ECL ماژول های مرکز داده با نیروی هیدروژن را راه اندازی کرد | دانش مرکز داده

یووال باچار کهنه کار صنعت به تازگی اولین مدل مرکز داده در نوع خود را راه اندازی کرده است که از قدرت هیدروژن بهره می برد.

برخی تخمین زدند که رویای جدا کردن مراکز داده از «شبکه» حداقل 10 سال خواهد بود. باچار پیشنهاد می کند که با مراکز داده مدولار هیدروژنی خود، می تواند این رویا را در 9 ماه به واقعیت تبدیل کند.

یک عنصر جالب در اینجا این است که رقبای Bachar نیز مشتریان او هستند. او پیش‌بینی می‌کند که شرکت‌های بزرگ با ECL همکاری کنند تا مراکز داده را در مدت زمان کمتری نسبت به زمانی که معمولاً طول می‌کشد برپا کنند: نه ماه به جای دو سال. که زمان ورود به بازار و هزینه های کلی را کاهش می دهد.

او نیز با دانش مرکز داده پیشنهاد او باعث استفاده کارآمدتر از ردپای مرکز داده می‌شود، زیرا محصول ECL قادر است چهار هزار سرور سنتی را تنها در 100 متر مربع فضا در خود جای دهد.

هنگامی که او را روی نرخ در دسترس بودن مراکز داده‌اش تحت فشار قرار دادیم، او فاش کرد که شش 9 را برای مشتریان تضمین می‌کنند.

باچار که بیش از 34 سال در صنعت مرکز داده با شرکت‌های مختلف از سیسکو گرفته تا مایکروسافت فعالیت می‌کند، ماژول‌های مرکز داده با نیروی هیدروژن را به عنوان راه‌حلی کلیدی برای نقاط دردسر در توسعه مرکز داده که دیده، تجربه و مدیریت کرده است، مشخص کرده است. این امر چالش‌هایی را که شرکت‌ها هنگام تخمین میزان نیاز به فضا و انرژی قبل از ساخت مرکز داده با آن مواجه هستند، کاهش می‌دهد.

نگاهی به مدل مرکز داده ECL

هر بلوک شامل تمام منطق مرکز داده، امنیت، گرمایش و سرمایش و سایر زیرساخت های ضروری از جمله سرورها است. مشتریان می توانند از سرورهای خود استفاده کنند یا سرورهایی را از ECL خریداری کنند. در اصل، ECL فرصت‌های مرکز داده به‌عنوان سرویس را برای شرکت‌هایی فراهم می‌کند که می‌خواهند عملیات مرکز داده را به سرعت انجام دهند.

رندر سه بعدی 1 ماژول ECL

رندر سه بعدی 1 ماژول ECL

این سرعت به لطف حذف تاخیر مداوم برای توسعه مرکز داده است: اتصال به شبکه برق. مدل کسب و کار ECL Bachar به دلیل هیدروژنی که مراکز داده را نیرو می دهد، نیازی به اتصال مراکز داده به هر گونه خدمات عمومی را از بین می برد.

آنچه در مدل باچار بسیار جالب است این است که مراکز داده به جای جدا کردن شبکه، به شبکه باز می گردند. آلمان تلاش کرده است تا مناطق اطراف را با گرما تامین کند. با نتایج کمتر از ستاره ای. در ECL، مقداری از فاضلاب هیدروژنی برای خنک کردن بلوک‌ها استفاده می‌شود و بقیه برای آبیاری، مصارف صنعتی و به طور بالقوه به عنوان آب آشامیدنی به جامعه بازمی‌گردند. باچار اشاره کرد که به طور موثر، این بلوک ها تولید گازهای گلخانه ای صفر می کنند، زیرا تمام آب به نفع تاسیسات و جامعه آن مصرف می شود.

چیزی که باید مراقب آن بود: انعطاف پذیری در هوای گرم

ما متوجه یک نقص در هیدروژن مورد استفاده برای تامین انرژی مدل تجاری ECL شدیم. مایع برودتی هیدروژن می تواند برای ذخیره سازی در حرارت بالا چالش برانگیز باشد. این ممکن است در مناطقی مانند تگزاس جنوبی، آریزونا، کالیفرنیای جنوبی، نیومکزیکو و فلوریدا جنوبی کاملاً یک چالش باشد.

باچار معتقد است که کل هزینه مالکیت یک مرکز داده ECL تقریباً 30٪ کمتر از یک مرکز داده سنتی خواهد بود. دلیل اصلی هزینه سوخت هیدروژن در مقابل برق سنتی مبتنی بر شبکه است. صرفه جویی در هزینه اضافی از برنامه ریزی منابع بهتر و توانایی اضافه کردن بلوک های برق ماژولار 1 مگاوات در ساعت در صورت نیاز حاصل می شود.

وقتی از باچار در مورد هزینه‌های راه‌اندازی ECL، به‌ویژه تامین و انتقال هیدروژن پرسیده شد، به اشتراک گذاشت که قانون کاهش تورم کمک بزرگی به سرعت بخشیدن به سرمایه گذاری در منابع انرژی جایگزین است.

Molex Ventures و Hyperwise Ventures بودجه ساخت اولیه Bachar را با سرمایه گذاری 7 میلیون دلاری تامین می کنند. اولین تاسیسات ECL قرار است در سه ماهه دوم سال 2023 راه اندازی شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور