Dell و Switch درباره فاز بعدی فناوری اطلاعات تجاری در DCW 2022 فکر می کنند | دانش مرکز داده

به نظر می‌رسد رویدادهای فناوری زنده بالاخره در سال 2022 بازمی‌گردند و در یکی از برنامه‌های کلیدی اجرایی افتتاحیه در Data Center World در آستین، ایهاب تارازی، مدیر ارشد اجرایی Dell و جاناتان کینگ، CRO CRO روی صحنه آمدند تا درباره جایی که معتقد بودند فناوری مرکز داده بحث کنند. در حال حرکت است.

موضوع اصلی بر تغییر ماهیت و رشد داده‌ها در پرتو توسعه اینترنت اشیا و برخی از چالش‌های در حال تحول بسیاری که فناوری اطلاعات برای جمع‌آوری، پردازش و ایجاد ارزش از تمام اشکال جدید و مقادیر عظیم ورودی با آن‌ها مواجه است، متمرکز بود. داده ها.

بخش عمده ای از این تکامل به دلیل نیاز به اتصال داده های از راه دور به طور فزاینده با برنامه ها و زیرساخت های مناسب برای کار، و ایجاد ترکیبی بهینه از عملکرد، امنیت و حفاظت از داده ها برای این نوع جدید داده ها انجام می شود. مشکلی بسیار پیچیده تر از آن چیزی که بتوان در یک سخنرانی اصلی به آن پرداخت.

تارازی و کینگ برای تفکیک آن بر چهار نکته کلیدی تمرکز کردند: مدرن کردن مرکز داده موجود، اتخاذ هم‌لوکیشن، بهینه‌سازی اتصال، و پیاده‌سازی سرویس‌های داده جدید برای مدیریت اشکال جدید داده‌ای که از تعداد منابع به سرعت در حال رشد تولید می‌شوند. البته، در این چهار نقطه چیزهای زیادی برای باز کردن وجود دارد، بنابراین ما کمی به هر یک می پردازیم.

داده های جدید = زیرساخت جدید

مدرن کردنing مرکز داده موجود همیشه باید بخشی از هر استراتژی مرکز داده باشد، اما با پذیرش گسترده ابر هیبریدی، (بدون اشاره به یک بیماری همه گیر جهانی و تقریباً اختلال در خطوط عرضه سنتی)، عقب ماندن از وضعیت فعلی آسان تر از حد معمول بوده است. . طرازی و کینگ معتقد بودند که ترکیبی از پیش‌فرض، ابر عمومی و چند ابری باید برای اکثر فروشگاه‌های فناوری اطلاعات در جدول باشد. سخت است که موافق نباشیم، با این حال فضای قابل توجهی برای بهبود در قالب استانداردسازی مورد نیاز برای انجام استفاده یکپارچه از منابع در چندین ابر وجود دارد. آنها همچنین پیشنهاد کردند که شرکت‌ها می‌توانند برای ارائه اتصال و گسترش خدمات فناوری اطلاعات فراتر از فایروال سنتی، «چهارمین ابر» خودشان شوند.

اتخاذ کردنing محل سکونت که از مکان ها و زیرساخت های گسترده به عنوان پلی بین لبه، ابر و هسته استفاده می کند، می تواند به اطمینان از قابلیت اطمینان و کاهش تأخیر کمک کند. در حالی که ایده colocation چیز جدیدی نیست و بخشی از بسیاری از استراتژی‌های BC/DR برای دهه‌ها بوده است، در زمینه اینترنت اشیا، مواردی وجود دارد که سیستم‌های کلاس سازمانی را به این منابع جدید داده نزدیک‌تر کنیم. محبوبیت نسبی colocation همیشه تغییر می کند، اما ماهیت روزافزون تلفن همراه برنامه های کاربردی IoT می تواند یک مورد قوی برای انتقال تعدادی از خدمات فناوری اطلاعات و زیرساخت های پشتیبانی بسیار نزدیک به منابع داده جدید ایجاد کند.

بهینه سازی کنیدing اتصال است وظیفه ای که در طول تکامل ابتکارات IoT به چالشی بسیار بزرگ تبدیل شده است. در مرکز داده های سیمی، سرعت اترنت 50 تا 100 گیگابایتی رایج می شود، با 400 گیگابیت به خوبی در راه است، بنابراین هیچ کمبودی در گزینه های عملکرد شبکه در سیم وجود ندارد. متأسفانه، بسیاری از پروژه های اینترنت اشیا را نمی توان با سیم متصل کرد. و اگرچه گزینه‌های شبکه‌های بی‌سیم در دهه گذشته همه‌جانبه بوده‌اند، اما اکنون به نقطه اطمینان و عملکرد سازمانی رسیده‌اند. شبکه های بی سیم WiFi 6 و 5G امروزی اتصال چند گیگابیتی را ارائه می دهند، اما بلندگوها خاطرنشان کردند که پهنای باند تنها مشکل نیست. بقیه چالش در نیاز به اتوماسیون شبکه بهتر است تا اطمینان حاصل شود که تأخیر، امنیت و عملکرد شبکه با رشد تعداد فزاینده منابع داده و نقاط پایانی مطابقت دارد.

پیاده سازیing خدمات داده جدید ممکن است بزرگترین چالش ذکر شده در سخنرانی اصلی باشد. داده‌های نسل بعدی برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا با آنچه در گذشته تولید می‌شد متفاوت است، و همراه با اطلاعات پایگاه داده سنتی، شامل طیف وسیعی از عناصر داده‌ای بدون ساختار است که شامل اسناد، فایل‌های گزارش، تصاویر، ویدئو و سایر اشکال متراکم محتوا می‌شود. با توجه به مقدار قابل توجهی از توان محاسباتی موجود در بسیاری از دستگاه‌های نقطه پایانی جدید، می‌توان به برخی از این چالش‌های تولید پرداخت، اما همچنین نیاز به توسعه یک طرح مدیریت داده در پایین دست است که بتواند مدیریت داده‌ها را در طول چرخه عمر خود خودکار کند.

پیش‌بینی آینده فناوری اطلاعات کار کوچکی نیست و همانطور که آقای ترازی خاطرنشان کرد: «در ابتدای چرخه هستیم و این چرخه طولانی است. بخش اعظم این کار در حال انجام مقدمات اولیه برای حمایت از آینده است.» هیچ کمبودی در منابع قابل توجهی که امروزه از طریق ابر هیبریدی در دسترس کسب و کار است وجود ندارد، اما معمولاً بین آنچه در دسترس است و آنچه در واقع برای یک کار خاص کاربردی است، فاصله وجود دارد.

اتوماسیون هوشمند به طور فزاینده ای در هر سطحی از مرکز داده آینده مورد نیاز است، اما در نهایت، هنوز به رسیدگی به نیازهای تجاری و داشتن ایده روشنی از اهداف هر برنامه جدید بستگی دارد. تعیین آن بستگی به برقراری ارتباط خوب بین رهبران کسب و کار، کاربران نهایی، توسعه دهندگان، و اکنون، دانشمندان و مهندسان داده دارد تا از قبل بفهمند چه داده هایی مفید هستند و چگونه می توان آنها را جمع آوری، پردازش و تحویل داد. اما یک طرح داده باید برای رسیدگی به جابجایی، امنیت، حفاظت و در دسترس بودن بلندمدت آن نیز ادامه یابد. داده‌ها ممکن است هسته اصلی انقلاب صنعتی چهارم باشند، اما تنها زمانی یک انقلاب است که بتوانیم روش جمع‌آوری، درک و استفاده کامل از آن اطلاعات را بهینه کنیم.