Digital Realty در حال مذاکره برای خرید Teraco به قیمت بیش از 3 میلیارد دلار است

(بلومبرگ) — Digital Realty Trust Inc اعلام کرد که با خرید اکثریت سهام Teraco Data Environments Pty، بزرگترین اپراتور مرکز داده آفریقا، از صاحبان سهام خصوصی Permira و Berkshire Partners موافقت کرده است.

Digital Reality روز دوشنبه در بیانیه‌ای که گزارش قبلی بلومبرگ نیوز را تایید کرد، گفت: ارزش یک معامله، Teraco مستقر در ژوهانسبورگ، حدود 3.5 میلیارد دلار است.

از آنجایی که Digital Realty به گسترش جهانی خود ادامه می‌دهد، خرید 55 درصد از Teraco در انتظار ورود Equinix به آفریقا است. لیندسی داچ، تحلیلگر صنعت REIT در این باره گفت: این اقدام که ارزش Teraco را 3.5 میلیارد دلار ارزیابی می کند و در ابتدا باعث کاهش درآمد می شود، نشان می دهد که دیجیتال بیشتر بر روی تبدیل شدن به مالک مرکز داده غالب در آفریقا پس از خرید 320 میلیون دلاری MainOne توسط Equinix متمرکز است. اطلاعات بلومبرگ

Digital Realty، یک تراست سرمایه گذاری املاک مستقر در سانفرانسیسکو به رهبری مدیر اجرایی بیل استاین، ارزش بازاری در حدود 51 میلیارد دلار دارد. این شرکت با سایر زیرساخت‌های دیجیتال REIT از جمله Equinix Inc. و American Tower Corp. رقابت می‌کند که در ماه نوامبر قراردادی برای خرید اپراتور مرکز داده CoreSite Realty Corp منعقد کردند.

بخش در حال تحکیم است. CyrusOne Inc. و QTS Realty Trust هر دو توافق کردند که در سال 2021 خصوصی شوند. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ، در سال 2020، Digital Realty خرید تقریباً 7 میلیارد دلاری InterXion را تکمیل کرد.

پرمیرا برای اولین بار در سال 2014 با سرمایه گذاری در تراکو موافقت کرد. برکشایر در سال 2019 پس از خرید سهامی از پرمیرا به بزرگترین سهامدار تراکو تبدیل شد.