DCW 2023: نقش AMD در بهینه سازی پایداری مرکز داده | دانش مرکز داده

در Data Center World 2023، Vlad Galabov از Omdia و Kumaran Siva از AMD در مورد عناصری که به یک تجربه محاسباتی بهینه کمک می کنند، که شامل عملکرد، امنیت و کارایی می شود، بحث کردند. آنها اهمیت رو به رشد کارایی در مراکز داده را به دلیل نگرانی های پایداری بررسی می کنند، که تلاش ها برای دستیابی به عملکرد بیشتر در هر وات را تشدید کرده است.


این قسمت 1 گفتگوی آنهاست.

رونوشت در زیر آمده است. ویرایش های جزئی برای وضوح انجام شده است.

رونوشت:

ولاد گالبوف: سلام، من ولاد گالبوف، رئیس مرکز تحقیقات ابری و مرکز داده Omdia هستم و در حال حاضر در نشست تحلیلی Omdia در مرکز داده جهان هستم. کوماران سیوا به من ملحق می شود که توسعه کسب و کار استراتژیک را برای خط تولید CPU در AMD اجرا می کند و یکی از شرکای کلیدی ما در اجلاس است. سلام کوماران

کوماران سیوا: سلام ولاد خیلی ممنونم. حضور در اینجا باعث افتخار است

ولاد: بله، داشتن شما عالی است. من فکر می کنم که موضوع محاسبات برای گفتگوی امروز ما بسیار کلیدی است. ما در مورد پایداری و چگونگی تبدیل تلاش برای پایدارتر شدن به یک ابتکار عملی و تجاری محور صحبت می کنیم. بنابراین، همانطور که به این موضوع می پردازیم، می خواستم در مورد محاسبات با شما صحبت کنم. محاسبات ماهیت مرکز داده است. بنابراین، چه فکر می‌کنید، و وقتی با کاربران نهایی صحبت می‌کنید، مردم به شما چه می‌گویند؟ چه چیزی یک تجربه محاسباتی بهینه را ایجاد می کند؟

کوماران: سوال خوبی است. بنابراین، از نظر یک تجربه محاسباتی بهینه، من احساس می‌کنم که شما قطعات پایه خاصی دارید که باید وجود داشته باشند. همیشه باید عملکرد داشته باشید. کاربر انتظار دارد یک کار یک شبه انجام شود یا یک کار با شبیه سازی انجام شود که در مدت زمان مشخصی تکمیل شود. بنابراین، همیشه یک عنصر عملکرد وجود دارد، یک عنصر زمان برای تکمیل که وجود دارد. همچنین یک نیاز ضمنی برای امنیت وجود دارد، به خصوص در این دنیایی که ما حملات باج افزار زیادی داریم. شما همیشه در مورد این چیزها می شنوید.

مطالب پیشنهادی  چگونه می توان یک استخر قوی استعداد IT را در نیروی کار پس از همه گیری حفظ کرد | دانش مرکز داده

هر عنصر در مرکز داده باید دارای برخی از عناصر امنیتی و درک بخشی از یک استراتژی امنیتی باشد که اپراتور مرکز داده، خواه یک سازمانی باشد یا یک hyperscaler، آن را اجرا می کند. علاوه بر آن، هر چند، اکنون به طور فزاینده ای، کارایی در حال تبدیل شدن به آن است. من فکر می کنم مراکز داده همیشه در مورد کارایی بوده اند. آنها به دلیل فیزیک در مورد کارایی بوده اند. مثلاً باید مقدار مشخصی نیرو فراهم کنید و بتوانید آن را خنک کنید.

اما اکنون، به دلیل پایداری و به دلیل آگاهی بیشتر جهانی ما از تأثیر تغییرات آب و هوا، تلاش مجددی صورت گرفته است. فشاری برای کارآمدی بیشتر و بیشتر وجود دارد و این مقیاس را کمی تغییر می دهد. ما به سمت عملکرد کارآمد در هر وات حرکت می‌کردیم، اما پایداری این تلاش را دو برابر کرده است و شاید آن منحنی را حتی بیشتر به سمت راندمان بیشتر تغییر داده است.

ولاد: یکی از چیزهایی که من را تحت تأثیر قرار داد وقتی خط تولید Epic برای اولین بار منتشر شد، داستانی در مورد یکپارچه سازی بود – فرصتی برای تغییر اجزای یک سرور برای کاهش تعداد CPU یا استفاده از سرورهای کمتر. آیا می توانید در مورد نقش یکپارچه سازی در این پیگیری پایداری مرکز داده صحبت کنید؟

کوماران: بله، قطعا. یکی از کارهایی که AMD با معماری و ورود به بازار ما انجام داده است، و بدیهی است که ما یک جایگزین به عنوان پایه ارائه کرده ایم، اما واقعاً اگر به خط تولید ما نگاه کنید – از تعداد هسته های بسیار کم تا تعداد هسته های بسیار بسیار زیاد متغیر است. . و این به دلیل معماری مبتنی بر تراشه ما است. و آنچه که این به مشتریان امکان می دهد انجام دهند این است که از نظر به دست آوردن بهترین بازده انرژی همراه با عملکرد مورد نیاز خود، جایی را که راحت هستند انتخاب کنند. و سپس با صرفه جویی در هزینه که می توانند به دست آورند نیز ترکیب شود. بنابراین، برای مثال، بالای پشته ما برای جنوا، متراکم ترین CPU های ما، 96 هسته هستند.

مطالب پیشنهادی  10 داستان برتر انرژی مرکز داده در سال 2022 | دانش مرکز داده

بنابراین، می توانید حداکثر 15 سرور قدیمی اینتل را بگیرید و آنها را در پنج مورد از این سرورهای جنوا ادغام کنید. اما ما مشتریانی داریم که 15 تا 10 را انجام می دهند و هنوز از دیدگاه TCO سود زیادی می برند، اما همچنین در آن حجم کاری و زمانی که مشتریانی دارند که باید کارهایشان را در یک بازه زمانی خاص انجام دهند، بهبود عملکرد شگفت انگیزی دریافت می کنند. یا با داشتن بار کاری زیاد در یک سرور راحت نیستند.

نگرانی هایی در مورد شعاع انفجار وجود دارد. من فکر می کنم برای کاهش این نگرانی ها اقداماتی انجام می شود. اما با این حال، من فکر می‌کنم به طور کلی، مردم محتاط هستند، اما به تدریج هر سه مزیت را دریافت می‌کنید: بهره‌وری انرژی، پایداری بهتر، و عملکرد بهتر و کاهش TCO. بنابراین، این بهترین جهان است.

ولاد: من فکر می کنم اغلب ما فقط در مورد بارهای کاری فشرده صحبت می کنیم، اما برخی از بارهای کاری به مجموعه متفاوتی از معادله از نظر ظرفیت در یک سرور نیاز دارند. آیا می توانید مثالی از حجم کاری فشرده برای ما بیاورید؟ به عنوان مثال، یک کلاینت در نهایت پیکربندی سرور متفاوتی را انتخاب کرد زیرا آنها برای محاسبات بهینه سازی نمی کردند.

کوماران: بله، ما مشتریانی داریم که در دو سوکت 16 هسته ای جنوا طراحی خواهند کرد که دو ترابایت فضای حافظه در آن وجود دارد. بنابراین، این برنامه ها شامل مواردی مانند یک پایگاه داده حیاتی هستند که در آن به یک مجموعه حافظه بزرگ نیاز دارید. اما شما به این نوع عملکرد نیاز دارید زیرا هماهنگی بین هسته ها بسیار پرهزینه است، بنابراین آنها این کار را انجام خواهند داد. ما نمونه هایی از برنامه های تجاری HPC رایانشی با کارایی بالا داریم. بنابراین، طراحی به کمک کامپیوتر و اتوماسیون طراحی الکترونیکی – این زمینه‌ها قطعاً از مقادیر بیشتری از حافظه، پهنای باند حافظه و سپس پردازنده‌های با کارایی بالاتر بهره می‌برند. بنابراین، معماری ما کاملاً متناسب با آن مشتریان است و همچنان یک مزیت بهره وری انرژی ایجاد می کند. بنابراین، تمیز است و این مزیت را دارد که در آخرین گره فرآیند ریخته گری قرار دارد.

مطالب پیشنهادی  Nautilus مرکز داده بعدی خود را در زمین خشک ، در ماین ایجاد خواهد کرد

قسمت دوم مصاحبه کوماران را ببینید


سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور