CouchDB در مقابل MariaDB- کدام یک بهتر است؟

عکس پروفایل Subin Sabu Hacker Noon

هر روز به فروشگاه های مواد غذایی ، فروشگاه های لباس ، درگاه های تجارت الکترونیکی یا یک بانک مراجعه می کنید. تا به حال فکر کرده اید که چگونه آنها مشتریان ، کارمندان و سایر اطلاعات مهم را ردیابی می کنند؟

پاسخ پایگاه داده است.

پایگاه داده

به زبان ساده ، پایگاه داده مجموعه ای از اطلاعات است. این برنامه برای اطمینان از دسترسی ، مدیریت و به روزرسانی آسان سازمان یافته است.

پایگاه داده (DB) زمانی مفید است که شما نیاز به ذخیره داده یا تسهیل جستجوی خاص دارید. ذخیره حجم زیادی از داده ها ، اصلاح همان ها را می توان به راحتی با پایگاه های داده مدیریت کرد. در اینجا ، جستجو و مرتب سازی سریع و آسان انجام می شود.

انواع پایگاه داده ها

انواع مختلفی از پایگاه داده وجود دارد:

  1. پایگاه داده رابطه ای
  2. پایگاه داده توزیع شده
  3. پایگاه داده ابر
  4. پایگاه داده نمودار
  5. پایگاه داده NoSQL

Apache CouchDB

Apache CouchDB یک پایگاه داده NoSQL است. پایگاه های داده NoSQL برای مدیریت مقادیر زیادی از داده های توزیع شده و غیرساختاری مفید هستند. CouchDb در ابتدا در سال 2005 منتشر شد. نسخه فعلی 3.1.1 در سپتامبر سال 2020 منتشر شد. این سیستم عامل از سیستم عامل های چند پلتفرمی پشتیبانی می کند.

Apache CouchDB منبع باز DB از چندین قالب و پروتکل برای ذخیره ، انتقال یا پردازش داده های داده شده استفاده می کند. سند مدار است. در حال اجرا در Erlang ، CouchDB از JSON برای ذخیره اطلاعات استفاده می کند. علاوه بر این ، JavaScript زبان جستجوی آن است که از MapReduce استفاده می کند. به علاوه،…

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور