Data Center Pro در مورد تبدیل شدن به ‘همسایگان بهتر’ فکر می کند | دانش مرکز داده

یادداشت ویراستار: سازمان عضو مرکز داده AFCOM با ران ووکون، مدیر تسهیلات حیاتی در خدمات OAC، در مورد صنعت مرکز داده و تأثیر آن بر جهان مصاحبه کرد. رون یکی از اعضای موسسه مرکز داده AFCOM (DCI) است و بیش از 30 سال تجربه در صنعت ساخت و ساز مراکز داده دارد. او در زیرساخت‌های دیجیتال و راه‌حل‌های مرکز داده مقیاس‌پذیر، کارآمد، آگاهانه از آب و پایدار تخصص دارد.

ران ووکون، مدیر تسهیلات حیاتی در خدمات OAC

AFCOM: در سال گذشته، بزرگترین چالشی که در صنعت مرکز داده با آن روبرو بوده اید چه بوده است؟ چگونه بر آن غلبه کرده اید؟

رون ووکون: نیروی کار قطعا بزرگترین چالش من بوده است و متأسفانه نمی توانم لزوماً بگویم که بر آن غلبه کرده ام. من بر ساخت مرکز داده متمرکز هستم و قبل از همه‌گیری، کمبود استعداد در هر دو بخش مرکز داده و صنایع ساختمانی وجود داشت. و البته، پس از آن، همه گیری آن را در هر دو مورد تشدید کرد. به عنوان مثال، در ماه آوریل، من با پنج نامزد در طول یک هفته و نیم مصاحبه کردم. و در عرض 24 ساعت پس از مصاحبه با هر یک از آنها، همه آنها به ما مراجعه کردند و گفتند که آنها پیشنهادهای دیگر را پذیرفته اند. واقعاً در حال حاضر بازار سختی است.

فکر می‌کنم با رقابت زیاد، چالش‌های زیاد، و فقط کافی نبودن افراد، واقعاً باید تا جایی که می‌توانید سریع عمل کنید، زمانی که یک رزومه خوب به دست آوردید، در سریع‌ترین زمان ممکن با آنها مصاحبه کنید و بتوانید آماده تمدید باشید. یک پیشنهاد خیلی کوتاه پس از مصاحبه این من را کمی به یاد بازار دیوانه مسکن می اندازد که در آن مردم در حالی که هنوز در خیابان بودند، برای خانه ها پیشنهاد می دادند. خیلی شبیه این بازار دیوانه است. بنابراین، اگر افرادی را پیدا کردید، سریع عمل کنید.

AFCOM: مراکز داده شما چگونه با محیط ها یا جوامع محلی خود تعامل می کنند یا به آنها پاسخ می دهند؟ چگونه امیدوارید که در آینده به آن برگردید؟

مطالب پیشنهادی  اینتل پس از از دست دادن دادگاه حق ثبت اختراع تگزاس ، به پرداخت 2.18 میلیارد دلار گفته است

ووکون: در حالی که ما اپراتور مرکز داده نیستیم، مراکز داده ای که روی آنها کار می کنیم، همسایگان بسیار خوبی هستند. ما می بینیم که آنها همه کارها را انجام می دهند، از جمع آوری پول برای خیریه گرفته تا جمع آوری کمک های غذایی، و حتی شرکت های ساختمانی مسابقاتی برگزار می کنند که در آنها چیزهایی از قوطی های غذا می سازند.

چیزی که من دوست دارم صنعت در آینده بیشتر انجام دهد این است که از فناوری های بیشتری برای کمک به تثبیت شبکه استفاده کند. در مکان‌هایی مانند کالیفرنیا و در سراسر جنوب غربی که در آن آتش‌سوزی وجود دارد، کاملاً ریزشبکه‌ها و فناوری‌های دیگری وجود دارد که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم که به ما کمک می‌کنند به جامعه خود کمک کنیم. و البته، من فکر می‌کنم که می‌توانیم به آموزش جامعه درباره همه چیزهای خوبی که قبلاً به عنوان یک صنعت انجام می‌دهیم، ادامه دهیم.

AFCOM: اگر بتوانید یک مرکز داده در هر کجای دنیا بسازید، کجا و چرا؟

ووکون: من یک گردشگر کامل مرکز داده هستم—من از هر مرکز داده در هر نقطه ای، خوب یا بد بازدید می کنم، زیرا فکر می کنم شما می توانید از همه آنها بیاموزید. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک سال را در توکیو سپری کردم، جایی که در سال 2001 یک پارکینگ هفت طبقه را به مرکز داده تبدیل کردیم، که بسیار سرگرم کننده بود. غرق شدن در فرهنگ و فرهنگ کاری یک کشور دیگر چه تجربه منحصر به فردی است. بنابراین، تجربه دیگری مانند آن مطمئناً سرگرم کننده خواهد بود.

