پشتیبانی digiKam AVIF | avif.io ✨

دیجیکام چیست؟

DigiKam یک برنامه لینوکس، ویندوز و macOS برای مدیریت عکس‌های دیجیتال، یک برنامه مدیریت عکس منبع باز پیشرفته است. می‌توانید از قابلیت‌های import digiKam برای انتقال سریع عکس‌ها، فایل‌های خام و ویدیوها به‌طور مستقیم از دوربین و دستگاه‌های ذخیره‌سازی خارجی (کارت‌های SD، درایوهای USB) استفاده کنید. با استفاده از تنظیمات واردات، این برنامه به شما امکان می‌دهد عکس‌ها، فایل‌های خام و ویدیوها را در لحظه سازماندهی کنید.

علاوه بر این، این برنامه دارای ابزارهای قدرتمندی برای برچسب گذاری عکس ها و فایل های خام مانند برچسب ها، رتبه بندی ها و برچسب ها است. علاوه بر این، digiKam دارای قابلیت جستجوی قدرتمندی است، بنابراین می توانید به راحتی تصاویر را بر اساس معیارهای مختلف پیدا کنید. می توانید از فیلترها برای یافتن سریع مواردی که با معیارهای خاص مطابقت دارند استفاده کنید. برای جستجوی عکس‌ها، می‌توانید از برچسب‌ها، برچسب‌ها، رتبه‌بندی‌ها، داده‌ها، مکان و حتی ابرداده‌های خاص (EXIF، IPTC و XMP) استفاده کنید.

انواع گزینه های جستجوی پیشرفته نیز موجود است. DigiKam از کتابخانه Exiv2 برای پر کردن کتابخانه عکس با ابرداده استفاده می کند. برای تصاویر خام، digiKam از کتابخانه LibRaw استفاده می کند. مجموعه ای جامع از ابزارهای ویرایش بخشی از نرم افزار است و digiKam به طور فعال نگهداری می شود و به طور منظم برای پشتیبانی از آخرین مدل های دوربین به روز می شود.

این برنامه همچنین می‌تواند فایل‌های ویدیویی را برای مقاصد فهرست‌نویسی مدیریت کند و از کتابخانه‌های FFmpeg و QtAv برای استخراج ابرداده استفاده می‌کند. ابزارهای ضروری عبارتند از: تنظیم رنگ، برش، تیز کردن، تنظیم منحنی، دوخت پانوراما و موارد دیگر. کتابخانه Lensfun برای خودکار کردن فرآیند تصحیح لنز در digiKam استفاده می شود.

در ویرایشگر تصویر digiKam، می توان به سرعت تصاویر را ویرایش کرد، ویژگی های جدیدی را برای ویرایش تصاویر اضافه کرد و تصاویر را پردازش دسته ای کرد. ابزارهای استاندارد شامل اصلاح قرمزی چشم یا رنگ است.

علاوه بر این، ابزارهای بهبود تصویر مانند مدیریت رنگ، کاهش نویز و جلوه های ویژه همراه با برنامه اصلی گنجانده شده است. علاوه بر کار با تمام فرمت‌های RAW دوربین و عمق رنگ 16 بیتی، ویرایشگر تصویر digiKam از فراداده‌های Exif/Makenote/IPTC/GPS/XMP، مدیریت رنگ، برچسب‌گذاری/رده‌بندی/نظر دادن به تصاویر و غیره پشتیبانی می‌کند.

یک نسخه مستقل به نام ShowFoto نیز موجود است. DigiKam از تصاویر digiKam پشتیبانی نمی کند، اما تمام ویژگی های ویرایش تصویر را دارد.

علاوه بر این، digiKam دارای یک مدیر صف برای پردازش دسته ای چندین تصویر به طور همزمان است. این ابزار برای پخش یک گردش کار معمولی عکاس که قبلاً توسط کاربر نهایی تنظیم شده است عالی است.

در Batch Queue Manager، می‌توانید همان عملیاتی را که در ویرایشگر تصویر انجام می‌دهید، انجام دهید. با این حال، می‌توانید عملیات‌ها را با هم زنجیره بزنید تا چندین فایل را همزمان پردازش کنید.

آیا دیجی‌کام از AVIF پشتیبانی می‌کند؟

digiKam 7.7.0 از فرمت تصویر AVIF/AOM (خواندن/نوشتن) در همه بسته‌ها پشتیبانی می‌کند. قرار است در ماه های آینده در سال 2022 منتشر شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  AVIF در مقابل GIF: نبرد برای فرمت تصویر متحرک