Data Center Pro راه حل های زنجیره تامین را بررسی می کند | دانش مرکز داده

یادداشت ویراستار: سازمان عضو مرکز داده AFCOM با جان پارکر، مدیر عملیات مرکز داده در ESRI، در مورد صنعت مرکز داده و تأثیر آن بر جهان مصاحبه کرد. جان یکی از اعضای موسسه مرکز داده AFCOM (DCI) است و دهه ها تجربه در صنعت مرکز داده دارد.

جان پارکر، مدیر عملیات مرکز داده در ESRI

AFCOM: در سال گذشته، بزرگترین چالشی که در صنعت مرکز داده با آن روبرو بوده اید چه بوده است؟ چگونه بر آن غلبه کرده اید؟

جان پارکر: مسائل مربوط به زنجیره تامین که در طول دو سال گذشته داشته‌ایم، مواردی هستند که باید به آنها توجه بیشتری داشته باشیم. چه سخت‌افزار جدید سفارش دهیم، چه تجهیزاتی برای مراکز داده. شما به منابع مورد نیاز خود در حین حرکت نیاز دارید، و دائماً تغییر می کند: یک ماه می تواند منبع تغذیه باشد، در حالی که یک ماه دیگر می تواند سخت افزار فیزیکی باشد.

و سپس محموله ها وجود دارد. در حالی که محموله ها بسیار بهتر می شوند، ما همچنان باید نگران حمل و نقل باشیم، به خصوص زیرا ما یک شرکت جهانی هستیم. حمل و نقل از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و تعداد کمی از کشورها هستند که هنوز به دلیل COVID-19 در نیمه قرنطینه هستند، به این معنی که ما باید در سمت احتیاط اشتباه کنیم. شما واقعاً نمی خواهید تجهیزات سخت افزاری یا مرکز داده صدها هزار دلاری را فقط روی یک اسکله در جایی بگذارید بدون اینکه کسی آن را ایمن کند.

اما یکی از بزرگترین چالش ها ایمنی کارمندان ما بوده است. در طول همه گیری، آسان بود. همه در خانه ماندند و سالم ماندند. اما در سال 2022، ما شروع به بازگشت به دفاتر خود کردیم. اما به کدام اداره و کدام کشور می روید و چگونه افراد را در این محیط جدید مدیریت می کنید؟ می دانید، برخی از مردم هنوز در مورد بازگشت به دفاتر با دیگران احتیاط می کنند، درست است؟ بسیاری از افراد مانند آن عاشق کار از راه دور شده اند. بنابراین، پیدا کردن یک مدل ترکیبی برای مدیریت افراد از راه دور و در دفتر، در حالی که همه در میان کمبود کارکنان هستند، یک چالش بزرگ بوده است.

مطالب پیشنهادی  معامله 10 میلیارد دلاری بلک استون برای خرید Data Center Giant QTS: The Context

AFCOM: مراکز داده شما چگونه با محیط ها یا جوامع محلی خود تعامل می کنند یا به آنها پاسخ می دهند؟ چگونه امیدوارید که در آینده به آن برگردید؟

پارکر: در طول هفت سال گذشته، ما در حال نصب پنل‌های خورشیدی در سراسر دانشگاه خود بوده‌ایم، و حتی برخی از پانل‌های خورشیدی قدیمی را که قبلاً نصب کرده‌ایم ارتقا داده و جایگزین کرده‌ایم تا کارها را کارآمدتر و پایدارتر کنیم.

کار دیگری که ما انجام دادیم پروژه پایداری جدید برای سازمانمان است که دو سال پیش آغاز شد. کل شرکت به سؤالاتی مانند «آیا واقعاً نیاز به ارسال داریم؟ بهترین راه برای ارسال از نقطه A به نقطه B به نقطه Z چیست؟ بهترین راهی که می‌توانیم محموله‌ها را ترکیب کنیم یا محموله‌ها را کاهش دهیم تا ردپای کربن خود را کاهش دهیم، چیست؟» پردیس ما با بیش از 4000 نفر به دنبال راه هایی برای بهبود تلاش های بازیافت در انواع روش ها است. این حتی شامل اهدای مانیتورهای سخت‌افزاری قدیمی‌تر و مواردی از این دست به مدارس محلی، یا حتی اهدای آنها به سازمان‌هایی مانند Goodwill و ارتش رستگاری می‌شود تا بتوانند آن را دوباره بفروشند.

ما اخیراً با مرکز داده اصلی پردیس خود به یک مکان مشترک رفتیم. واقعاً قدیمی است و ما واقعاً برق را آنجا هدر می دهیم. همه اینها به دلیل سخت افزار قدیمی، واحدهای HVAC و دیگر چیزهای قدیمی ماست. بنابراین، یکی از کارهایی که ما هنگام جستجوی ارائه دهندگان کولو انجام دادیم، ابتکارات پایداری آنها بود – نه تنها کاری که آنها در حال حاضر انجام می دهند، بلکه آنچه آنها برای یک برنامه پنج ساله دارند. و سایر شرکت ها و ارائه دهندگان نیز همین کار را انجام می دهند. من باید به شما بگویم؛ فروشندگان ما به ما می گویند که شرکت های بیشتری می خواهند بدانند ما برای پایداری و ابتکارات سبز چه می کنیم. و ما می خواهیم مطمئن شویم که تا آنجا که می توانیم سبز هستیم.

