Cloudflare با استفاده از Magic WAN مبتنی بر SASE مدل شبکه ای را به عنوان یک سرویس رشد می دهد

Cloudflare در ادامه مسیر خود به سمت مدل کامل شبکه سازمانی به عنوان سرویس ، Magic WAN را اعلام کرد ، یک سرویس مبتنی بر ابر که اتصال سریع و ایمن را برای ترافیک از همه دستگاه ها و مکان ها فراهم می کند.

Magic WAN که به تنهایی ایستاده است ، از مزایای کار در شبکه جهانی Cloudflare برخوردار است که این شرکت سالها برای ساخت آن صرف کرده است. این اجازه می دهد تا دفاتر ، مراکز داده ، برنامه های نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) و دستگاه ها بتوانند سیاست های مسیریابی عمومی و خصوصی را پیکربندی کنند تا ترافیک را در جاهایی که باید به طور مlyثر و ایمن باشد ، بدست آورند. هدف ، گفته Cloudflare CTO جان گراهام-کامینگ ، این است که Magic WAN یک گزینه مناسب و جایگزین راه حلهای قدیمی اتصال باشد.

کریستوفر رودریگز ، مدیر تحقیق در زمینه امنیت سایبری در IDC ، گفت: برنامه های حیاتی

به سمت آینده SASE

Magic WAN جدیدترین اخباری است که Cloudflare طی چند سال گذشته اعلام کرده است. در سال 2019 ، این شرکت مجیک ترانزیت را ارائه داد ، یک سرویس مبتنی بر خدمات که ردیابی و کاهش می یابد حملات DDoS در لبه شبکه با ایمن سازی زیر شبکه های IT. بعدی Cloudflare Network Interconnect بود که به سازمان ها امکان می دهد دفاتر شعبه و مراکز داده را مستقیماً با Cloudflare بهم متصل کنند.

اطلاعیه مهم بعدی در اکتبر گذشته با Cloudflare One ، یک سرویس دسترسی امن لبه (شش) پلت فرم طراحی شده برای جایگزینی شبکه های قدیمی با یک گزینه انعطاف پذیر ، ایمن و مبتنی بر نرم افزار. ایده ارائه اتصال سریع و سریع در سراسر جهان است. Cloudflare این کار را با ایمن سازی ، مسیریابی و فیلتر کردن ترافیک بر روی ستون فقرات انجام می دهد که از اطلاعات زمان واقعی برای محافظت در برابر تهدیدات و هدایت ترافیک در اطراف نقاط بد استفاده می کند.

همراه با اطلاعیه Cloudflare One ، این شرکت مشتریان WARP Gateway را برای دسک تاپ و موبایل معرفی کرد تا به شما کمک کند تا ترافیک کاربران از راه دور با امنیت بیشتری و به صورت خصوصی ارسال شود ، و Firewall مجیک ، فایروال مبتنی بر سرویس که در شبکه Cloudflare اجرا می شود. که برای جایگزینی سخت افزار فایروال طراحی شده است ، با تنظیم و اعمال خط مشی هایی که در کل سازمان اعمال می شود ، به مدیران امکان ریز کنترل کردن داده ها در شبکه را می دهد. شبکه. به عنوان مثال ، مدیران می توانند قوانینی را برای اجازه یا مسدود کردن براساس پروتکل ها ، منبع و مقصد IP و پورت ، طول بسته یا مطابقت فیلد بیتی تنظیم کنند.

با معرفی Magic WAN ، Cloudflare دوباره سیستم عامل SASE خود را ایجاد کرده است. این اجزا با هم یک راه حل کاملاً کامل شبکه به عنوان سرویس هستند. به عنوان مثال ، Magic WAN منابع ترافیک را به طور ایمن به شبکه Cloudflare متصل می کند ، جایی که مدیران می توانند سیاست های مسیریابی را پیکربندی کنند. Magic Firewall با آن ادغام می شود و به مشاغل اجازه می دهد از داشبورد مرکزی قوانین امنیتی را برای شبکه تعریف کنند.

“گراهام -کامینگ گفت.

این یک طرح بلند پروازانه است و فروشندگان دیگری نیز از آن استقبال می کنند. رودریگز گفت: مزیت Cloudflare ممکن است در روشی آهسته و ثابت باشد که در ساخت راه حل شبکه خود به عنوان سرویس انجام داده است. “آنها در حال ساختن خود هستند معماری ابر برای مدتی با تمرکز بر اطمینان از این که مراکز داده آنها از همان نرم افزار ، سیستم عامل و قابلیت های یکسانی برخوردار هستند. آنها همچنین در ارائه خدمات رایگان بسیار پرخاشگرانه عمل کرده اند و اکنون بسیاری از ویژگی های وب را در زیر کمربند خود دارند. “