Corning انتظارات را در میان تقاضای فیبر در مراکز داده هوش مصنوعی افزایش می دهد

این مقاله در اصل در Light Reading منتشر شد.

Corning فروشنده فیبر گفت که فروش محصولات فیبر خود را در میان اپراتورهای مراکز داده بهتر از حد انتظار می بیند.

به طور خاص، شرکت گفت اکنون انتظار دارد فروش سه ماهه دوم آن در حدود 3.6 میلیارد دلار باشد که نسبت به راهنمای قبلی 3.4 میلیارد دلاری آن بیشتر است. این شرکت همچنین بازگشت به رشد سال به سال در درآمد خود را پیش بینی کرد.

مدیر عامل Corning وندل ویکس گفت: “عملکرد برتر در درجه اول ناشی از پذیرش قوی محصولات جدید اتصال نوری ما برای هوش مصنوعی مولد بود.” در یک انتشار. او گفت که کورنینگ اکنون انتظار دارد که با ترکیب عوامل چرخه‌ای و روندهای سکولار، در سه سال آینده بیش از 3 میلیارد دلار در فروش سالانه رشد کند.

کورنینگ قرار است نتایج کامل سه ماهه دوم خود را در 30 جولای گزارش کند.

کورنینگ چشم‌انداز خوش‌بینانه‌تر خود را به عوامل مختلفی نسبت داد، اما عمده‌ترین آنها فروش فیبر برای اتصالات واحد پردازش گرافیکی (GPU) در مراکز داده بود. پردازنده‌های گرافیکی – از جمله پردازنده‌های انویدیا – به‌طور گسترده برای تامین انرژی سرویس‌های هوش مصنوعی پیشرفته ضروری هستند.

برای مثال، کورنینگ گفت که محاسبات موازی مبتنی بر GPU برای هوش مصنوعی به 10 برابر فیبر بیشتر از شبکه‌های ابری سنتی نیاز دارد. “GPU Blackwell [from Nvidia] رک دارای 72 پردازنده گرافیکی است که هر کدام توسط 8 فیبر به هم متصل شده اند، در مجموع 576 فیبر یا 18 برابر فیبرهای یک رک CPU قدیمی.” کورنینگ نوشت.

سهام کورنینگ بر اساس دستورالعمل بازنگری شده سه ماهه دوم خود افزایش یافت و از حدود 38 دلار به ازای هر سهم قبل از اعلام روز دوشنبه شرکت به حدود 42 دلار به ازای هر سهم پس از آن افزایش یافت.

نفوذ هوش مصنوعی

Corning بسیاری از کابل کشی های فیزیکی مورد استفاده در شبکه های فیبر ایالات متحده را تولید می کند. در نتیجه، این شرکت اغلب به عنوان یک پیشرو در صنعت مخابرات ایالات متحده در نظر گرفته می شود.

اما فیبر همچنین یک جزء کلیدی شبکه در داخل مراکز داده است. و ارائه دهندگان هوش مصنوعی مانند مایکروسافت، گوگل و آمازون سرمایه گذاری زیادی در مراکز داده به منظور نصب پردازنده های گرافیکی Nvidia که اکثر سرویس های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تامین می کنند، انجام داده اند.

در واقع، گروه تحقیقاتی هم افزایی اخیرا گزارش شده است تعداد مراکز داده بزرگی که توسط ارائه دهندگان هایپرمقیاس در سراسر جهان اداره می شوند در پایان سال 2023 به 992 رسید. این شرکت گفت که این رقم باید هر سال بین 120 تا 130 افزایش یابد، “در حالی که فناوری هوش مصنوعی مولد دلیل اصلی این افزایش مقیاس است.”

افزایش سرمایه گذاری در مرکز داده همزمان است کاهش چشمگیر هزینه ها در میان اپراتورهای شبکه مخابراتی در سطح جهان. که کندی هزینه کرد کاهش هزینه های مالی فروشندگان از اریکسون گرفته تا قلعه تاج و کورنینگ.

در واقع، کندی سرعت، تعدادی از فروشندگان مخابراتی را وادار به جستجوی فرصت در جاهای دیگر کرده است. به عنوان مثال، نوکیا فرصت مرکز داده را به عنوان دلیل اصلی پیشنهاد 2.3 میلیارد دلاری خود برای خرید Infinera ذکر کرد.

پکا لوندمارک، مدیرعامل نوکیا، گفت: «یکی از جذابیت‌های کلیدی این خرید این است که قرار گرفتن ما در مراکز داده را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. در مورد معامله توضیح داد.

نوکیا تنها نیست مثلا سیسکو هم انتظارات هوش مصنوعی بالایی دارد.

اما تامین کنندگان از جمله Corning پیشنهاد کرده اند که اپراتورهای شبکه در نهایت هزینه را از سر خواهند گرفت.

مدیرعامل کورنینگ ویکس گفت: “پیش‌بینی می‌کنیم فروش ارتباطات نوری دوباره به‌وجود بیاید، زیرا معتقدیم و مشتریان اپراتور ما تأیید کرده‌اند که موجودی اضافی را در طول همه‌گیری همه‌گیری خریداری کرده‌اند و از این موجودی برای ادامه استقرار شبکه‌های خود استفاده کرده‌اند.” در ژانویه گفت. “ما معتقدیم که این اپراتورها به زودی موجودی خود را خالی خواهند کرد و برنامه های افزایش یافته استقرار پهنای باند را که طی چند ماه گذشته به ما ابلاغ کرده اند، اجرا خواهند کرد.”

در یک سند مرتبط با آخرین نسخه آنکورنینگ این انتظارات را تکرار کرد و به طور خاص به برنامه 42.5 میلیارد دلاری دولت ایالات متحده دسترسی و استقرار سهام پهنای باند (BEAD) اشاره کرد. این شرکت گفت که انتظار دارد اپراتورها هزینه پروژه های فیبر مرتبط با BEAD را شروع کنند سال آینده.


Source link