نحوه رفع سریع خطای پوشه مقصد در حال حاضر در وردپرس » رتبه ریاضی

آیا تا به حال سعی کرده اید یک پلاگین یا تم قدیمی را در وب سایت وردپرس خود بازیابی کنید و فقط با یک پیام خطا مواجه شوید. پوشه مقصد از قبل وجود دارد? خوب، شما تنها کسی نیستید که با این خطا مواجه می شوید.

بسیاری از کاربران وردپرس، به ویژه وبلاگ نویسانی که پلاگین ها و تم های زیادی را نصب و کار می کنند، حتماً با این خطا مواجه می شوند. خطای «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد» می‌تواند آزاردهنده باشد زیرا از نصب افزونه مورد نظر شما جلوگیری می‌کند و می‌تواند رشد وب‌سایت شما را متوقف کند.

هیچ چیز ناامید کننده تر از این نیست که گردش کار شما توسط یک پیام خطای مبهم قطع شود. اما خوشبختانه، می توانید به راحتی با استفاده از دکمه جایگزینی جریان با آپلود شده از داشبورد وردپرس خود یا حذف پوشه با استفاده از FTP یا cPanel، خطا را برطرف کنید.

در این مقاله به بررسی علت بروز این خطا و نحوه عیب یابی آن می پردازیم. بنابراین بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

1 چه چیزی باعث ایجاد خطای پوشه مقصد در وردپرس می شود؟

قبل از اینکه شروع به یافتن راه حل کنیم، ضروری است که بفهمیم این خطا چیست و چرا رخ می دهد تا بتوانید اقدامات مناسب را برای جلوگیری از آن در آینده انجام دهید.

وردپرس فایل های ضروری خود را با کمک یک سیستم پوشه های ساختاریافته سازماندهی می کند. تم ها و افزونه ها در پوشه های خود جدا می شوند. وردپرس همچنین برای هر افزونه و تم نصب شده در وب سایت شما، پوشه های فرعی ایجاد می کند.

گاهی اوقات ممکن است هنگام نصب یک پلاگین یا تم با این مشکل مواجه شوید و به دلایلی نصب انجام نشود. سپس، پوشه‌ها و فایل‌های آن افزونه یا موضوع ممکن است روی سرور شما باقی بماند. و اگر دوباره نصب را امتحان کنید، مطمئناً این خطا را دریافت خواهید کرد.

اگر بخواهید دوباره همان افزونه را نصب کنید، وردپرس گیج می شود زیرا پوشه ای با همان نام از قبل وجود دارد. سپس شما دریافت می کنید “پوشه مقصد از قبل وجود دارد” خطا در وردپرس

خوشبختانه وردپرس به مرور زمان توانایی خود را در برقراری ارتباط با این مشکل بهبود بخشیده است. توضیح می دهد که چرا ظاهر می شود و چند گزینه برای حل مشکل ارائه می دهد. همانطور که در بالا می بینید، رایج ترین دلیل برای دریافت خطا است افزونه قبلاً نصب شده است.

علاوه بر این، هنگام آپلود و تنظیم فایل های تم، می توانید با این خطا مواجه شوید. همچنین اگر افزونه یا طرح زمینه را حذف کنید یا سعی کنید وب سایت خود را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید، این خطا ممکن است رخ دهد.

2 نحوه رفع خطای «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد» وردپرس

اول و مهمتر از همه، یک را بسازید پشتیبان گیری از وب سایت شما. زمانی که با فایل های سایت خود کار می کنید، همیشه ایده خوبی است که یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید آنها را بازیابی کنید.

برای رفع خطای پوشه مقصد از قبل وجود دارد، باید وب سایت خود را به سرور خود متصل کنید، که شامل تمام فایل های ضروری وردپرس وب سایت شما است. می توانید از cPanel یا یک سرویس گیرنده FTP برای اتصال به سرور خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید خطا را از داشبورد وردپرس خود با کمک دکمه جایگزینی جریان با آپلود برطرف کنید. ما هر سه راه را با جزئیات به شما نشان می دهیم و به شما در رفع خطا کمک می کنیم.

بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید شروع کنیم.

2.1 با استفاده از دکمه جایگزینی جریان با آپلود

هنگامی که خطا ظاهر شد، روی آن کلیک کنید جایگزین فعلی با آپلود شده دکمه دور زدن مشکل «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد». این کار همه فایل ها و پوشه های موجود را بازنویسی می کند و به شما امکان می دهد نصب را به طور معمول تکمیل کنید

با استفاده از دکمه رفع سریع

2.2 با استفاده از FTP

در ابتدا وب سایت خود را از طریق یک سرویس گیرنده FTP متصل کنید. پس از اتصال، به مسیر بروید /wp-content/plugins/ یا /wp-content/themes/ پوشه (بسته به خطای شما).

اکنون، پوشه ای را که به نام افزونه یا تمی که قصد نصب آن را داشتید، جستجو و حذف کنید. روی پوشه کلیک راست کرده و روی آن کلیک کنید حذف گزینه.

به عنوان مثال، اگر هنگام نصب پلاگین Rank Math با این خطا مواجه شدید، مطابق شکل زیر به دنبال پوشه افزونه بگردید و آن را حذف کنید.

پوشه را از طریق FTP حذف کنید

از شما یک کادر محاوره ای تایید خواسته می شود. کلیک کنید روی آره گزینه ای برای حذف افزونه و پوشه های آن از سرور.

جعبه تایید با استفاده از FTP

اکنون می توانید به بخش مدیریت وردپرس خود بازگردید و طبق معمول سعی کنید افزونه یا تم را نصب کنید. اکنون باید بتوانید افزونه یا قالب وردپرس خود را با موفقیت نصب کنید.

2.3 با استفاده از سی پنل

ابتدا وارد File Manager داشبورد هاست خود شوید. برای دسترسی به فایل های وردپرس برای وب سایت خود، عبارت را جستجو کنید پوشه public_html. در این پوشه، پوشه ای به نام را مشاهده خواهید کرد wp-content. این پوشه ای است که تمام پلاگین ها و تم های شما در آن قرار دارند.

پوشه تم ها یا افزونه ها را باز کنید تا همه زیرپوشه های افزونه یا طرح زمینه نصب شده در وب سایت خود را پیدا کنید.

پوشه را از طریق سی پنل حذف کنید

افزونه یا پوشه تمی را که می خواهید حذف کنید جستجو کنید. روی پوشه خاص کلیک راست کرده و روی آن کلیک کنید حذف گزینه.

پوشه افزونه را حذف کنید

علاوه بر این، از شما خواسته می شود تا انتخاب خود را تأیید کنید. را فشار دهید حذف را فشار دهید تا پوشه افزونه و فایل ها و زیر پوشه های آن را حذف کنید.

جعبه تایید

اکنون می توانید به قسمت مدیریت وردپرس خود بازگردید و افزونه یا تم را طبق معمول دوباره نصب کنید. خطای «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد» اکنون باید ناپدید شود و افزونه یا طرح زمینه شما باید با موفقیت نصب شود.

3 نتیجه

توسعه دهندگان وردپرس با قرار دادن دکمه جایگزینی جریان با آپلود در صفحه خطا، رفع خطای «پوشه مقصد از قبل وجود دارد» را آسان کردند. با این حال، همه ترجیح نمی دهند از یک راه حل خودکار استفاده کنند، و برای آن دسته از کاربران، اتصال با استفاده از FTP یا مدیر فایل نیز آسان است. فقط به دنبال پوشه مورد نظر بگردید، آن را حذف کنید و سپس دوباره سعی کنید آن را آپلود کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که یاد بگیرید چگونه به راحتی خطای «پوشه مقصد قبلاً وجود دارد» را در وردپرس برطرف کنید. اگر این مقاله را دوست داشتید، با ما در جریان بگذارید توییت کردن @rankmathseo. 💬