Crypto Giant Consensys قوانین اوراق بهادار را نقض کرد، ادعاهای SEC

پرونده دادگاه SEC v. Consensys Software Inc.، بازیابی شده در 28 ژوئن 2024، بخشی از مجموعه PDF حقوقی HackerNoon است. در اینجا می توانید به هر قسمت از این پرونده بروید. این قسمت 1 از 26 است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار شاکی (“کمیسیون” یا “SEC”)، برای شکایت خود علیه متهم Consensys Software Inc. (“Consensys”)، به شرح زیر ادعا می کند:

خلاصه

1. از سال 2016، Consensys مجموعه ای از خدمات مرتبط با دارایی های رمزنگاری شده را با نام تجاری “MetaMask” توسعه و راه اندازی کرده است. Consensys خود را به عنوان یک رهبر و مبتکر در صنعت دارایی های رمزنگاری به بازار عرضه می کند، اما برخی از محصولاتی که Consensys به مشتریان خود ارائه می دهد وظایف قدیمی را انجام می دهند: (1) دلالی معاملات اوراق بهادار برای سرمایه گذاران خرد و (2) مشارکت در عرضه و فروش اوراق بهادار.

2. Consensys قوانین اوراق بهادار فدرال را با عدم ثبت نام به عنوان یک کارگزار و عدم ثبت پیشنهاد و فروش برخی اوراق بهادار نقض کرد، در نتیجه سرمایه گذاران را از حمایت های حیاتی که این قوانین در اختیار دارند محروم کرد. از اکتبر 2020، Consensys به عنوان یک کارگزار ثبت نشده اوراق بهادار دارایی های رمزنگاری شده از طریق سرویس MetaMask Swaps عمل می کند. از ژانویه 2023، Consensys درگیر عرضه و فروش ثبت نشده اوراق بهادار در قالب برنامه های سهامداری دارایی های رمزنگاری شده است و به عنوان یک شرکت ثبت نشده عمل می کند.

Source link