مطالب پیشنهادی  پس از مجازی سازی: چه چیزی برای مراکز داده سبز وجود دارد؟

من همچنین فکر می کنم ساختن آن در ایسلند سرگرم کننده خواهد بود. این یک مکان منحصر به فرد است، و از نقطه نظر پایداری، استفاده از انرژی زمین گرمایی در آنجا یک داستان عالی برای مراکز داده است. در نهایت، فکر می‌کنم ساختن چیزی نزدیک به جایی که در جنوب مرکزی نبراسکا بزرگ شده‌ام، جالب خواهد بود. به اندازه کافی خنده دار، مزرعه ای که مادرم در نبراسکا در آن بزرگ شد، اکنون یک مرکز داده استخراج بیت کوین در آن وجود دارد. این یک چرخش بسیار منحصر به فرد بود.

AFCOM: کدام روند اخیر مرکز داده شما را بیشتر هیجان زده یا مشتاق کرده است؟

ووکون: یکی از چیزهای جالب توجه این است که ببینیم خنک کننده مایع چگونه تکامل می یابد. اینجاست، ثابت شده است، اما نسخه‌های منحصربه‌فرد زیادی (مانند خنک‌کننده غوطه‌وری) وجود دارد که دیدن اینکه کدام نسخه مورد پذیرش گسترده‌تری قرار می‌گیرد، جالب خواهد بود. یا، چه کسی می‌داند، شاید این موضوع توسط کمیته ادامه یابد.

تماشای رشد لبه نیز بسیار سرگرم کننده خواهد بود. در حال حاضر رشد کرده است، اما لبه هر کس متفاوت است، به این معنی که یک راه حل یک اندازه برای همه وجود نخواهد داشت و همه آن حول یک مکان متمرکز نمی شود. سپس لبه باید یک توانمندساز عالی برای فناوری‌های جدید باشد که قبلاً وجود نداشتند.

با این حال، چیزی که من بیش از همه در مورد آن هیجان زده هستم، و به طبل آن ادامه خواهم داد، راکتورهای هسته ای کوچک مدولار هستند. ما به نیروی بدون کربن بیشتری نیاز داریم، و در حالی که بسیاری از مردم می توانند استدلال کنند که مطمئناً با زباله های سمی که تولید می کند پایدار نیست، اگر تولید این همه کربن را متوقف نکنیم، تا 1000 سال آینده به این عرصه نخواهیم رسید. نگران نیمه عمر این مواد رادیواکتیو باشید. من فکر می‌کنم که این راکتورهای هسته‌ای پتانسیل اجرای انرژی بدون کربن را در مقیاس بزرگ‌تر و نزدیک‌تر به مکان مورد نیاز دارند، که به حذف برخی از ناکارآمدی‌های شبکه کمک می‌کند.

مطالب پیشنهادی  بحث برانگیختن خط لوله حمله در مورد اینکه آیا بیمه هکرها را فریب می دهد

AFCOM: شما شخصاً امیدوارید در دهه آینده چه کاری انجام دهید؟ امیدوارید صنعت مرکز داده به طور کلی بتواند در دهه آینده چه کاری انجام دهد؟

ووکون: من دوست دارم در دهه آینده در ساحل باشم. [Laughs.]

اما صادقانه بگویم، از نقطه‌نظر شخصی، همانطور که در حرفه‌ام کمی جلوتر رفته‌ام، در چند سال گذشته تمرکزم را بر راهنمایی اعضای تیم خود و صحبت با کسانی که وارد صنعت می‌شوند یا افرادی که در حال خروج از این صنعت هستند، کرده‌ام. نظامی و کمک به آنها برای درگیر شدن با مراکز داده. می دانید، اگر من بتوانم نقش کوچکی در کمک به بهبود کمبود استعداد در صنعت داشته باشم و به مردم کمک کنم تا زندگی خود را با کسب درآمد بهتر از طریق پیوستن به این صنعت شگفت انگیز ما بهبود بخشند، آنگاه احساس رضایت زیادی خواهم کرد.

در مورد صنعت، من می خواهم ببینم که همسایگان بهتری برای جوامع خود شویم. ما باید به افراد بیشتری در مورد کارهای خوبی که قبلا انجام می‌دهیم آموزش دهیم و تاکید کنیم که مراکز داده بد نیستند. شگفت‌انگیز است که بسیاری از مردم واقعاً نمی‌دانند نتفلیکس از کجا می‌آید، و اینکه اگر می‌خواهید همه این فیلم‌های جالب با تاخیر تقریباً صفر به گوشی شما بیایند، باید مراکز داده وجود داشته باشد. بنابراین، ما باید کار بهتری برای آموزش مردم در مورد تمام کارهای بزرگی که می توانیم برای آنها انجام دهیم، انجام دهیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور