DigitalBridge، Equinix Vie for Time Dotcom’s Data Center Unit | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته افراد آشنا، شرکت‌های زیرساخت دیجیتال آمریکایی DigitalBridge Group Inc. و Equinix Inc. در فهرست نهایی مذاکرات برای کسب و کار مرکز داده Time Dotcom Bhd مالزی قرار گرفته‌اند.

مردم گفتند که DigitalBridge و Equinix از سایر شرکت‌ها در صنعت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پیشی گرفته‌اند و خواستند نامشان فاش نشود زیرا موضوع خصوصی است. مردم گفتند که این دو شرکت به دنبال امضای قراردادی برای دارایی‌هایی هستند که به عنوان مرکز داده‌های Aims شناخته می‌شود، طی چند هفته آینده.

به گفته این افراد، Time Dotcom ممکن است سهامی را در این تجارت حفظ کند که ارزش آن در فروش می تواند 600 میلیون دلار یا بیشتر باشد.

مردم گفتند که هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است و یک معامله ممکن است با تاخیر مواجه شود یا حتی از هم بپاشد. نمایندگان Time Dotcom، Equinix و DigitalBridge از اظهار نظر خودداری کردند.

افراد آشنا به این موضوع گفتند که فراتر از DigitalBridge و Equinix، I Squared Capital BDx، Digital Edge با پشتوانه Stonepeak و مراکز داده جهانی ST Telemedia Pte متعلق به Temasek Holdings Pte در میان پیشنهاد دهندگان این دارایی ها بوده اند.

تایم داتکام با حمایت صندوق ثروت دولتی Khazanah Nasional Bhd. مالزی، خدمات صوتی و پهنای باند خط ثابت را به مصرف کنندگان و مشاغل و همچنین راه حل های سازمانی در زمینه هایی مانند ابر و امنیت ارائه می دهد. بر اساس آخرین گزارش سالانه خود، فراتر از مالزی، در ویتنام و تایلند سهامی نیز دارد. سهام آن در سال جاری 6.3 درصد افزایش یافته است و ارزش شرکت را حدود 2 میلیارد دلار می کند.

گزارش سالانه نشان می‌دهد که مرکز داده Aims، که محل صرافی اینترنت مالزی است، تا پایان سال گذشته حدود 111640 فوت مربع مساحت خالص قابل اجاره داشته است.

DigitalBridge، مستقر در Boca Raton، فلوریدا، بر اساس وب سایت خود، در زیرساخت هایی مانند مراکز داده، برج های سلولی و شبکه های فیبر سرمایه گذاری می کند. این شرکت حدود 25 شرکت پرتفوی دارد و تا پایان ژوئن تقریباً 48 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشت. سهام این شرکت در سال جاری 45 درصد سقوط کرده است و ارزش شرکت حدود 3 میلیارد دلار است.

بر اساس وب سایت خود، Equinix که در سال 1998 در سیلیکون ولی تأسیس شد، زیرساخت های دیجیتالی مانند مراکز داده را برای اتصال شرکت ها در بخش هایی از جمله مالی، تولید و خرده فروشی فراهم می کند. ردپای آن در آسیا و اقیانوسیه شامل استرالیا، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، سنگاپور و هنگ کنگ است. سهام Equinix در سال جاری 22 درصد کاهش یافته است و ارزش این شرکت 60 میلیارد دلار است.