انجمن در مواقع نیاز: DevFest برای اوکراین

هر سال، گروه‌های برنامه‌نویس Google (GDG) برای کنفرانس‌های DevFest در سراسر جهان گرد هم می‌آیند – نه تنها برای تبادل دانش و به اشتراک گذاشتن تجربیات، بلکه برای الهام گرفتن، جشن گرفتن از جامعه و به سادگی با هم بودن. این یک گردهمایی شاد است که هم بر فناوری و هم بر افراد پشت سر آن متمرکز شده است.

GDG ها در اوکراین اولین DevFest را در سال 2012 برگزار کردند. پس از 10 سال ساختن یک جامعه پر رونق، سال 2022 برای هزاران توسعه دهنده اوکراینی متفاوت بود. از زمانی که آژیرهای ضد هوایی آنها را برای اولین بار در 24 فوریه بیدار کرد، بسیاری از صنعت فناوری به خاطر کشورشان بی وقفه کار می کنند – به پناهندگان کمک می کنند، به نیازمندان کمک می کنند، و تلاش برای کار از پناهگاه های بمب. خوشبختانه، آنها تنها نیستند.

از هر طرف کمک کنید

جامعه توسعه دهندگان در اوکراین و خارج از کشور تصمیم گرفتند از کنفرانس DevFest برای افزایش آگاهی و بودجه برای افراد نیازمند استفاده کنند. “این بار، به دلیل جنگ در کشور من، DevFest اوکراین در حال وقوع است برای اوکراین، ویتالی زاسادنی، یکی از بنیانگذاران GDG Lviv، می‌گوید: «این روشی درخشان برای جشن گرفتن آینده فناوری، یادگیری چیزهای جدید، ارتباط با سایر کارشناسان فناوری و جمع‌آوری سرمایه برای یک هدف خوب است.»