Digital Realty برای ارائه قفسه های خنک کننده مایع در سنگاپور

غول مرکز داده Digital Realty قرار است یک سرویس زیرساخت فلزی جدید را معرفی کند که دارای خنک کننده مایع است که با مشارکت استارتاپ سنگاپور CoolestDC طراحی شده است.

در ابتدا، این سرویس در مرکز دیجیتال Loyang 1 (SIN11) در شمال شرقی سنگاپور در دسترس خواهد بود، قبل از اینکه در سایر مراکز داده دیجیتال املاک عرضه شود.

مارک اسمیت، مدیر عامل APAC در Digital Realty، گفت: “ما معتقدیم خنک کننده مایع می تواند سهم مهمی در کاهش مصرف برق و انتشار CO2 داشته باشد.”

این شرکت راه اندازی خنک کننده مایع را به مدت شش ماه در پروژه ای که توسط بنیاد Temasek، بازوی بشردوستانه صندوق مستقل Temasek Holdings سنگاپور تامین شده بود، آزمایش کرد.

گزارش شده است که سرورهایی که از فناوری خنک‌کننده مایع مستقیم به تراشه CoolestDC استفاده می‌کنند، در مقایسه با سرورهای معمولی خنک‌کننده با هوا، تا 29 درصد کاهش مصرف انرژی داشتند. این معادل یک رک با چگالی توان 25 کیلووات است که تا 25000 دلار در سال در هزینه برق صرفه جویی می کند.

عادی رفتار کن

CoolestDC یک فرعی از دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) است – بنیانگذار آن، دکتر پو سنگ لی، دانشیار سیستم های حرارتی در گروه مهندسی مکانیک دانشگاه است.

این استارت‌آپ در خنک‌کننده‌های مایع و صفحات سرد سفارشی که محدودیت‌های فضایی سخت سرورها را تامین می‌کنند، تخصص دارد. از طراحی صفحه سرد اختصاصی “باله مایل” برای توسعه یک سیستم خنک کننده مایع حلقه بسته استفاده کرد که می تواند به راحتی در مراکز داده موجود با هوا خنک شود.

CoolestDC گفت که علاوه بر کارآمدی بیشتر، سیستم‌های خنک‌کننده مستقیم به تراشه به جلوگیری از گلوگاه حرارتی کمک می‌کنند، که می‌تواند بر عملکرد سرور در ظرفیت کامل رک تأثیر بگذارد.

دکتر لی گفت: «خنک کردن مایع یک فناوری نادیده گرفته شده است که می تواند به شرکت ها و اپراتورهای مراکز داده در مناطق استوایی افزایش پایداری بدهد و در عین حال مصرف انرژی را تا 20 تا 30 درصد و مصرف آب را تا 50 درصد کاهش دهد.

ما خوشحالیم که با یک رهبر صنعتی مانند Digital Realty در ماموریت مشترک خود برای کاهش مصرف برق، انتشار گازهای گلخانه ای و کمک به رشد پایدار مرکز داده شریک هستیم.

البته، CoolestDC اولین شرکتی نیست که خنک‌سازی مستقیم به تراشه را برای سرورها آزمایش می‌کند: این رویکرد در حال حاضر برای ابررایانه‌ها نسبتاً رایج است و سیستم‌های مشابهی برای رک‌های سرور جداگانه از استارت‌آپ آمریکایی Chilldyne و Iceotope بریتانیا در دسترس هستند. تعداد کمی.