3 نکته برای تغییر شغل از ستاره Epic Career Quest، یان بوگز

یان بوگز، خالق یوتیوب، یک یا دو چیز در مورد تغییر حرفه می داند: قبل از اینکه یک خالق برتر YouTube باشد، یک عکاس بود. اکنون او بخشی از 75 درصد ژنرال زرها است که مایلند با تغییر صنایع یا کارکردهای شغلی خود را ریشه کن کنند. اما برای ژنرال Z، شروع اغلب سخت ترین بخش است.

برای اینکه تغییر کمی ترسناک‌تر شود (و بسیار متحرک‌تر شود!)، Google «Epic Career Quest» را ایجاد کرد، مجموعه‌ای با احساس خوب و متحرک YouTube که به ژنرال Z کمک می‌کند اولین قدم‌های دشوار تغییر شغل را طی کند.

ایان صداپیشگی شخصیت گومان را بر عهده دارد، یک خالق محتوایی که به دنبال جلب توجه است و به دنبال کمی مشاوره شغلی است. می‌توانید ایان را در نقش گومان در «جستجوی حماسی شغلی» در کانال YouTube Career Certificates بگیرید. از آنجایی که ایان تجربه تغییر مشاغل را در صفحه نمایش خاموش و روشن دارد، از خالق YouTube خواستیم نحوه تغییر شغل خود و همچنین سه نکته اصلی خود را برای ایجاد تغییر به اشتراک بگذارد.

1. مهارت های جدید بیاموزید

ایان همیشه استعداد دراماتیک داشت و تجربه او در عکاسی به معنای برجسته شدن ویدیوهای سینمایی با کیفیت بالا بود. اما او برای پر کردن برخی از شکاف ها نیاز به مهارت داشت – و برای ایان، این به معنای شرکت در کلاس های بازیگری بود. او می‌گوید: «هرچقدر هم که آسان به نظر برسد، کلاس‌های بازیگری به شما یاد می‌دهند که احساسات خود را به گونه‌ای بیان کنید که به راحتی از طریق دوربین درک شوند.»

برای کسانی که به مشاغل فنی بیشتری روی می آورند، گواهینامه های شغلی Google مهارت های تغییر شغل را برای رشته های مورد تقاضا و بدون نیاز به تجربه ارائه می دهد. فراگیران آنلاین می توانند مهارت های فنی خود را در تجزیه و تحلیل داده ها، امنیت سایبری، طراحی UX و موارد دیگر افزایش دهند و مسیر رسیدن به یک حرفه جدید را آسان کنند.

2. از سندروم فریبنده خود استفاده کنید

تغییر شغل می تواند اعتماد به نفس هر کسی را متزلزل کند، و این برای ایان صادق بود. اما ایان به جای اینکه اجازه دهد سندروم فریبنده او را در شک و تردید به خود دفن کند، از آن به عنوان انگیزه ای برای موفقیت استفاده کرد.

او به خاطر می‌آورد: «من این اضطراب دائمی را داشتم که نتوانم آن را تحمل کنم، ممکن است شکست بخورم.» اما این ترس دقیقاً همان چیزی بود که من به آن نیاز داشتم. این آتشی در من روشن کرد که برای تحقق اهدافم بسیار سخت کار کنم. من هنوز اهداف زیادی برای دستیابی به تولید محتوا و بازیگری دارم، اما اکنون می توانم با افتخار خود را یک یوتیوبر و بازیگر بنامم و می توانم با انجام کاری که دوست دارم امرار معاش کنم.

3. روشمند باشید

ایان مانند شخصیت خود، گومان، اهداف بزرگی دارد. او احساس می کند که تغییر شغلی به او اجازه داده تا استراتژیک تر کار کند و تعادل کار و زندگی او را بهبود بخشد. او می‌گوید: «دیگر در کارها عجله نمی‌کنم». “من قبلا تعقیب می کردم، تعقیب می کردم، تعقیب می کردم، و اکنون می دانم که بهتر است ارزیابی، ساختارشکنی و هوشمندانه برای رسیدن به اهدافم کار کنم.”

بخشی از کار هوشمندانه شامل یافتن ابزارهایی برای کمک است. برای ایان، این به معنای آزمایش با هوش مصنوعی برای نوشتن داستان‌ها بر اساس درخواست‌های او است تا به او کمک کند تا محتوایی را که در زمینه کاری او کلیدی است، پست کند. او می‌گوید: «اگرچه هنوز راه درازی در پیش است، اما دیدن تکامل فناوری درست جلوی چشمان ما دیوانه‌وار است.»

به ایجاد تغییر شغل فکر می کنید؟ قسمت‌های جدید «Epic Career Quest» را بررسی کنید و فرصت‌ها را از گواهینامه‌های شغلی Google کشف کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور