DCK باید بداند: اخبار مرکز داده برتر این هفته – 16 ژوئیه 2021

به جمع بندی هفته ای از همه بزرگترین اخبار در صنعت مرکز داده ، که توسط Data Center Knowledge انتخاب ، تقطیر و در چارچوب قرار گرفته ، خوش آمدید.

Intel Hell-Bent در زنده نگه داشتن قانون مور

در حالی که این صنعت مدام در حال نوشتن اعلامیه های فوت برای قانون مور است ، اینتل گفت که الگوی پیشرفت عملکرد پردازنده که توسط یکی از بنیانگذارانش توصیف شده است ، مرده نیست – نه اگر اینتل در این مورد چیزی برای گفتن داشته باشد.

پت جلسینگر ، مدیرعامل اینتل در بیانیه ای که بخشی از اعلام نقشه راه گسترده این شرکت بود ، گفت: “تا زمانی که جدول تناوبی تمام نشود ، ما در پیگیری قانون مور و راه خود برای نوآوری با جادوی سیلیکون بی وقفه خواهیم بود.” هفته:

 • تاخیر اینتل در پیشرفت فناوری فرآیند خود به عنوان یکی از نشانه های اصلی از دست دادن موقعیت رهبری خود مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین ، این شرکت تصمیم گرفت که دیگر از کنوانسیون نامگذاری سنتی نانومتری برای توصیف تراشه های خود استفاده نکند و ادعا می کند که کنوانسیون جدید آن بهتر نشان دهنده قابلیت های محصولات است. بنابراین ، تراشه های 10 نانومتری اینتل Intel 7 نامیده می شود (حرکت آن از فناوری پردازشی 10 نانومتری به 7 نانومتری هنوز در حال پیشرفت است ، در حالی که TSMC رقیب در حال حاضر از 5 نانومتری به 3 نانومتری در حال حرکت است) ، تراشه های 7 نانومتری آن اینتل 4 و غیره نامیده می شود.
 • به دنبال Intel 3 در نقشه راه ، Intel 20A قرار دارد که می تواند “عصر Angstrom” را معرفی کند ، جایی که قسمت داخلی تراشه ها بر اساس آنگستروم (واحد حتی کوچکتر از نانومتر) اندازه گیری می شود.
 • اینتل 20A که انتظار می رود در سال 2024 افزایش یابد ، اولین پردازنده های مبتنی بر RibbonFET این شرکت خواهد بود. RibbonFET اولین معماری جدید اینتل است که در بیش از یک دهه پس از اعلام معماری فعلی FinFET اعلام شده است.
 • 20A همچنین اولین تراشه ای خواهد بود که از فناوری جدید PowerVia اینتل در زمینه تحویل قدرت استفاده می کند ، که “انتقال سیگنال را با حذف نیاز به مسیریابی در قسمت جلویی ویفر بهینه می کند”.

CyrusOne “جدا می شود” با مدیرعامل بروس دانکن

بروس دانکن ، که فقط یک سال پیش به عنوان مدیر عامل CyrusOne منصوب شد ، در حال جدا شدن از این شرکت است. ارائه دهنده مرکز داده این تغییر را همزمان با اعلام نتایج سود سه ماهه دوم اعلام کرد.

دیوید فردمن ، یکی از بنیانگذاران CyrusOne که تا سال 2010 مدیرعامل آن بود ، در حال حاضر جانشین دانکن می شود ، در حالی که هیئت مدیره به دنبال جایگزینی دائمی است.

 • انتصاب دانکن در سال گذشته برای جایگزینی گری ووهتاشک ، که حدود 9 سال هدایت کشتی را بر عهده داشت ، بسیاری را شگفت زده کرد. دانکن در حالی که یک مدیر با تجربه و موفق REIT بود ، هیچ تجربه ای در تجارت مرکز داده نداشت.
 • Wojtaszek پس از دوره ای از اجاره بلند مدت اجاره بر قیمت سهام CyrusOne کاهش یافت.
 • دانکن نتوانست سهام را در دوره کوتاه مدت خود به رشد ثابت برساند.

چهار مرکز داده REITs سود سه ماهه دوم را گزارش می دهند

Equinix ، Digital Realty ، CyrusOne و CoreSite (چهار مورد از شش مرکز داده آمریکا REITs) درآمد سه ماهه دوم این هفته را گزارش کردند. درآمد هر چهار نفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش یافته است.

 • همه به جز CyrusOne FFO به ازای هر سهم (معیار ویژه REIT مشابه سود هر سهم) افزایش یافت.
 • QTS ، به زودی خصوصی می شود ، و گزارش هفته آینده Iron Mountain.

در اینجا خلاصه ای از معیارهای اصلی چهار شرکت در این هفته گزارش شده است:

مرکز داده REITs Q2 2021

و در اینجا نحوه عملکرد هر شش مرکز داده REIT آمریکا در بازار سهام در سال جاری مشاهده شده است. (همه بجز Iron Mountain شرکتهای مرکز داده خالص هستند. Iron Mountain یک شرکت ذخیره و مدیریت اسناد است که دارای کسب و کار مرکز داده به سرعت در حال رشد است.)

