Data Center World 2022: چه چیزی در انتظار لبه است؟ | دانش مرکز داده


در Data Center World 2022، ایهاب تارازی، مدیر اجرایی Dell Technologies و جاناتان کینگ، مدیر درآمد Switch، درباره محاسبات لبه بحث کردند. ترازی گفت که او معتقد است که این لبه به زمان نیاز دارد تا به بلوغ برسد، اما امروزه بسیاری از سازمان ها در حال آماده شدن برای استفاده از آن هستند. او گفت که هدف نهایی تولید داده هایی است که می تواند برای اتوماسیون، بینش و فرصت های تجاری جدید استفاده شود.

متن زیر برای طولانی بودن و وضوح ویرایش شده است.

ایحاب ترازی: بنابراین، لبه قرار است چگونه به نظر برسد؟

ابتدا، اجازه دهید با گفتن اینکه لبه در حال آمدن نیست، شروع کنیم، زیرا از قبل اینجاست. این اتفاق می افتد. فعالیت‌های زیادی در لبه اتفاق می‌افتد، اما این چرخه طولانی خواهد بود. ساخت ابر بسیار بیشتر از آنچه همه ما فکر می کردیم طول کشید و لبه به همان اندازه طول خواهد کشید. اما شروع شده است.

بنابراین، به نظر می رسد آوردن هوشمندی و اتوماسیون به فروشگاه های دم الکترونیکی. به نظر می رسد تا آنجایی که می توانید در تولید به آن دست یابید، رفتار مستقلی دارد. شبیه وسایل نقلیه خودران و هر چیز دیگری است.

اما در بیشتر موارد، عملا، مزیت این است که شما شروع به تولید داده های زیادی از همه این کارهایی که برای ایجاد کسب و کار خود انجام می دهید، می کنید. و باید بتوانید آن داده ها را ذخیره و پردازش کنید. و همچنین باید محاسبات را برای به دست آوردن سطح عملکرد مورد نیاز برای آن اتوماسیون قرار دهید. بیشتر و بیشتر، شاید نیمی از آن، مبتنی بر هوش مصنوعی باشد. بیشتر و بیشتر، هوش مصنوعی به طور کلی بخش بزرگی از آنچه باید با محاسبات اتفاق بیفتد است. بنابراین لبه به نظر می رسد – فاکتورهای شکلی بیشتر محاسبات، پشته های نرم افزاری بیشتر، برنامه های کاربردی بیشتر، اتوماسیون بیشتر، که در انواع مکان هایی که احتمالاً هرگز زیرساختی از نوع IT نداشتند نشان داده می شود. ممکن است وای فای یا چیزی شبیه به آن داشته باشیم. و اکنون، ناگهان، شما یک کلاس از نوع IT از محاسبات و ذخیره سازی را در مکان هایی که آنجا نبودند، معرفی می کنید.

جاناتان کینگ: این یک پارادوکس است. لبه در لبه قرار دارد، اما طبق تعریف به هر چیز دیگری متصل است، زیرا ارزش آن در اینجا است. آیا شما با آن موافق هستید؟

گلدوزی: بله، من فکر می کنم آنچه اکنون بسیار واضح است این است که تعریف لبه نیاز به اتصال دارد. بر خلاف هر مکان دیگری از زیرساخت، لبه نیاز به اتصال دارد تا بخشی از آن باشد. اکثر مردم در حال طراحی اتصال هستند تا بخشی از لبه باشند. و واضح ترین و قابل صحبت ترین اتصال Wi-Fi است. و حالا 5G. تحرک در حال تبدیل شدن به یک موضوع بزرگ است، با انواع گزینه های طیف، انواع شرکت های جدید و راه حل های جدید، و بسیاری از قابلیت های جدید برای گسترش 5G به لبه، که روز به روز بیشتر شبیه یک برنامه کاربردی دیگر برای محاسبه لبه می شود. .

پادشاه: افق زمانی چیست؟ نقاط عطفی که در سال های آینده به آن فکر می کنیم چیست؟ من از شما نمی خواهم که پیش بینی کنید تا چه تاریخی اتفاقات خاصی رخ می دهد. اگر می توانستید این کار را انجام دهید، من بسیار تحت تاثیر قرار می گرفتم. اما انحرافات عمده کدامند؟ من مطمئن هستم که یکی از موارد واضح این است که ما با عرضه 5G در آن هستیم، درست است؟ این یک نقطه عطف کلیدی خواهد بود. آیا این نقطه عطف اولیه است یا موارد دیگری وجود دارد که می بینید؟

گلدوزی: بله، اگر 5G را به عنوان نمونه ای از عطف در نظر بگیریم، من فکر می کنم که پشته های نرم افزار، CPU، پردازش، و انواع قابلیت هایی که برای انجام 5g در مقیاس بزرگ مورد نیاز است، به تازگی در حال نمایان شدن هستند. و مردم هنوز به دنبال این هستند که ببینند چگونه می توانند این کار را با یک فاکتور کوچکتر و مقرون به صرفه انجام دهند. گزینه های طیف اکنون در دسترس هستند. اکنون شما با تمام مخابرات بزرگ، استقرار باند C را دارید.

اگر آن را به عنوان مثال در نظر بگیرید، هر یک از مواردی که در مورد آن صحبت کردم یک چرخه چند ساله بین پنج تا 10 سال است. بنابراین، فکر کنید که ما به تازگی این چرخه طولانی را شروع کرده‌ایم، و مانند هر چیز دیگری که قبلاً دیده‌ایم، به نحوه ساخت اینترنت یا ابر فکر کنید. شما در حال پیدا کردن برخی از مکان‌های سیم‌کشی، برخی از قابلیت‌های موجود، و سپس هر چه بیشتر، بیشتر و بیشتر در کاری که ما انجام می‌دهیم ادغام می‌شود.

بنابراین، بهترین چیزی که می توانم بگویم این است که ما در ابتدای چرخه هستیم و چرخه طولانی است. احتمالاً این چیزی است که من می گویم.

پادشاه: و شاید نکته پایانی در آنجا این باشد که مانند رشد یک درخت باشد – بهترین زمان برای رشد آن امروز است زیرا کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. داره میاد امروز اتفاق می افتد. اما با 5G و قابلیت‌ها و مدرن‌سازی سایر قابلیت‌های مرتبط با آن، سفری است که باید ادامه داد. و همانطور که انحراف 5G فرا می رسد، باید برای آن آماده و آماده باشید، زیرا به این سادگی نیست که “هی، فقط این را نصب کن و برو.” زمینه های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. شما می‌توانید این کار را انجام دهید تا برای مقیاس‌بندی آماده باشید.

گلدوزی: اکثریت قریب به اتفاق شرکت‌ها، شرکت‌ها یا موارد دیگر، مدتی را برای پاسخ به این سوال اختصاص داده‌اند: «استراتژی اتصال ما، 5G یا غیره، در لبه چیست؟» و همچنین، “الزامات لبه و اتوماسیون ما چیست و چه کاری باید انجام دهیم؟” معمولاً وقتی شروع به دیدن قدرت مغز و زمان صرف می‌کنید، این مقدمه‌ای برای شروع سرمایه‌گذاری، استقرار، آزمایش و POC است. من فکر می کنم اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها در حال حاضر در آن مرحله هستند.

در پایان، همه چیز مربوط به داده ها است، زیرا در اکثر شرکت ها، بیشتر شرکت ها یا حتی مخابرات، مدل کسب و کار مربوط به جمع آوری، کسب درآمد و پردازش داده ها است. بنابراین، لبه، در حالی که اتصال و محاسبه خوب است، در پایان روز، همه چیز در مورد تولید داده ها و توانایی استفاده از آن برای اتوماسیون، بینش و ایجاد فرصت های تجاری جدید و مدل های تجاری جدید است.

همانطور که می گوییم، این عصر داده است. حجم عظیمی از داده ها در لبه تولید خواهد شد. همه این بحث های لبه در مورد جمع آوری و پردازش داده ها است. و شما باید آن داده ها را به مکان یا مراکز داده خود برگردانید زیرا در اینجاست که می توانید آن را با سایر داده ها یا الگوریتم ها یا مدل های یادگیری ماشین خود مقایسه کنید و بتوانید کاری با آن انجام دهید.

لبه حل شده است و اتصال در راه است. همه چیز در مورد داده هایی است که شروع به تولید می کنند و به بخش بزرگی از هر چیزی که ما در مورد آن صحبت می کنیم تبدیل خواهد شد. منظورم این است که هر چیزی که در مورد آن می شنوید، مثلاً AR یا VR یا هر چیز دیگری، تعداد داده های تولید شده و پردازش شده را چند برابر می کند. بنابراین، هر برنامه کاربردی و هر موردی که در مورد آن می شنوید، داده تولید می کند. و اتصال در مورد بازگرداندن داده ها به جایی است که مفیدترین و قابل پردازش است.

Data Center World 2023 از 8 تا 11 می در آستین، تگزاس برگزار می شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور