DEEP Underground: Operating From a Subterranean Biosphere | دانش مرکز داده

تاد مورن بیشتر روزهای خود را در اعماق زمین می گذراند، بدون پنجره ای که از آن به بیرون خیره شود. او می گوید که شما به آن عادت کرده اید و پارکینگ سرپوشیده یک مزیت فوق العاده است – او هرگز مجبور نیست از چتر بین ماشین و دفترش استفاده کند.

مورن مدیر کل Bluebird Underground است، یک مرکز داده پیشرفته که 85 فوت زیر زمین در گوشه معدن سنگ آهک متروکه 5 میلیون فوت مربعی مدفون شده است.

ما با مورن صحبت کردیم تا دریابیم چرا مرکز داده زیرزمینی است و چگونه به Bluebird Underground کمک می کند تا عملیات پایدارتر و انتشار کربن کمتری داشته باشد.

آها! لحظه

مورن از دهه 1990 در این تاسیسات کار می‌کرد، زمانی که در ابتدا توسط یک شرکت خدماتی تأسیس شد تا از زیرساخت‌های مرکز عصبی ایمنی عمومی خود در برابر تهدیدات بالای زمین، مانند آب و هوای شدید محافظت کند.

خلاصه اولیه ساخت تاسیساتی بود که بتواند در برابر گردباد سطح F4 مقاومت کند. مورن خاطرنشان کرد که در تئوری، این می تواند در بالای زمین انجام شود، اما همیشه چند ناشناخته وجود دارد.

اول، شما با تلاش برای پیش بینی بدترین سناریو مواجه هستید. آیا هنگام تعیین استحکام کششی سازه، آیا باید بتواند چیزی شبیه خودرویی که توسط گردباد از ارتفاع 1000 فوتی یا 2500 فوتی بر روی آن پرتاب می شود را تحمل کند؟ اگر وزن یک کامیون به جای ماشین بود چه؟

دوم، اگرچه می‌توانید یک جعبه بتنی بسازید که بتواند در برابر گردباد F4 مقاومت کند، اما باید سوراخ‌هایی در آن جعبه طراحی کنید تا افراد و اشیاء وارد و خارج شوند، و هیچ نقطه‌ای برای ورود وجود ندارد که بتوان به‌طور قابل اعتمادی برای مقاومت در برابر نیروهای سطح F4 طراحی کرد. .

یک معدن غیرفعال محیط ایده آلی را برای محافظت در برابر آب و هوای شدید و بسیاری موارد دیگر فراهم کرد و اکنون مرکز داده Bluebird Underground در آن قرار دارد.

برای دانلود کامل مطالعه موردی اینجا کلیک کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  چهار دلیل که چرا AWS می تواند سهم بازار ابر غالب خود را از دست بدهد | دانش مرکز داده