Cloud Provider DigitalOcean حدود 775 میلیون دلار IPO جمع می کند

مایکل هیثا (بلومبرگ) – شرکت رایانش ابری DigitalOcean Holdings Inc. بیش از 775 میلیون دلار در یک عرضه اولیه با قیمت بالاتر از محدوده بازاریابی جمع آوری کرد و به لیست لیست نرم افزارهای 2021 افزود.

بر اساس بیانیه DigitalOcean روز سه شنبه 16.5 میلیون سهم به قیمت 47 دلار فروخت. این شرکت مستقر در نیویورک سهام خود را با قیمت 44 تا 47 دلار به بازار عرضه کرده بود. قیمت گذاری حاکی از ارزش بازار حدود 5 میلیارد دلار است که بر اساس سهام برجسته موجود در پرونده های ارائه شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است.

بزرگترین سهامدار این شرکت ، با 22 درصد سهام پس از پیشنهاد ، طبق ادعای پرونده ، وابسته شرکت دسترسی صنایع لن بلاواتنیک خواهد بود. سایر حامیان مالی شامل وجوه متصل به شرکتهای سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz و IA Venture Partners می باشد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط بلومبرگ ، در سطح جهان ، 43 شرکت نرم افزاری از 1 ژانویه به طور مشترک 14 میلیارد دلار IPO جمع آوری کرده اند. داده ها نشان می دهد که این شامل 11 لیست است که 8.65 میلیارد دلار در مبادلات ایالات متحده جمع آوری می کند ، به رهبری IPT 2.16 میلیارد دلار از سهام Playtika Holding Corp و فروش 1.78 میلیارد دلاری Qualtrics International Inc.

DigitalOcean گفت که 570،000 مشتری فردی و تجاری در 185 کشور دارد که از سیستم عامل آن برای ساخت ، استقرار و مقیاس گذاری برنامه های نرم افزاری استفاده می کنند.

درآمد این شرکت طی سه سال گذشته رشد کرده در حالی که بر اساس پرونده های آن ، ضرر نسبتاً ثابت داشته است. DigitalOcean در سال گذشته با درآمد 318 میلیون دلاری 44 میلیون دلار ضرر خالص داشت ، در حالی که درآمد 255 میلیون دلاری در سال 2019 40 میلیون دلار بود.

این پیشنهاد توسط Morgan Stanley ، Goldman Sachs Group Inc. و JPMorgan Chase & Co. هدایت می شود. انتظار می رود سهام امروز چهارشنبه در بورس اوراق بهادار نیویورک تحت نماد DOCN معاملات خود را آغاز کند.