Cloud-Native Tech برترین لیست هزینه های نرم افزار زیرساخت | دانش مرکز داده

پیش‌بینی بازار نرم‌افزار زیرساخت Omdia تخمین فرصت‌های درآمدی را برای ۱۲ بخش کلیدی ارائه می‌دهد: زیرساخت و مدیریت پایگاه داده، مجازی‌سازی سرور، مجازی‌سازی ذخیره‌سازی، مجازی‌سازی شبکه، دسک‌تاپ به‌عنوان یک سرویس و VDI، زیرساخت‌های ابرهمگرا، حفاظت از داده، مدیریت و هماهنگ‌سازی ابری چندگانه و ترکیبی، DevOps. (مدیریت انتشار)، AIOps، پلتفرم ها/سرویس های مدیریت کانتینر و مدیریت زیرساخت مرکز داده (DCIM). این پیش‌بینی دوره 2021-26 را پوشش می‌دهد و شامل چهار منطقه، هشت منطقه فرعی، 27 کشور و 16 صنعت عمودی است.

محرک های کلیدی رشد

ارزش بازار زیرساخت نرم‌افزار در پایان سال 2021 تقریباً 143 میلیارد دلار بود. Omdia پیش‌بینی می‌کند که بازار در بازه زمانی 2021 تا 2026 با CAGR 16 درصد رشد کند، که ارزش تخمینی بازار را تا پایان سال 2026 به 296 میلیارد دلار خواهد رساند. این رشد ناشی از همگرایی برخی از فناوری های کلیدی است که چشم انداز فناوری را برای آینده قابل پیش بینی شکل می دهند. روندهای اصلی فناوری به شرح زیر است:

  • حرکت به سمت استفاده بیشتر از محاسبات لبه و ادغام آن با محیط‌های ابری، به‌طور موثری ابر را برای آن برنامه‌ها یا حجم‌های کاری حساس به تأخیر که در آن حاکمیت داده و پاسخگویی در زمان واقعی از ویژگی‌های کلیدی هستند، به لبه گسترش می‌دهد.
  • پذیرش گسترده‌تر رایانش ابری، به‌عنوان سال‌های 2021 تا 26، شاهد افزایش استفاده از ابر برای بارهای کاری حیاتی برای ماموریت‌های اصلی خواهد بود، که بخشی از آن توسط همه‌گیری COVID-19 تسریع شد که شرکت‌ها را مجبور کرد فعالیت‌های عملیاتی را بررسی کنند و از ابر برای انعطاف‌پذیری و چابکی استفاده کنند.
  • تغییر از قدیمی به ابر بومی، کانتینر، بدون سرور و میکروسرویس و نیاز به پلتفرم‌ها برای مدیریت فناوری‌های پیچیده مورد نیاز برای ارائه چابکی در طیف وسیعی از محیط‌ها.
  • استفاده گسترده از هوش مصنوعی و فن‌آوری‌های یادگیری ماشین که در ابزارهای مدیریتی بیشتر ساخته می‌شوند و مدیریت عملیاتی ساده‌تری را برای چشم‌انداز فناوری پیچیده‌تر ارائه می‌دهند.
  • افزایش استفاده از فناوری های انتزاعی یا نرم افزاری تعریف شده برای جداسازی زیرساخت های سخت افزاری از ارائه خدمات تجاری. رشد پایداری زیست محیطی و نیاز سازمان ها به نظارت و مدیریت تأثیر آنها بر انتشار کربن.

تأثیر ترکیبی این همگرایی نیاز به نرم افزار زیرساخت فناوری اطلاعات است که می تواند چابکی را با سرعت برای پاسخگویی به تقاضای کسب و کار ارائه دهد. اگرچه ابر این قابلیت را ارائه می دهد، مرکز داده در محل به دلیل الزامات حاکمیت داده، بدهی های فنی موجود و فقدان مهارت های مربوط به ابر، بخش مهمی از هر محیط فناوری اطلاعات برای آینده قابل پیش بینی باقی خواهد ماند. حرکت به سمت محاسبات لبه و ابر لبه، محیط نرم افزار را پیچیده تر می کند. فن‌آوری‌های زیرساخت نرم‌افزاری باید در سراسر و بین این جهان‌های مختلف (ابر، لبه و داخلی) عمل کنند، به طور موثر پل ترکیبی را تشکیل دهند و اطمینان حاصل کنند که سازمان‌ها می‌توانند مناسب‌ترین معماری را که با استراتژی کسب‌وکارشان سازگار است، اتخاذ کنند. به این پیچیدگی نیاز به برآوردن الزامات زیست محیطی فزاینده‌ای است که دولت‌ها به عنوان بخشی از اهداف مورد توافق جهانی خود برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای معرفی خواهند کرد.

یافته ها و تحولات کلیدی

Omdia تخمین می زند که بخش با سریع ترین رشد در طول دوره پیش بینی، بازار پلت فرم ها/راه حل های مدیریت کانتینر خواهد بود که انتظار می رود با CAGR 37٪ رشد کند. انتظار می‌رود مدیریت ترکیبی و چند ابری و ارکستراسیون و مدیریت انتشار DevOps در طی این دوره با CAGR 27 درصد رشد کند. این سه بازار هسته اصلی گذار به دنیای ابری هستند که در آن ارائه خدمات متکی به زیرساخت هایی است که معمولاً توسط شخص ثالث ارائه می شود، اما کیفیت خدمات همچنان بر عهده CIO است. AIOPها، مجازی‌سازی ذخیره‌سازی و مجازی‌سازی شبکه سه بخش دیگری هستند که بیش از 21 درصد رشد خواهند داشت و CAGRها در دوره پیش‌بینی به ترتیب 21.3 درصد، 21.16 درصد و 21.05 درصد رشد خواهند کرد که به 2.8 میلیارد دلار، 13.8 میلیارد دلار و 34.2 دلار می‌رسد. میلیارد دلار تا پایان سال 2026. از نظر اندازه بازار، بخش زیرساخت پایگاه داده و راه حل های مدیریت سهم اکثریت را به خود اختصاص می دهد، اما این سهم از 50 درصد در سال 2021 به 43 درصد در سال 2026 کاهش می یابد، زمانی که ارزش بازار 127 میلیارد دلار خواهد بود.

Omdia پیش بینی می کند که هزینه نرم افزارهای زیرساختی در قاره آمریکا از 71 میلیارد دلار در سال 2021 به بیش از 144 میلیارد دلار در پایان سال 2026 خواهد رسید. هند احتمالاً سریع ترین کشور با رشد CAGR 24.36 درصد خواهد بود و پس از آن چین با CAGR 22.95 قرار دارد. ٪ در طول دوره پیش بینی (2021-26).


روی ایلسلی، تحلیلگر ارشد اکوسیستم و عملیات فناوری اطلاعات در Omdia است. حوزه‌های کلیدی تحقیقات روی شامل رایانش ابری، فناوری‌های بومی ابری، استراتژی فناوری اطلاعات، مدیریت عملیاتی فناوری اطلاعات و فناوری‌های مرکز داده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  بودجه تلاش های راه اندازی ساختمان