ایجاد قلمروهای هنری جدید از طریق فناوری های پیشرفته

هنر و فناوری تاریخچه پیچیده اما اساسی در تأثیرگذاری بر یکدیگر دارند. امروزه، فناوری به طور فزاینده ای بر نحوه ساخت، نمایش و فروش هنر تأثیر می گذارد – نقش اساسی در توسعه و تکامل آن ایفا می کند. همچنین سوالاتی مانند “چگونه الگوریتم‌های یادگیری ماشین، حسگرهای محیط و اشکال جدید تعامل ماشین انسانی می‌توانند از خلاقیت فراتر رفته و ادراکات جدید را فعال کنند؟” و “این ابزارهای جدید برای بیان چه گفتگوهایی ایجاد خواهند کرد؟”

با تمرکز بر تقاطع هنر و فناوری، ما از چهار خلاق برجسته از رشته‌های مختلف – کریستل کوچه، رفیک آنادول، ماتیو پیرولت جیلینی و سیریل لنسلین – دعوت کردیم تا با Soli، یک رادار مینیاتوری که حرکات انسان را در مقیاس‌های مختلف ثبت می‌کند، آزمایش کنند. ضربان قلب به حرکت بدن

“آیا هودی ها رویای طلوع های زیبای خورشید را می بینند؟” نام همکاری ما با KOCHE است، اشاره ای به فیلیپ کی دیک و جهان دیستوپیایی او. این راهی است که بپرسیم – به عنوان یک آزمایش فکری – آیا لباس ها به محیط زیبای اطرافشان حساس هستند؟ آینده لباس چیست و آیا می توانیم تعامل بین لباس، انسان و ماشین را دوباره تعریف کنیم؟

با توجه به این سؤالات، KOCHE چهار قطعه ترکیبی ترکیبی از هنر، مد و فناوری ایجاد کرد که می تواند با واکنش به حسگرها یا لمس تغییر کند. چشم انداز KOCHE این بود که به طور یکپارچه فناوری را با مهارت ترکیب کند. به نوعی، بیشتر وسایل الکترونیکی باید پنهان می شدند و فقط عناصر تعاملی نورانی باقی می ماندند، تقریباً انگار خود عناصر بخشی از پارچه هستند. برای تیم ما در ATAP، این به معنای نامرئی کردن، انعطاف‌پذیری و استحکام کافی برای مقاومت در برابر حرکات بدن و پشتیبانی از کاربرد تکنیک‌های مهارتی KOCHE در رابطه با ادغام اجزای نورانی بود.

مدلی که جلوی رادارهای سولی با تجسم داده ها روی دیوار LED قدم می زند.

ما از Soli در صحنه‌نگاری نمایش هفته مد پاریس کوچه استفاده کردیم تا بُعدی عمیقاً تعاملی به آن ببخشیم. سطوح مختلفی از تعامل بین مدل ها، لباس ها، مخاطبان و فضای نمایش را تصور می کردیم. هر یک با حضور یا حرکت خود بر دیگران تأثیر می گذارد. به این ترتیب، لباس به محیط خود متصل می شود; لباس محیط خود را متحول می کند و به وسیله آن تغییر شکل می دهد. همراه با KOCHE، ما تصاویری را ایجاد کردیم که درک منحصر به فرد و انتزاعی Soli از محیط خود را نشان می دهد – یک سایه دیجیتال، همانطور که توسط Soli درک می شود.

همکاری های آتی با رفیک آنادول، متیو پیرولت جیلینی و سیریل لنسلین در سال 2023 فاش خواهد شد. منتظر جادوی بیشتر باشید!