سهام مرکز داده REITs

یک چهارم دیگر از رشد عظیم برای غول های ابر

سه بزرگترین ارائه دهنده ابر ایالات متحده درآمد سه ماهه دوم خود را در این هفته گزارش کردند و (با تعجب هیچکس) آنها به همان سرعتی که نیو شپرد می تواند جف بزوس را به حاشیه جو برساند ، رشد می کنند.

 • درآمد AWS 14.8 میلیارد دلار بود – 37 درصد در سال افزایش یافته است ، که به گفته بلومبرگ ، بزرگترین جهش سالانه در دو سال گذشته بوده است.
 • Azure از افزایش 45 درصدی فروش در سه ماهه قبل از سال قبل با ارز ثابت خبر داد. مایکروسافت درآمد Azure را اعلام نمی کند ، اما فروش Intelligent Cloud ، که شامل Azure و نرم افزار سرور می شود ، بالغ بر 17.4 میلیارد دلار است.
 • درآمد Google Cloud برای سه ماهه سال گذشته 54 درصد افزایش یافته و به 4.63 میلیارد دلار رسیده است. کسب و کار ابری همچنین توانسته است ضرر عملیاتی خود را از 1.42 میلیارد دلار به 591 میلیون دلار کاهش دهد ، اگرچه بخشی از این کاهش به دلیل کاهش ارزش سرورهای خود در طول چهار سال به جای سه سال بود.

Cyxtera عمومی می شود

Cyxtera Technologies معامله خود را روز جمعه در نزدک آغاز کرد ، یک روز پس از آنکه ارائه دهنده مرکز داده قرارداد ادغام SPAC را که در ماه فوریه اعلام کرد ، بست.

سهام CYXT در زمان باز شدن بازار 9.46 دلار و هنگام بسته شدن 9.49 دلار معامله شد.

این اولین ادغام SPAC توسط ارائه دهنده مرکز داده بود که از مسیر نسبتاً سریع بازارهای عمومی برای دسترسی به سرمایه برای سرمایه گذاری در رشد تجارت استفاده کرد.

 • Cyxtera روز پنجشنبه گفت که حدود 493 میلیون دلار از قرارداد با Starboard Value Acquisition Corp. دریافت کرده است. هنگامی که این قرارداد را برای اولین بار اعلام کرد ، این شرکت گفت که انتظار می رود حدود 654 میلیون دلار دریافت کند. این شرکت قصد دارد از پول نقد برای پرداخت بدهی ، سرمایه گذاری در رشد و پرداخت هزینه معاملات استفاده کند.
 • Coral Gables ، Cyxtera مستقر در فلوریدا ، بر روی مجموعه ای از دارایی های مرکز داده دو شرکت خصوصی با سرمایه گذاری CenturyLink (Lumen کنونی) ایجاد شده است ، 61 مرکز داده را در 29 بازار در سراسر جهان اداره می کند.
 • این درآمد 690 میلیون دلار و EBITDA تعدیل شده در سال 2020 213 میلیون دلار بود.

آمپر راه اندازی نرم افزار AI Performance را خریداری می کند

Ampere ، استارتاپی که تراشه های Arm را که مخصوص سرورهای ابری طراحی شده است می فروشد ، برای خرید OnSpecta ، استارتاپی که نرم افزار آن حجم کار استنباط هوش مصنوعی را بهینه سازی و تسریع می کند ، به توافق رسید.

نرم افزار یادگیری عمیق OnSpecta (DLS) عملکرد برنامه های استنباطی محبوب را افزایش می دهد. “باغ وحش مدل بهینه” آن شامل مدل هایی برای تشخیص شی ، پردازش فیلم و موتورهای توصیه می شود.

Ampere که توسط رئیس سابق اینتل رنی جیمز تأسیس شده است ، داغترین راه اندازی سرور باز در سراسر جهان است. این شرکت قبلاً با ارائه دهندگان عمده ابر از جمله Oracle Cloud ، Microsoft و Tencent قرارداد بسته است.

به جای هدف قرار دادن مشتریان گسترده (مانند نسل قبلی استارت آپ های سرورهای Arm – اکنون همه چیز از بین رفته است) ، آمپر بر روی طراحی تراشه ها برای نیازهای ارائه دهندگان ابر تمرکز کرده است.

 • آمپر و OnSpecta مدتی است که با هم کار می کنند. نرم افزار OnSpecta در ترکیب با سرورهای Ampere از ماه مه در Oracle Cloud Infrastructure موجود است.
 • شرایط معامله اعلام نشده است.

سایر مطالب عالی در DCK این هفته

Realty Digital ، Zayo Promise Carrier-Grade Enterprise Backbone در چند کلیک – قابلیت ستون فقرات اولین موردی است که شرکت ها برای ساده سازی مرکز داده و تهیه شبکه برای شرکت ها همکاری خواهند کرد.

چرا دفترچه راهنمای حمله سایبری CISA به چین ارزش توجه شما را دارد – این توصیه نامه تاکتیک ها ، تکنیک ها و روش هایی را که مجرمان سایبری تحت حمایت دولت چین برای نقض شبکه ها استفاده می کنند ، تشریح می کند.

DataBank رویکردی عملی برای ابرهای ترکیبی مشتریان دارد – استراتژی آن برای فرصت ابر ترکیبی بر خدمات مدیریت شده و سیستم عامل های ابری سفارشی تأکید دارد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور