CTO CTO VMware Craig Connors SASE Insights را به اشتراک می گذارد | دانش مرکز داده

پاسکال منزز، مدیر ارشد فناوری MEF، اخیراً با کریگ کانرز، معاون و مدیر کل تجارت SASE در VMware و عضو هیئت مشاوره فناوری MEF، به بحث در مورد بازار SASE (لبه سرویس دسترسی امن) نشست. کریگ دیدگاه خود را در مورد عوامل محرک SASE، مزایای آن و بهترین روش برای از بین بردن سردرگمی در بازار به اشتراک می گذارد.

پاسکال منزز: محرک های بازار برای خدمات SASE چیست؟

کریگ کانرز: سوال جالبی است. SASE یک اصطلاح اشتباه است که در آگوست 2019، قبل از همه‌گیری ابداع شد. پس از همه گیری، SASE مترادف با کار از راه دور شد، اما تکامل بازار SASE فقط مربوط به کار از راه دور نبود. این در مورد این گسترش دستگاه های توزیع شده بود، خواه کارگران داخل و خارج از دفتر یا دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) یا اتومبیل های متصل، یا همه این انواع مختلف دستگاه های دسترسی از راه دور، و همچنین حرکت برنامه ها از مکان های متمرکز. مانند مرکز داده و ابر تا لبه. بنابراین اکنون دستگاه هایی داریم که از یک مکان مرکزی به سمت پخش شدن در سراسر جهان حرکت می کنند. SASE همه چیز درباره نحوه اتصال ایمن همه آن کاربران و دستگاه‌ها با همه برنامه‌هایی است که اکنون در لبه، در ابر، در مرکز داده و در همه این مکان‌های مختلف اجرا می‌شوند.

پاسکال منزز: سردرگمی در بازار وجود دارد – آیا می توانید به ما در تعریف SASE و SSE کمک کنید؟

کریگ کانرز: نکته جالب در مورد SASE این است که اگرچه کار از راه دور مورد استفاده اصلی اصلی نیست، اما یک مورد استفاده است که به سرعت بازار را شتاب داد. من در اوایل با SD-WAN درگیر بودم و توسعه آن شش یا هفت سال طول کشید، در حالی که یک شبه SASE به دلیل تغییر سریع به کار از خانه آتش گرفت. در عین حال، من فکر می‌کنم این باعث شد که افراد اصطلاح SASE را برای چیزهایی انتخاب کنند که در ابتدا برای آنها در نظر گرفته نشده بود.

اخیراً، عبارت Security Service Edge (SSE)، که قابلیت‌های امنیتی SASE را از SD-WAN جدا می‌کند، معرفی شد و اولین تلاشی بود برای تعیین اینکه چه سرویس‌هایی در سمت شبکه هستند و چه سرویس‌هایی در سمت امنیتی هستند. . SSE و SD-WAN در واقع دو قطعه اصلی پازل SASE هستند. در حالی که بازار به سرعت در حال رشد است، فروشندگان یا فروشندگان امنیتی هستند که به سمت شبکه می آیند، یا مانند مورد VMware، فروشندگان شبکه به سمت امنیت منشعب می شوند. SSE به کاربران توضیح واضحی از فروشندگان شبکه و فروشندگان امنیتی و نحوه دور هم جمع شدن طولانی مدت آنها ارائه می دهد.

پاسکال منزز: پایان بازی برای SASE چیست؟ خدمات SASE چه مزایایی را برای شرکت فراهم می کند؟

کریگ کانرز: حالت پایانی ایده آل SASE تنها یک شیشه است – یک راه حل تک فروشنده. فضا هنوز در حال بلوغ است و فکر می کنم به همین دلیل است که شما این جدایی را بین تیم شبکه با SD-WAN و تیم امنیت سایبری با SSE مشاهده می کنید، اما در نهایت SASE مقصد نهایی است. قبل از آن، این فرصت برای ارائه دهندگان خدمات وجود دارد که خدمات SASE کاملاً مدیریت شده را به مشتریان ارائه دهند، گویی این یک راه حل تک فروشنده است – اگر بخواهید یک دکمه آسان. شاید چندین فروشنده زیر کاپوت باشند، اما از دیدگاه مشتری، این یک ارائه دهنده خدمات واحد است که این راه حل جامع را ارائه می دهد. ارائه دهندگان خدمات مزیت مشخصی در آنجا دارند.

سازمان ها در حال بازنگری در رویکرد خود برای شبکه و امنیت هستند و شروع به فکر کردن در مورد برون سپاری در مقابل برون سپاری کرده اند. ممکن است این اولین باری باشد که یک شرکت مایل است ارائه دهنده خدمات آن بخش از سبد را ارائه دهد.

مصاحبه کامل را در سایت خواهر ما مشاهده کنید محاسبات شبکه.