Data4 برنامه های 1 میلیارد یورویی سرمایه گذاری ایتالیایی از جمله مرکز داده | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — اپراتور مرکز داده Data4 قصد دارد یک پردیس جدید در میلان به نام “Mil02” در تلاش برای گسترش دامنه ایتالیایی خود ایجاد کند.

طبق بیانیه مطبوعاتی روز شنبه، این شرکت قطعه زمینی به مساحت 77000 متر مربع (829000 فوت مربع) را خریداری کرده است که در آن هشت مرکز داده ایجاد خواهد کرد. این تسهیلات دومین سرمایه گذاری آن در ایتالیا خواهد بود، پس از راه اندازی مرکز دیگری که آن هم نزدیک به میلان است.

انتظار می رود پردیس جدید – در Vittuone، در غرب شهر – تا سال 2027 تکمیل شود و نشان دهنده سرمایه گذاری املاک و مستغلات 500 میلیون یورو (535 میلیون دلار) است.

Davide Suppia مدیر کشور Data4 گفت: «برای توسعه زیرساخت‌های دیجیتال ما در ایتالیا، Data4 قصد دارد بین سال‌های 2023 تا 2029 یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری کند. این شرکت همچنین گردش مالی 800 میلیون یورویی تا سال 2029 را هدف قرار داده است.

به گفته یکی از سخنگویان، تامین مالی این معامله از طریق وام 2.2 میلیارد یورویی تامین می شود که تا 3.2 میلیارد یورو قابل افزایش است. BNP Paribas، Natixis، ABN AMRO و Deutsche Bank وام دهندگان هستند. اولین قسط 1.2 میلیارد یورویی برای تامین مالی مجدد بدهی های موجود استفاده شده است.

Claire Vandromme، مدیر مالی شرکت، افزود: «ما همچنین قبلاً گزینه ای را برای یک قسط بیشتر تا 1 میلیارد یورو امضا کرده ایم که می تواند به زودی فعال شود.

Data4 مستقر در پاریس در طراحی، ساخت و مدیریت ساختمان هایی که به عنوان مراکز داده در اروپا استفاده می شوند، تخصص دارد. Brookfield Infrastructure این شرکت را در نوامبر 2023 از Axa IM خریداری کرد.

پس از راه اندازی پردیس دوم، این شرکت دارای 18 مرکز داده در ایتالیا و مجموع قدرت حدود 300 مگاوات خواهد بود.

روزنامه ایتالیایی Il Sole 24 Ore پیش از این برنامه های سرمایه گذاری را گزارش کرده بود.