EdgeConneX با یک مرکز داده 20 مگاواتی به بلژیک می آید

ارائه دهنده کولوکیشن آمریکایی EdgeConneX اولین مرکز داده خود را در بلژیک می سازد.

پردیس جدید در ترنات در ابتدا ظرفیت 20 مگاوات برق را در چهار سالن داده ارائه می دهد و اولین رک ها در ابتدای سال 2023 در دسترس خواهند بود.

EdgeConneX اپراتور اصلی مرکز داده لبه است که در سال 2014 این اصطلاح را علامت تجاری قرار داد. قبلاً در تأسیساتی که در نزدیکی کاربران نهایی قرار داشتند تخصص داشت، اما از آن زمان به طور قابل توجهی دامنه خدمات خود را گسترش داده است.

امروز، خود را به‌عنوان ارائه‌دهنده «راه‌حل‌های مرکز داده فرامقیاس تا فرامقیاس»، با شبکه‌ای از بیش از ۴۰ مزرعه سرور در سراسر آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپا معرفی می‌کند و بعد به هند می‌آید.

این شرکت همچنین در حال توسعه نرم‌افزار DCIM است که EdgeOS نام دارد.

Dick Theunissen، مدیر عامل EMEA در EdgeConneX گفت: میراث ما ارائه سریع و موفقیت آمیز زیرساخت های مرکز داده در هر مکانی است که مشتریان ما نیاز دارند.

همانطور که به گسترش پلت فرم Edge و پردیس‌های فرامقیاس خود در سطح جهانی ادامه می‌دهیم، مرکز داده ما که در بروکسل ساخته می‌شود، به ما توانایی‌هایی را می‌دهد تا نیازهای مشتریان خود را برای ظرفیت مرکز داده هایپرمقیاس و هایپرمقیاس در منطقه حیاتی و رو به رشد بنلوکس برآورده کنیم.

در سال 2020، EdgeConneX توسط صندوق سوئدی EQT Infrastructure IV از صاحبان قبلی خود، یک گروه سرمایه‌گذار به رهبری Providence Equity Partners خریداری شد.

یک سال بعد، EQT Infrastructure V در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد تا بودجه‌ای را برای «فرصت‌های رشد و توسعه اضافی» و «M&A فعال» تأمین کند.