Dell Technologies World 2022: مایکل دل در مورد آینده فناوری | دانش مرکز داده

از آنجایی که Dell Technologies این هفته 38 ساله می شود، مایکل دل، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت، برنامه های خود را برای اینکه سازنده افسانه ای رایانه های شخصی به کجا خواهد رفت، به اشتراک گذاشت.

او طی سخنرانی افتتاحیه در Dell Technologies World در لاس وگاس گفت: «ما در حال جهش بعدی با یک اکوسیستم چند ابری هستیم که شامل لبه‌ای است که در آن هوش مصنوعی داده‌ها را در شبکه‌های 5G در محیط‌های بسیار خودکار منتقل می‌کند.

مدیر عامل شرکت اضافه کرد که بحث بین اوایل یا خارج از پرم «به پایان رسیده است. آینده چند ابری است با حجم کاری و داده هایی که به طور یکپارچه در کل محیط جریان دارند.”

او خاطرنشان کرد که 90 درصد از مشتریان Dell چند ابری هستند، در حالت اولیه و در فضای ابری هستند و اغلب از سه یا چند ارائه دهنده ابر استفاده می کنند.

یک فرصت کلیدی برای این شرکت، رشد محاسبات لبه‌ای است – جایی که داده‌ها به جای ابر مرکز داده متمرکز، نزدیک‌تر به کاربر نهایی پردازش می‌شوند. او پیش‌بینی کرد که محاسبات لبه‌ای 75 درصد از داده‌های سازمانی را تا سال 2025 تشکیل می‌دهد که از 10 درصد امروز افزایش یافته است.

دل گفت: «شبکه‌های تلفن همراه 5G برای مدیریت حجم داده در لبه، کاتالیزور بزرگی هستند. و از آنجایی که حجم کاری از داده ها تبعیت می کند، آینده توزیع شده بسیار بزرگتر از آن چیزی خواهد بود که می توانید تصور کنید.

این شرکت در بحبوحه انفجار داده ها، افزایش علاقه به محاسبات لبه و راه حل های AI/ML، روی ارائه راه حل های فناوری اطلاعات بین پلتفرمی شرط بندی کرده است.

چاک ویتن، که در سخنرانی اصلی به دل پیوست، گفت که استفاده از چند ابری از انجام آن به صورت پیش فرض به «طراحی» تغییر می کند.

با این حال، ویتن گفت: «در نهایت باید چند ابری به شکلی بسیار پیچیده‌تر سازماندهی شود. بدون توجه به اینکه سازمانی تصمیم گرفته است برنامه‌ها و داده‌ها را کجا قرار دهد و این دو ابرروند را به هم پیوند دهد، باید به وعده تجربه ابری، سهولت و چابکی عمل کند.»

ویتن افزود: “این چالش بزرگ زیرساختی حل نشده است.” “این چیزی است که ما در Dell Technologies روی آن کار می کنیم.”

هدف این شرکت در سال گذشته ارائه نرم افزار و خدمات برای ساده سازی چند ابری بوده است. ویتن با پرده برداری از چندین محصول حفاظت از داده برای ابرهای عمومی، گفت: «امروز، ما به این سفر ادامه می دهیم.

تجارت رایانه شخصی

در حالی که رایانه شخصی تجارت شرکت را ایجاد کرد، امروزه عملیات Dell شامل تجهیزات جانبی رایانه، سرورها، ذخیره سازی، تجهیزات شبکه، نرم افزار و خدمات می شود. این یک ارائه‌دهنده زیرساخت فناوری اطلاعات است که راه‌حل‌های سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات را ادغام می‌کند.

این شرکت عمدتاً در دو حوزه تجاری سازماندهی شده است: راه‌حل‌های زیرساخت (ذخیره‌سازی، سرورها، شبکه و تجهیزات زیرساختی فوق همگرا، نرم‌افزار، تجهیزات جانبی، خدمات) و راه‌حل‌های مشتری (رایانه‌ها و تجهیزات جانبی، نرم‌افزار و خدمات با برند دل).

دل با رقابت سختی در بازار رایانه های شخصی کالایی مواجه است، اما همچنان یکی از معدود نام هایی است که در کنار HP و Lenovo جایگاه پیشرو دارد. رایانه شخصی و مشاغل مرتبط 64 درصد از درآمد مالی 2022 دل را تشکیل می دهند.

بر اساس تجزیه و تحلیل مورنینگ استار، رایانه شخصی همچنان تحت فشار است زیرا مردم به طور فزاینده ای از تلفن های هوشمند برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند و افزایش محبوبیت راه حل های SaaS به معنای نیاز کمتر به ارتقاء سخت افزار است.


این داستان در اصل در AI Business، یک نشریه خواهر مرکز داده دانش ظاهر شد. برای به روز ماندن از اخبار هوش مصنوعی، در خبرنامه کسب و کار هوش مصنوعی مشترک شوید.