DigitalBridge برای خرید سوئیچ شرکت مرکز داده به قیمت 8.4 میلیارد دلار | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — کنسرسیومی به رهبری DigitalBridge Group Inc. با خرید اپراتور مرکز داده ایالات متحده Switch Inc به مبلغ 8.4 میلیارد دلار موافقت کرد.

این شرکت‌ها در بیانیه‌ای روز چهارشنبه گفتند که گزارش قبلی بلومبرگ نیوز را تأیید کرد، DigitalBridge و مدیر زیرساخت استرالیا IFM Investors Pty برای هر سهم 34.25 دلار به‌صورت نقدی برای سوییچ مستقر در لاس‌وگاس ارائه می‌دهند. بر اساس این بیانیه، ارزش معاملات سوئیچ با احتساب بدهی حدود 11 میلیارد دلار است.

این پیشنهاد نشان دهنده حق بیمه 19 درصدی به قیمت بسته شدن سوییچ در 18 مارس است، آخرین روز معاملاتی کامل قبل از گزارش بلومبرگ که سوئیچ در حال بررسی فروش است. افرادی که قبلاً از این موضوع مطلع بودند گفتند DigitalBridge به رهبری مدیر اجرایی مارک گانزی، بروکفیلد رقیب شرکت مدیریت دارایی را شکست داد.

ادغام و تملک شرکت های مرکز داده، تا حدی به دلیل ماهیت پراکنده این بخش و پویایی رشد نسبتا قوی، افزایش یافته است. سوئیچ پس از غول‌های Digital Realty Trust و Equinix Inc. یکی از رقبای آن، CyrusOne Inc.، در سال گذشته با خرید KKR & Co و Global Infrastructure Partners موافقت کرد.

بر اساس این بیانیه، معامله DigitalBridge به اتفاق آرا توسط کمیته ویژه هیئت مدیره سوییچ تایید شد و انتظار می‌رود در نیمه دوم سال بسته شود، مشروط به تایید سهامداران. سهام سوییچ در معاملات پیش از بازار چهارشنبه 8.9 درصد جهش کرد و به 33.50 دلار رسید.

سوییچ نتایج سه ماهه اول خود را اواخر روز سه شنبه گزارش داد و گفت که سود تعدیل شده در این دوره 4 سنت برای هر سهم بوده است. این برآورد میانگین 5 سنت 10 تحلیلگر در نظرسنجی بلومبرگ را نادیده گرفت.

Goldman Sachs Group Inc و Morgan Stanley به کمیته هیئت مدیره ویژه Switch در مورد این معامله مشاوره دادند. رویال بانک کانادا به عنوان مشاور اصلی خریداران خدمت می کرد، در حالی که بانک Toronto-Dominion به عنوان مشاور مشترک عمل می کرد و تامین مالی بدهی را رهبری می کرد. Societe Generale SA، RBC و Citizens Financial Group Inc. نیز به تامین مالی بدهی می پیوندند.