Data Center World 2022: DEEP چیست؟ | دانش مرکز داده

چارچوب صنعتی جدیدی که توسط Informa Tech راه اندازی شده است با هدف ساده سازی اجرای اقدامات پایداری در مرکز داده است.

برنامه تکامل کارایی مرکز داده یا DEEP فراتر از مصرف انرژی است و به بسیاری از جنبه‌های دیگر مرکز داده که می‌توانند بر محیط زیست تأثیر بگذارند، از جمله مصرف آب و زباله‌های الکترونیکی نگاه می‌کند.

این برنامه برای تأیید سازمان هایی طراحی شده است که از بهترین شیوه ها پیروی می کنند، بر اساس چارچوب ارزیابی گسترده، و ارزیابی در محل از تسهیلات.

“ما مقدار زیادی سود دریافت کرده ایم. به نظر می‌رسد همه می‌دانند که ما به این برنامه نیاز داریم، و اکنون به آن نیاز داریم.»

رفتن به عمق

DEEP با مشورت صاحبان و اپراتورهای مراکز داده طی چندین سال توسعه یافت و اولین بار در DCW 2021 معرفی شد.

لیز کروز، مدیر برنامه های مرکز داده گفت: “ما درک می کنیم که هر چارچوبی که می خواهیم به طور گسترده پذیرفته شود، و به طور گسترده پذیرفته شود، باید به شدت مورد بررسی و آزمایش قرار گیرد – و این همان کاری است که ما در انجام آن سخت کار کرده ایم.” در اطلاعات

تکرار فعلی چارچوب DEEP شامل بیش از 70 پارامتر است که برای امتیازدهی و ارزیابی مراکز داده در موضوعاتی مانند مدیریت جریان هوا، سیستم‌های الکتریکی، سیستم‌های مکانیکی و فرآیندها استفاده می‌شود. این بر اساس تجزیه و تحلیل استانداردها و دستورالعمل های مرکز داده فعلی، از جمله استانداردهای LEED، DoE، BICSI، ASHRAE، AFCOM و گرین گرید است.

این چارچوب شامل یک ارزیابی 8 ساعته در محل از مرکز داده توسط یک متخصص صنعت است، که سپس توسط اعضای شورای صدور گواهینامه DEEP ممیزی می شود. همچنین شامل تولید یک گزارش مفصل با توصیه هایی برای بهبود است.

تا به امروز، DEEP توسط چندین اپراتور مرکز داده، از جمله Bluebird Networks، Digital Fortress، DC BLOX و Banner Health آزمایش شده است.

بیل تامسون، معاون مدیریت محصول در DC BLOX، گفت: «ما فرهنگی در DC BLOX داریم که در آن دوست داریم بگوییم که به صورت محلی خدمات می‌دهیم – و این فقط به خدمات تجاری ما مربوط نمی‌شود، ما دوست داریم در راه‌های اجتماعی و محیطی مشارکت داشته باشیم. ارائه دهنده موقعیت مکانی با پنج امکانات در سراسر جنوب شرقی ایالات متحده.

“DC BLOX از نظر ابتکارات ESG ما نسبتاً زود است، ما به تازگی کمیته ESG خود را به طور رسمی در سال گذشته تشکیل داده‌ایم، و اکنون در مرحله تعریف کاری هستیم که می‌خواهیم انجام دهیم.

“چه زمانی [Informa Tech] در مورد برنامه DEEP نظر و دیدگاه ما را درخواست کرد، ما بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم، زیرا بسیار کاربردی بود – این برنامه شامل بسیاری از بهترین شیوه ها برای صنعت مرکز داده است، که آشکارا توسط افراد داخلی مرکز داده شکل گرفته است، که واقعاً فناوری و فرآیندها و مسائلی که با آن مواجه خواهیم بود.

ما فکر می‌کنیم که به ما کمک می‌کند تا بفهمیم از نظر بهترین عملکرد در صنعت امروز کجا هستیم، شکاف‌هایی را که ممکن است داشته باشیم یا فرصت‌هایی برای بهبود پایداری در طول زمان شناسایی کنیم، و ما را قادر می‌سازد تا یک نقشه راه ایجاد کنیم. و بدیهی است که این اطلاعات ارزشمندی است که می‌توانیم از آن برای تنظیم بودجه و برنامه‌های درون شرکت و همچنین برای برقراری ارتباط خارجی با مشتریان خود استفاده کنیم.»