چگونه گوگل از سیستم هشدار اولیه WMO پشتیبانی می کند

یوسی: چرا Early Warnings For All Initiative را راه اندازی کردید و چرا اکنون؟

آنتونی: در سال‌های اخیر گفت‌وگو درباره آب و هوا تغییر کرده است. جامعه علمی فقط در مورد آنچه که انسان ها با کره زمین انجام می دهند صحبت نمی کنند. ما می‌پرسیم که چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که جوامع و ملت‌ها برای تأثیرات تغییرات آب و هوایی با افزایش شدت و فراوانی رویدادهایی مانند آتش‌سوزی، سیل و امواج گرمای شدید آماده هستند.

WMO ابتکار هشدارهای اولیه برای همه را در نوامبر 2022 در COP27 راه اندازی کرد و به چالش صادر شده توسط دبیر کل سازمان ملل متحد، آنتانیو گوترش پاسخ داد. هدف بلندپروازانه ما این است که اطمینان حاصل کنیم که همه افراد روی زمین تا سال 2027 از طریق دسترسی به سیستم‌های هشدار اولیه از آب و هوا و رویدادهای آب و هوایی خطرناک محافظت می‌شوند. این شامل داشتن اطلاعات مناسب برای به اشتراک گذاشتن در مورد خطرات قبل از وقوع، رساندن آن اطلاعات به افراد مناسب در محل، و توسعه قابلیت‌های واکنش جوامع است تا بتوانند برای نجات جان‌ها و کاهش خسارات وارد عمل شوند.

بخش بزرگی از “چرا” سهام جهانی است. بسیاری از کشورهایی که شدیداً تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار دارند، آنهایی نیستند که این مشکل را ایجاد کرده اند – و اغلب کمترین آمادگی را برای مقابله با آن دارند. WMO یک جامعه جهانی متشکل از 193 کشور است و ما قصد داریم کسی را پشت سر بگذاریم.

آیا می توانید چالشی را که با آن روبرو هستید و شرکای مانند Google چگونه می توانند به شما کمک کنند به اشتراک بگذارید؟

مطالب پیشنهادی  کمک به 60 میلیون نفر در آسیا و اقیانوسیه برای باز کردن مهارت های دیجیتال و فرصت های شغلی

آخرین مایل، دریافت اطلاعات حیاتی برای افرادی که به آن نیاز دارند، یک چالش واقعی است. می دانیم که به تنهایی نمی توانیم این کار را انجام دهیم. یکی از دلایلی که ما از شراکت با Google خوشحالیم این است که دسترسی جهانی شما را به رسمیت می شناسیم. وقتی امروزه مردم به دنبال اطلاعات می گردند، واقعیت این است که آنلاین می شوند و در گوگل جستجو می کنند. وقتی صحبت از مخاطرات طبیعی به میان می آید نیز این امر مشهود است. ما می‌دانیم که Google بیش از یک دهه است که هشدارهای عمومی دولت‌ها را در جستجو، نقشه‌ها و از طریق اعلان‌های Android به اشتراک می‌گذارد و به حفظ امنیت مردم کمک می‌کند — و ما فرصتی داریم که با هم بر روی آن کار کنیم.

نقش فناوری هایی مانند هوش مصنوعی را در کمک به محافظت از شهروندان در برابر بلایای مرتبط با آب و هوا چگونه می بینید؟

پیشرفت‌های اخیر در هوش مصنوعی هیجان‌انگیز است و فرصت‌هایی را برای پیش‌بینی بهتر خطرات و مهم‌تر از همه، تأثیرات آنها ایجاد می‌کند. جامعه WMO، مجموعا، مقادیر زیادی داده های آب و هوا را از ماهواره ها و منابع دیگر تولید می کند و متعهد به تبادل آزاد داده ها است. هوش مصنوعی می‌تواند به پردازش و تفسیر این داده‌ها کمک کند، آن‌ها را به محصولات قابل مدیریت برای کاربرانی که ممکن است اتصال پایینی داشته باشند تجزیه کند و بینش‌هایی را در مناطقی که داده‌های مشاهده‌ای کمتری دارند اعمال کند. اکنون مدل‌هایی وجود دارند که پیش‌بینی‌های باکیفیت را به سرعت بر اساس شرایط فعلی و مجموعه داده‌های آموزشی از دهه‌ها تجزیه و تحلیل تولید می‌کنند.

مطالب پیشنهادی  3 دریافت کننده صندوق Black Founders داستان های خود را می گویند

با پیش‌بینی خطرات از قبل، می‌توانیم اطلاعات را زودتر به اشتراک بگذاریم تا مردم و سازمان‌های امدادی زمان لازم را برای اقدام داشته باشند. ابتکار پیش‌بینی سیل Google نمونه‌ای عالی از کاربرد هوش مصنوعی است و WMO در حال بررسی نحوه گنجاندن آن در مجموعه گسترده‌تر محصولات داده‌ای است که در دسترس اعضای خود است.

این نوع مشارکت‌های بخش دولتی و خصوصی چقدر مهم هستند؟

من شخصاً مدافع بزرگی برای همکاری بین بخش دولتی و خصوصی هستم. آوردن بازیگران بخش خصوصی مانند Google به میز و چارچوب جهانی ما فرصت های بیشتری برای همکاری و پیشرفت ایجاد می کند و به ما امکان می دهد از قابلیت های فنی و انسانی مهم آنها استفاده کنیم. تغییر اقلیم یکی از بزرگترین چالش های نسل ما است و من به نقش فناوری و تأثیر آن بر زندگی مردم اعتقاد دارم که می توانیم با همکاری یکدیگر به آن دست یابیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور