرکز داده

این مقاله در اصل در Light Reading منتشر شد.

اپراتور مرکز داده Equinix، با همکاری انویدیا، یک سرویس ابر خصوصی کاملاً مدیریت شده را راه اندازی کرده است که به شرکت ها اجازه می دهد تا به سرعت مدل های عظیم هوش مصنوعی خود را بسازند و اجرا کنند.

تحت این شراکت، Equinix زیرساخت خصوصی انویدیا یک شرکت را در مراکز داده تبادل تجاری بین المللی خود نصب و راه اندازی خواهد کرد. مشتریان شرکتی سیستم‌های انویدیا را می‌خرند و به Equinix پرداخت می‌کنند تا از طرف آنها کار کند.

این سرویس که اکنون به صورت تجاری در دسترس است، بر روی سیستم های Nvidia DGX، شبکه Nvidia و همچنین نرم افزار Nvidia AI ساخته شده است.

به گفته چارلز مایر، رئیس و مدیر عامل Equinix، شرکت‌ها به زیرساخت‌های هیبریدی قابل انطباق و مقیاس‌پذیر در بازارهای محلی خود نیاز دارند تا ابر رایانه‌های هوش مصنوعی را در داده‌های خود بیاورند.

او گفت: «سرویس جدید ما راهی سریع و مقرون‌به‌صرفه را برای استفاده از زیرساخت‌های هوش مصنوعی پیشرفته که توسط متخصصان در سطح جهانی اداره و مدیریت می‌شود، به مشتریان ارائه می‌دهد و افزود که این سرویس جدید به مشتریان امکان می‌دهد زیرساخت‌های هوش مصنوعی خود را در نزدیکی داده‌هایشان کار کنند.

سیستم‌های DGX مستقر در مراکز داده Equinix از طریق یک شبکه خصوصی پرسرعت به دنیای خارج متصل می‌شوند و این شرکت همچنین اتصالات با پهنای باند بالا را برای سرویس‌های ابری و ارائه‌دهندگان خدمات سازمانی فراهم می‌کند.

تیم خدمات مدیریت Equinix با همراهی شرکای Nvidia خود، آموزش های جامعی را در مورد نحوه ساخت و راه اندازی سیستم های هوش مصنوعی انجام دادند.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل انویدیا می گوید: هوش مصنوعی مولد در حال دگرگونی هر صنعتی است. اکنون، شرکت‌ها می‌توانند ابررایانه‌ها و نرم‌افزارهای هوش مصنوعی Nvidia را به همراه کارایی عملیاتی مدیریت Equinix در صدها مرکز داده در سراسر جهان داشته باشند.

بدون افشای نام، Equinix گفت که در حال حاضر مشتریان سازمانی وجود دارند که از خدمات مدیریت شده جدید استفاده می کنند – بسیاری از آنها در صنایعی مانند بیو دارو، خدمات مالی، نرم افزار، خودرو و خرده فروشی تعلق دارند.

این مشتریان در حال ایجاد مراکز تعالی هوش مصنوعی هستند تا پایه ای استراتژیک برای طیف وسیعی از موارد استفاده از مدل های زبان بزرگ (LLM) فراهم کنند. اینها شامل تسریع زمان برای بازاریابی داروهای جدید، توسعه خلبان های هوش مصنوعی برای عوامل خدمات مشتری و ساخت دستیارهای بهره وری مجازی است.

مالکیت زیرساخت هوش مصنوعی آنها

در ماه اکتبر، IDC پیش‌بینی کرد که هزینه‌های سازمانی برای نرم‌افزار، سخت‌افزار زیرساخت‌ها و خدمات فناوری اطلاعات مولد هوش مصنوعی (genAI) برای سال ۲۰۲۳ به ۱۶ میلیارد دلار در سراسر جهان خواهد رسید و در سال ۲۰۲۷ به ۱۴۳ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

این شرکت تحقیقاتی فناوری گفت که سرمایه‌گذاری‌های مولد هوش مصنوعی طی چند سال آینده پیشرفت طبیعی را دنبال خواهند کرد زیرا سازمان‌ها از آزمایش اولیه به ساخت تهاجمی با موارد استفاده هدفمند به پذیرش گسترده در سراسر فعالیت‌های تجاری با گسترش استفاده از genAI به لبه می‌روند.

قرارداد مدیریت شده هوش مصنوعی Equinix با انویدیا در زمانی انجام می شود که شرکت های آسیا-اقیانوسیه به دلایل حفظ حریم خصوصی و امنیتی علاقه نشان می دهند تا سیستم محاسباتی هوش مصنوعی خود را در اختیار داشته باشند.

چارلی بویل، معاون سیستم‌های DGX انویدیا، می‌گوید: «امروز که با مشتریان سازمانی در سراسر جهان صحبت می‌کنیم، یکی از دغدغه‌ها و ایده‌های شماره یک آنها در مورد هوش مصنوعی این است که بتوانند مدل خود را داشته باشند و واقعاً صاحب آینده خود شوند. دیروز طی یک نشست خبری

در آسیا و اقیانوسیه، او افزود که بسیاری از شرکت ها به سرعت در حال گسترش استفاده از این فناوری هستند. اما آنها تخصص داخلی برای ساختن مدل های زبان بزرگ خود را ندارند.

او خاطرنشان کرد که بیشتر شرکت‌ها باید به پردازش هوش مصنوعی که در تلاش برای انجام آن هستند بسیار نزدیک باشند.

“مدل هوش مصنوعی، اجرای هوش مصنوعی باید بسیار نزدیک به داده ها باشد. و همه این عناصر در مشتریانی که می خواهند هوش مصنوعی انجام دهند، که می خواهند آن را سریع، ایمن و نزدیک به داده های خود انجام دهند، گرد هم می آیند. اما بسیاری از اوقات آنها کمبود دارند. بویل گفت: یا فضای مرکز داده یا تخصص داخلی در مورد نحوه مدیریت همه اینها.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور