Dominion می گوید که مراکز داده اکنون به قدرت یک راکتور نیاز دارند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — توسعه دهندگان مرکز داده در ویرجینیای شمالی از شرکت Dominion Energy می خواهند تا به اندازه ای که چندین رآکتور هسته ای می توانند تولید کنند، در آخرین نشانه ای از اینکه چگونه هوش مصنوعی به افزایش تقاضای برق کمک می کند.

باب بلو، مدیر اجرایی، روز پنجشنبه در جریان تماس درآمد سه ماهه اول شرکت گفت که Dominion مرتباً درخواست‌هایی را از توسعه‌دهندگانی ارائه می‌کند که پردیس‌های مرکز داده برنامه‌ریزی‌شده‌شان به اندازه «چند گیگاوات» برق نیاز دارند. یک گیگاوات تقریباً خروجی یک راکتور هسته ای است و می تواند انرژی 750000 خانه را تامین کند.

شرکت های برق با بزرگترین جهش تقاضا در یک نسل مواجه هستند. در کنار مراکز داده برای اجرای محاسبات هوش مصنوعی، شبکه آمریکا به دلیل کارخانه‌های جدید و برقی‌سازی همه چیز، از خودروها گرفته تا گرمایش خانه، تحت فشار قرار گرفته است. افزایش تقاضا، تلاش‌های شرکت برای خاموش کردن نیروگاه‌های تولیدکننده کربن و دستیابی به اهداف اقلیمی آن‌ها را پیچیده می‌کند.

بلو گفت که طی پنج سال گذشته، Dominion 94 مرکز داده را به هم متصل کرده است که روی هم حدود چهار گیگاوات برق مصرف می کنند. این بدان معناست که فقط دو یا سه پردیس از مراکز داده که اکنون در حال برنامه ریزی هستند، می توانند به اندازه تمام مراکزی که Dominion از حدود سال 2019 به آن متصل شده اند، به برق نیاز داشته باشند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور