DCK Investor Edge: ظهور و ظهور مراکز داده برتر | دانش مرکز داده

تکامل مراکز داده Vantage به‌عنوان شرکت پلتفرم فرامقیاس برای DigitalBridge (DBRG) همچنین داستان این است که چگونه Sureel Choksi، مدیرعامل Vantage مجبور شده است به طور مداوم استراتژی خود را تطبیق دهد.

ظهور Vantage در شش سال گذشته واقعاً چشمگیر است. در سال 2016، Choksi عمدتاً بر چالش‌های گسترش در سانتا کلارا، کالیفرنیا متمرکز بود تا فضای اضافی برای مشتریان فعلی و جدید فراهم کند. با این حال، سرمایه گذار اصلی Vantage، Silver Lake Partners، حدود هشت ماه به دنبال یک استراتژی خروج بود.

سیلیکون ولی یک مانع بزرگ برای ورود به بازار مراکز داده بود – و همچنان باقی می‌ماند که می‌تواند هم توسعه و هم اجاره در مقیاس بزرگ را سال به سال «برآمده» کند. پروژه بعدی Vantage یک پردیس مرکز داده در کوئینسی، واشنگتن بود.

اما نقطه اوج در اوایل سال 2017 زمانی رخ داد که کسب‌وکار از Silver Lake Partners توسط کنسرسیومی شامل Digital Bridge Holdings (یک شرکت پیشرو در زیرساخت‌های ارتباطات جهانی)، هیئت سرمایه‌گذاری بازنشستگی بخش عمومی (PSP Investments) و TIAA Investments، وابسته به شرکت خریداری شد. Nuveen که سرمایه گذاری را از طرف حساب عمومی TIAA انجام داد.

خرید Vantage چند ماه پس از آن صورت گرفت که Digital Bridge، DataBank، یک اپراتور خرده‌فروشی متمرکز بر کولوکیشن، که شرکت اصلی پلت‌فرم مرکز داده بود را تصاحب کرد. برای هدایت استراتژی مرکز داده دیجیتال پل، مدیر عامل آن، مارک گانزی، مایکل فوست، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق بزرگترین ارائه دهنده مرکز داده عمده فروشی جهان، Digital Realty Trust را به همراه آورد. فوست رئیس دیتابانک است و همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره Vantage فعالیت می کند.

در مصاحبه با DCKچوکی گفت که از همکاری با Digital Bridge و Foust احساس “آرامش و هیجان” می کند. او گفت که این معامله “سناریوی ایده آل” بود، زیرا مدیریت Vantage، کارکنان و روابط با مشتری همگی پابرجا هستند.

گانزی در مصاحبه ای گفت: فرآیند بررسی دقیق حول این معامله به پل دیجیتال نشان داد که Vantage “کم وعده داده و بیش از حد تحویل داده است.” دانش مرکز داده در سال 2017. “در پایان روز، اگر مشتریان اطمینان داشته باشند و بخواهند Vantage را در بازارهای دیگر دنبال کنند تا به نیازهای ظرفیت آتی کمک کنند، Vantage می تواند گسترش یابد.”

به سرعت به مارس 2022 بروید و Vantage اکنون 26 پردیس مرکز داده را در پنج قاره اداره می کند. در اینجا نحوه اتفاق افتادن است.

مقیاس پذیری پلت فرم Vantage

به یک معنا، Vantage از زمانی که Digital Bridge «ساعت شات را مجدداً تنظیم کرد» در سال 2017 متوقف نشده است.

تزریق سرمایه از Digital Bridge این شرکت را قادر می سازد تا برنامه های بلندمدتی برای گسترش فراتر از ردپای مرکز داده سیلیکون ولی، به Ashburn، “کوچه مرکز داده” ویرجینیا، و ارزیابی سایر بازارهای مرکز داده عمده فروشی ایالات متحده انجام دهد. زمین در ویرجینیای شمالی خریداری شد و ونتیج به محض دریافت حق، در محوطه دانشگاه نفوذ کرد.

پردیس 42 هکتاری Ashburn در ابتدا برای پنج ساختمان و 108 مگاوات بار بحرانی فناوری اطلاعات در زمان ساخت کامل برنامه ریزی شده بود – برنامه های فعلی برای 146 مگاوات است. فاز اولیه شامل یک تاسیسات 230000 فوت مربعی است که 24 مگاوات بار بحرانی فناوری اطلاعات و یک نیروگاه مرکزی برای پروژه را فراهم می کند.

برای تکمیل این پردیس به یک میلیارد دلار سرمایه دیگر نیاز است. در فوریه 2018، Vantage از انتشار 1.25 میلیارد دلار اسکناس اوراق بهادار، برای اولین بار برای صنعت مرکز داده خبر داد. این شرکت در سال 2020 دوباره این کار را انجام داد و 1.3 میلیارد دلار جذب کرد.

در ژوئن 2018، Vantage در “CA2″، یک پردیس 77 مگاواتی در سانتا کلارا، به منظور فراهم کردن فضا و نیرو برای مشتریان دست به کار شد، زیرا محوطه قدیمی تقریباً به طور کامل اجاره شده بود.

در ژانویه 2019، Vantage یک پردیس 50 هکتاری را در گودیر، آریزونا (که بخشی از بازار بزرگتر مرکز داده فونیکس را تشکیل می‌دهد) اعلام کرد. این پردیس برای 160 مگاوات در حال ساخت کامل برنامه ریزی شده است.

در فوریه 2019، Vantage ساخت فاز اول را در پردیس Ashburn، VA تکمیل کرد و 6 مگاوات ظرفیت فناوری اطلاعات را فراهم کرد.

رشد بین المللی آغاز می شود

با این حال، اعلامیه دیگری در ژانویه 2019 وجود داشت. Vantage با خرید 4Degrees Colocation در حال گسترش به کانادا بود که فوراً به آن پین‌هایی در نقشه و فضایی برای گسترش در شهر مونترال و کبک داد.

در ژانویه 2020، Vantage اولین توسعه های خود را در خارج از آمریکای شمالی اعلام کرد. در مجموع، سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری برای تامین مالی خرید Etix Everywhere (در درجه اول برای به دست آوردن یک سایت 55 مگاواتی در فرانکفورت، آلمان). خرید اتیکس، همراه با تحولات سبز، بلافاصله به Vantage در برلین، میلان، ورشو و زوریخ حضور پیدا کرد.

در ژوئیه 2020، Vantage اعلامیه پرفروش دیگری داشت، این بار در بریتانیا. این شرکت دارایی‌های نسل بعدی داده (NGD) را خریداری کرد که شامل یک پردیس 180 مگاواتی بود – بزرگترین در اروپا.

علاوه بر این، در ژوئیه 2020، ColonyCapital و Vantage یک مشارکت استراتژیک 3.5 میلیارد دلاری برای تامین مالی رشد مراکز داده Vantage در سراسر آمریکای شمالی و اروپا را اعلام کردند.

در سپتامبر 2020، Vantage توسعه در Ashburn و Silicon Valley را اعلام کرد که مجموعاً 68 مگاوات ظرفیت فناوری اطلاعات را شامل می شود.

در نوامبر 2020، یک اعلامیه پرفروش دیگر: خرید کسب و کار مرکز داده هایپرتک که به ونتیج سه پردیس در استان کبک با مجموع 81 مگاوات ظرفیت فناوری اطلاعات می دهد.

به سرعت به سپتامبر 2021 بروید و Vantage سرمایه گذاری اولیه خود را در منطقه آسیا/اقیانوسیه اعلام کرد. این شرکت با خرید Agile Data Centers و برنامه ریزی کسب و کار مرکز داده PCCW وارد پنج بازار دیگر شد.

در اکتبر 2021، Vantage اولین توسعه خود را در آفریقا اعلام کرد و در مرحله اول یک پردیس مرکز داده 80 مگاواتی در ژوهانسبورگ ایجاد شد. این طرح برای سه ساختمان مرکز داده دو طبقه است.

در دسامبر 2021، Vantage خرید مرکز داده PCCW را نهایی کرد. این به شرکت 100 مگاوات مراکز داده و ظرفیت توسعه در هنگ کنگ و کوالالامپور می دهد.

اخیراً Vantage از گسترش 900 میلیون دلار کانادا برای پردیس‌های موجود خبر داد و قصد دارد برای سومین پردیس مرکز داده در مونترال سرمایه‌گذاری کند.

DCK Investor Edge

من به ندرت مقاله هایی به سبک «listecle» می نویسم. با این حال، در این مورد من در درک گسترش سریع Vantage در زیر چتر DigitalBridge (DBRG) مشکل داشتم. اکنون ما یک جدول زمانی از معاملات مهم داریم که در آینده باید به آنها اشاره کنیم.

هنگامی که اوایل این هفته با Choksi مدیر عامل Vantage صحبت کردیم، او به ما گفت: “تامین مالی یک شغل تمام وقت در طول پنج سال گذشته بوده است و DigitalBridge به طرز باورنکردنی حمایت کرده است.” در واقع، از دیدگاه او، رابطه DigitalBridge یک “مسابقه ساخته شده در بهشت” بوده است.

مدیر عامل دیجیتال بریج، مارک گانزی، مجموعه ای چشمگیر از شرکت های نمونه کار در کل چشم انداز زیرساخت دیجیتال را گرد هم آورده است. چشم انداز او برای زیرساخت های دیجیتالی همگرا شامل برج های سلولی، فیبر، سلول های کوچک، علاوه بر Vantage و DataBank است. قابل ذکر است، از میان دارایی های فیبر، گانزی خرید Zayo و خصوصی کردن آن را انتخاب کرد. در طول مصاحبه، چوکی به من یادآوری کرد که در هیئت مدیره زایو حضور دارد.

به نظر می رسد که DigitalBridge تنها در عرض چند سال به یک بازیگر زیرساخت جدی تبدیل شده است. هیچ “همتا” واقعی برای سرمایه گذاران برای مقایسه با DBRG وجود ندارد. در حال حاضر به یک رقیب جدی برای شرکت های سهامی عام و خصوصی تبدیل شده است.