پشتیبانی دلفین AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

تصاویر یا توالی های تصویر فشرده شده با AV1 را می توان در قالب HEIF ظرف با فرمت فایل تصویری AV1 ذخیره کرد. فرمت ظرف HEIC نیز وجود دارد که بر اساس ISOBMFF ساخته شده است اما از HEVC برای فشرده سازی استفاده می کند. مشخصات AVIF در فوریه 2019 به نسخه 1.0.0 به‌روزرسانی شد. آزمایش‌های 2020 Netflix نشان داد که AVIF کارایی فشرده‌سازی بهتری نسبت به JPEG، حفظ جزئیات خوب، آثار کمتر در اطراف لبه‌های سخت و خونریزی جزئی دارد. AVIF توسط بازیگران کلیدی در اقتصاد دیجیتال پشتیبانی می‌شود و گسترش مداوم آن را تضمین می‌کند. همچنین یک فرمت متن باز است. فناوری AOMedia هیچ هزینه اضافی ندارد. این برای جامعه منبع باز مفید است، نه فقط برای برجسته ترین بازیکنان. مزیت قابل توجه AVIF عدم شارژ آن نسبت به فرمت HEIF است که همچنان فرمت ترجیحی اپل است. فرمت AVIF با ترکیب کیفیت تصویر بالا و بسیاری از عملکردها، نیازهای یک فرمت تصویری دوران مدرن را برآورده می کند.

در مقایسه با JPEG، AVIF در حال حاضر اندازه تصویر را به طور متوسط ​​50٪ کاهش می دهد. AVIF همچنین کارآمدتر از رقیب اصلی خود WebP است که نتوانسته است خود را تثبیت کند. فشرده سازی AVIF به طور قابل توجهی زمان بارگذاری وب سایت را افزایش می دهد، پهنای باند شبکه را حفظ می کند و جریان های داده را برای ارائه دهندگان ویدیو بر اساس تقاضا، ابر و فضای وب کاهش می دهد. مزایای AVIF بسیار فراتر از استفاده آن در دنیای آنلاین است. به طور خاص عکاسان، چاپگرها و آرشیو تصاویر. علاوه بر این، توسعه این فرمت به تصاویری با وضوح بالاتر اجازه داده است که منابع کمتری را اشغال کنند.

دلفین چیست؟

Dolphin Browser یک مرورگر وب برای اندروید و iOS است که توسط MoboTap ساخته شده است. به عنوان یکی از اولین مرورگرهای جایگزین اندروید که از حرکات چند لمسی پشتیبانی می کرد، یکی از اولین ها بود. مرورگر دلفین از موتور مرورگر پیش فرض برای پلتفرم اصلی خود استفاده می کند. نسخه های اندروید و iOS به صورت رایگان در دسترس هستند. اندروید 2.0 یا بالاتر دارای یک نسخه پیشرفته به نام مرورگر دلفین است. Dolphin Browser Beta در می 2012 راه اندازی شد و دارای موتور Jetpack HTML5 بود. Dolphin Zero، نسخه ای مبتنی بر حریم خصوصی، در دسامبر 2013 منتشر شد.

پشتیبانی AVIF

مرورگر Dolphin از AVIF پشتیبانی نمی کند. مشخص نیست که آیا پشتیبانی در نسخه های بعدی اضافه خواهد شد یا خیر.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی اندروید AVIF: آموزش | avif.io ✨