مشاهده تصاویر AVIF در مایکروسافت اج

وضعیت فعلی

در حالی که گوگل می تواند به سرعت ویژگی های جدید مرورگر را پیاده سازی کند، شرکت های دیگر مانند مایکروسافت بسیار کندتر هستند. AVIF به عنوان بخشی از توسعه AV1 ایجاد شد که توسط Alliance for Open Media توسعه داده شد. از آنجا که همه تولیدکنندگان بزرگ مرورگرها بخشی از این اتحاد هستند و همه علاقه مند به جایگزین کردن یک قالب جدید و مدرن هستند، انتظار دارید که Microsoft Edge به زودی از فایل های AVIF پشتیبانی کند. در زمان نگارش، Edge هنوز از تصاویر AVIF پشتیبانی نمی کند. از ارائه یا باز کردن تصاویر AVIF خودداری می کند.

مایکروسافت اج جدید

اگر می‌خواهید پشتیبانی آزمایشی AV1 را فعال کنید، می‌توانید با دانلود یک افزونه این کار را انجام دهید. حداقل ویدیوهای YouTube سپس در قالب جدید پخش می شوند.

نسخه اج شما

فرض کنید به دنبال راهی برای آزمایش عملکرد و قابلیت های AV1 در Microsoft Edge هستید. در این صورت باید آخرین نسخه مرورگر را دانلود کنید. مایکروسافت اج جدید مبتنی بر کرومیوم است و برای اولین بار در اوایل سال 2020 منتشر شد. به هر دلیلی با همه نسخه‌های ویندوز و macOS سازگار است. مایکروسافت ادعا می کند که این مرورگری است که شما همیشه به آن نیاز خواهید داشت، اما خوب، چه کسی این را در مورد مرورگر خود نمی گوید. با نگاه کردن به نماد مرورگر، می‌توانید به سرعت تشخیص دهید که دارای نسخه Chromium از Edge هستید یا خیر. نسخه جدید Edge سبک مینیمالیستی و گرادیان بیشتری دارد، در حالی که نسخه قدیمی شبیه ون گوگ است.

تفاوت نسخه مایکروسافت اج

پلاگین AV1

افزونه AV1 Extension از فروشگاه مایکروسافت در دسترس است. فراهم می کند پشتیبانی از ویدیوهای AV1 در دستگاه های ویندوز 10 و Edge. همچنین امکان مشاهده تصاویر AVIF از جمله ریز عکسها و ویرایش در Paint را فراهم می کند.

پسوند av1

علاوه بر این، این افزونه به برنامه های ویدیویی نصب شده در ویندوز 10 امکان پخش ویدیوهای کدگذاری شده با استفاده از استاندارد رمزگذاری ویدیوی AV1 را می دهد که توسط Alliance for Open Media توسعه یافته است. همانطور که قبلا ذکر شد، هنوز هیچ پشتیبانی از تصاویر AVIF وجود ندارد، اگرچه avif.io تصاویر را به طور یکپارچه در Edge تبدیل می کند. با این حال، از آنجایی که مایکروسافت اج از همان موتور کرومیوم استفاده می کند، پشتیبانی از Edge باید به زودی معرفی شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آیا AVIF از کاشی کاری پشتیبانی می کند؟