تجارت رمزنگاری شده با Ichimoku Cloud … و جهان دستیارهای تجاری واقعی

 عکس پروفایل نویسنده

علاقمندان به رمزنگاری معمولاً هنگام مراجعه به ارز رمزنگاری شده به عنوان یک سرمایه گذاری مناسب با معما مواجه می شوند. یک سوال ابدی باقی مانده است: برای سرمایه گذاری و فراموش کردن ، یا معاملات نوسان قیمت مشهور برای سودهای بیشتر حتی؟

تحقیقات دانشگاهی یک استراتژی خرید و نگهداری ساده برای بیت کوین در شش سال گذشته را نشان می دهد برای سالها 1690٪ برای سرمایه گذاران سودآور بود. با این حال ، استفاده از یک رویکرد تجاری کوتاه مدت می توانست حداقل سود بیش از 2500٪ ، یا حتی 5،000٪ با استفاده از یک استراتژی کاملاً مناسب داشته باشد.

نیازی به گفتن نیست ، این آسان است با در نظر داشتن این آمار ، چشم انداز معاملات ارزهای رمزنگاری شده را جلب کنید.

اما به نظر آسان است ، تجارت برای افراد ضعیف نیست ، حتی سرمایه گذاران باتجربه تسلیم حرکات ناگهانی بازار و افت قیمت – چیزی بیشتر از رویداد “پنجشنبه سیاه” در مارس امسال که باعث شد دو صندوق رمزگذاری بسیار محبوب Cryptolab Capital و Adamant Capital با یک میلیون برابر پول خود را قربانی میلیون ها دلار قربانی بازار کنند ، نگاه نکنید. < / p>

اینجاست که یک استراتژی مهم می شود. می توان یک رویکرد اساسی نسبت به بازار رمزنگاری – با نگاهی به عوامل کلان ، همبستگی با شاخص های سهام ایالات متحده یا حرکتهای بازار معدنچیان بیت کوین – داشت یا یک استراتژی فنی ، به معنی شاخص ها و نمودار خواندن برای محاسبه احتمالات یک بازار انتخاب کرد بر اساس آن معاملات را انجام دهید و حرکت کنید.

یک شاخص مشهور Ichimoku Kinko Hyo است ، یک سیستم تجارت به اصطلاح همه در یک که در دهه 1940 توسط Goichi Hosoda ژاپنی توسعه داده شد. روزنامه نگار نام آن به “تعادل در یک نگاه” ترجمه می شود و به معامله گران امکان می دهد تا معاملات اقتصادی ، شناسایی سطح حمایت و مقاومت را انجام دهند و به طور کلی رفتار گروهی بازار را ارزیابی کنند.

“The Ichimoku Cloud همیشه یک چارچوب جامع بوده است: این امکان تجزیه و تحلیل روند را فراهم می کند ، به معامله گر می گوید چه موقع باید کاملاً از بازار خارج شود و سیگنال های واضحی را با احتمال موفقیت بالا ارائه می دهد. ” اظهارات رئیس ذن از MachinaTrader. “این ترکیب به معامله گر اجازه می دهد تا با دلسوزی و مکانیکی در بازار عمل کند. و این همچنین بدان معنی است که ابر Ichimoku برای ایجاد یک استراتژی خودکار ایده آل است. “

در اینجا ابری Ichimoku Kinko Hyo یا به صورت عامیانه ابر Ichimoku به نظر می رسد:

دلهره؟ نباشید. خواندن و تعیین ابزار آسان است به محض جدا شدن هر جز component جداگانه.

اول ، “Kumo” است – ابر: مناطق بزرگ سبز و قرمز در نمودار زیر ، جایی که قیمت همیشه به نظر می رسد روند صعودی دارد و یا روند جدیدی ایجاد می کند یا رد می شود. بازارها معمولاً هنگام معامله در Cloud بدون جهت و پهلو ، به این معنی که معامله گران معمولاً بیرون می مانند و از قرار دادن معاملات در حالی که قیمت داخل Cloud است ، خودداری می کنند.

>” محاسبه تعادلات پشتیبانی و مقاومت با استفاده از اقدام قبلی قیمت های دوره های “x” گذشته. به طور کلی ، هرچه دوره “x” طولانی تر باشد ، احتمال وجود یک سیگنال “کاذب” کمتر است (اگرچه در بازارها هیچ چیز کاملاً قطعی نیست).

پخش ابر آسان است. معامله گران می توانند “طولانی” بمانند ، یا در صورت شکست قیمت بالاتر از Cloud ، روی افزایش قیمت شرط ببندند و “اگر قیمت به زیر ابر برسد ،” در کاهش قیمت شرط بندی می کنند. ابر سبز یک منطقه “پشتیبانی” است ، جایی که انتظار می رود قیمت با خرید روبرو شود و متعاقباً روند صعودی ادامه یابد. بالعکس برای زمانی که Cloud قرمز است.

علاوه بر این ، هرچه ابر ضخیم تر باشد ، پشتیبانی / مقاومت آن قوی تر است. یک ابر نازک نشانه این است که در هنگام نزدیک شدن قیمت به ابر بعید است بازار شاهد حمایت / مقاومت زیادی باشد. از این رو ، ضخامت ابر هنگام معامله “Kumo” مهم است.

بعدی Senkan sen یا همان “خط تبدیل” است که به صورت جداگانه (آبی) در نمودار زیر:

سن تنکان میانگین بالاترین بالاترین و کمترین مقدار را در” x “آخر محاسبه می کند ”تعداد شمع. برخی از معامله گران احساس می کنند سن Tenkan از حمایت / مقاومت بهتری نسبت به یک میانگین متحرک ساده برخوردار است.

در اینجا یک سنکای 21 دوره ای و یک میانگین متحرک ساده 21 دوره ای برای مقایسه وجود دارد:

توجه داشته باشید که وقتی سن Tenkan صاف باشد ، این نشان دهنده یک وضعیت بدون روند در 21 شمع گذشته است. در حالی که یک سنکان زاویه دار جهت و حرکت نسبی عملکرد قیمت را در طی 21 شمع اخیر نشان می دهد.

یک میانگین متحرک به این روش پاسخ نمی دهد ، و باعث می شود Tenkan sen خطی باشد که هم به عنوان پشتیبانی / مقاومت و هم به عنوان یک نشانگر جهت دار عمل کند.

سوم ، سن Kijun یا خط” پایه “است که ، مشابه سن Tenkan ، از بالاترین بالاترین و کمترین میانگین متوسط ​​نسبت به” x “شمع قبلی محاسبه می شود. چرا تکراری؟ از آنجا که این م componentلفه برای مدت زمان طولانی تری نسبت به سن Tenkan محاسبه می شود ، بنابراین یک سنک Tenkan دوم “کندتر” برای مقایسه و همچنین یک نشانگر پشتیبانی از مدت زمان طولانی تر ارائه می شود.

یک استراتژی احتمالی – که توسط برخی از بازرگانان استفاده می شود – در نظر گرفتن سن تنکان و کیجون سن به روشی مشابه” کراس اوور میانگین متحرک “است. هنگامی که Tenkan sen سریعتر از Kijun سن کندتر عبور می کند (نشانگر یک روند صعودی) طولانی تجارت کنید و هنگامی که کراس اوور به سمت نزولی می رود کوتاه مدت تجارت کنید.

در آخر ، دهانه Chikou یا ” عقب مانده “خط. این یکی قیمت فعلی را محاسبه می کند و آن را با تعداد “x” شمع به عقب منتقل می کند. سیگنال اصلی داده شده “تأیید روند” است. هنگامی که دهانه Chikou از بالا به پایین (یا پایین به بالا) ابر Ichimoku حرکت می کند ، جهت روند را نشان می دهد.

pdbebeb5e” “> در نمودار ، خط عقب افتاده بالاتر از Kumo ، یک سیگنال خرید قوی برای معامله گران ارائه می دهد. گفته می شود که این حرکت یک شکست صعودی “کومو” است ، در حالی که عکس این – شکستن Chikou در زیر ابر – معمولاً یک سیگنال “نزولی” است که در آن معامله گران ممکن است موقعیت های خود را بفروشند و تخلیه کنند.

با توضیح این چهار م componentsلفه ، درک و خواندن ابر Ichimoku باید آسان تر باشد. و به همین دلیل است که آن را “یک استراتژی واحد و یکپارچه” می دانند: یک نگاه به نمودار ، معامله گر را نشان می دهد از روند (یا فقدان آن) ، پشتیبانی و مقاومت ، شکست های احتمالی و “تنظیمات” مشابه گذشته ، ایجاد این شاخص بصورت آزاد در دسترس چاقوی ارتش سوئیس در جعبه ابزار هر تاجر.

Cloud را خودکار کنید؟

سیگنالهای تجارت ابر Ichimoku لزوماً به اجرای دستی احتیاج ندارند. خدماتی مانند MachinaTrader ، یک پلت فرم معاملات آنلاین که به بازرگانان امکان می دهد استراتژی های خود را به صورت خودکار انجام دهند. یک معامله گر می تواند منطق استراتژی خود را از طریق داشبورد کدگذاری کند ، یا از الگوریتم های کدگذاری شده قبلی (از جمله Ichimoku Cloud) استفاده کند ، تا قبل از استقرار در بازار ، بازده خود را آزمایش کند.

معامله گران می تواند یک ترمینال را در داشبورد MachinaTrader فعال کرده و استراتژی های تجارت پیچیده خود را کدگذاری کند ، پارامترهای آزمایش مجدد را تعریف کند و موارد دیگر. معامله گران می توانند با در دسترس قرار دادن راهکارهای موفق در اختیار سایر کاربران سیستم عامل ، از آنها سود کسب کنند. علاوه بر این ، به شما امکان می دهد یک ربات یادگیری ماشین نظارت بر استراتژی های انتخاب شده را انتخاب کنید. باب ، ربات معاملاتی می تواند پیشرفت هایی را پیشنهاد دهد ، که منجر به یک استراتژی تجارت سودآورتر با پیشنهادات پارامترهای بهینه ، برای شرایط مختلف بازار ، برای شاخص هایی مانند ابر Ichimoku می شود.

آینده امور مالی واقعاً اینجاست.