مطالب پیشنهادی  JLL: 2021 Smashed Data Center Records | دانش مرکز داده

AFCOM: اگر بتوانید یک مرکز داده در هر کجای دنیا بسازید، کجا و چرا؟

پارکر: من می خواهم مانند یک سیاستمدار به این پاسخ بدهم و فقط بگویم که در هر کجای دنیا، واقعاً به این نتیجه می رسد: من در مرکز داده به چه چیزی نیاز دارم؟ الزامات من برای فعال نگه داشتن آن چیست؟ الزامات کسب و کار چیست؟ و سپس من همیشه به پایداری و هزینه نگاه می کنم. و مطمئن می شوم که تأخیر و امنیت و همه چیزهای زیربنایی دیگر را کنار نمی گذارم.

اما اگر هیچ یک از این چیزها مهم نباشد، آن را در جایی قرار می‌دهم که پایدارترین باشد. شاید جایی مانند ایسلند یا یک مرکز داده که درست در کنار یک نیروگاه هسته ای باشد. من فقط می خواهم که پایدارترین و دوستدار زمین باشد.

AFCOM: کدام روند اخیر مرکز داده شما را بیشتر هیجان زده یا مشتاق کرده است؟

پارکر: من مدل های مرکز داده هیبریدی را خیلی دوست دارم. من همچنین بسیار دوست دارم که صنعت مرکز داده به سمت اتوماسیون، هوش مصنوعی، ML و هر چیزی که به عنوان یک سرویس ارائه می شود، گرایش پیدا کند. این فقط کار را برای همه آسان تر می کند. من هیجان زده هستم که ببینم در پنج سال آینده چگونه پیشرفت می کند.

به طور کلی، من تا حد زیادی از پیشرفت کلی چیزها قدردانی می کنم. مردم این سوال را مطرح می‌کنند که آیا همه چیز باید در فضای ابری باشد، یا اینکه آیا باید برای چیزهای خاصی با ارائه‌دهندگان ابری بمانند یا نه، و اکنون مجموعه‌ای از گزینه‌های مختلف برای دنبال کردن دارند. چیزهای دیگری مانند “لبه” چیست و دقیقاً لبه در کجا قرار دارد، مفهوم دیگری است که به طور مداوم در حال تکامل است. این باعث می‌شود این احساس را ایجاد کنیم که در نهایت می‌توانیم به جای اینکه فقط واکنش نشان دهیم، در مورد کاری که انجام می‌دهیم فکر کنیم.

مطالب پیشنهادی  Nvidia's Planned Armoverover از غول های تراشه افزایش می یابد

با این حال، هیجان انگیزترین چیز برای من این است که ببینم شرکت ها بالاخره امنیت سایبری را جدی می گیرند. شرکت‌ها دیگر فقط منتظر نیستند تا آن سازش امنیتی بزرگ بعدی رخ دهد. پسرم در آن صنعت امنیت سایبری است، و چیزهای زیادی در این مورد به من می‌گوید، و آنها در حال حاضر در استخدام کارکنان و گرفتن ابزار نظارت برای نفوذ بسیار فعال‌تر هستند و کارمندان در مورد نظارت آموزش‌های بسیار بیشتری می‌بینند. مثلا برای فیشینگ

AFCOM: شما شخصاً امیدوارید در دهه آینده چه کاری انجام دهید؟ امیدوارید صنعت مرکز داده به طور کلی بتواند در دهه آینده چه کاری انجام دهد؟

پارکر: خوب، من بیش از سی سال است که در این صنعت هستم، بنابراین هدف شماره 1 من برای دهه آینده فقط این است: بازنشستگی. [Laughs.] در غیر این صورت، من می‌خواهم کارهایی مانند این را در اینجا انجام دهم: به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات در سطح محلی و ملی با همتایانم، همه به منظور جبران و پرداخت آن.

با این حال، خارج از آن، من فقط می‌خواهم که شرکتی پایدارتر باشیم. من عاشق تمام ابتکارات سبزی هستم که شرکت و صنعت ما انجام می دهد. در چند سال گذشته هیچ کنفرانس یا وبیناری وجود ندارد که در آن در مورد پایداری صحبت نکنم.

مراکز داده یکی از برترین گرازهای انرژی در جهان هستند. اگر بتوانیم شرایط را بهبود ببخشیم، می‌توانیم استانداردی را برای سایر صنایعی تعیین کنیم که آن‌گونه که ما هستیم، جهانی نیستند. این چیزی است که من دوست دارم صنعت ما به آن دست یابد: بهره وری انرژی فوق العاده با هدف پایداری.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور