رتبه بندی برای کلمات کلیدی نامرتبط در جستجوی گوگل؟ عناوین و محتوای خود را واضح تر کنید

رتبه بندی برای کلمات کلیدی نامرتبط در جستجوی گوگل؟  عناوین و محتوای خود را واضح تر کنید

آیا تا به حال سایتی داشته اید که برای کلمات کلیدی نامرتبط رتبه بندی می کند، پرس و جوهایی که نمی خواهید برای آنها رتبه بندی کنید؟ جان مولر از گوگل گفت اگر این کار را انجام می دهید، شاید باید عنوان و محتوای خود را واضح تر بیان کنید، اگر خیلی مبهم هستند.

او گفت که یا این واقعیت را نادیده می گیرید که برای آن پرسش ها رتبه بندی می شود یا می توانید سعی کنید به طور کلی محتوا را بهبود ببخشید. وی افزود: “گاهی اوقات صفحات برای موارد غیرمنتظره رتبه بندی می شوند، شما نمی توانید از آن جلوگیری کنید و این تاثیر منفی بر بقیه سایت شما نخواهد گذاشت.”

جان این را در پاسخ به سوالی در لینکدین نوشت.

سوال از آلوارو پیچو تورس بود:

برای جلوگیری از نمایش داده نشدن وب‌سایت من و/یا URLهای خاص در قالب‌های نمایشی برای جستجوها/جستجوهای خاص، کدام بهتر است؟ meta noindex در سر، یا مسدود کردن توسط روبات ها.

مورد دقیق من: من یک ممیزی SEO در مورد بخش صنعتی پوشش‌های فلزی انجام داده‌ام، و وب‌سایت من در SERP و Google Search Console Impressions برای “کارگاه پوشش‌های فلزی” ظاهر می‌شود، که ReferenceQueries من را به هم می‌زند، و می‌خواهم آنها را بدون حذف حذف کنم. حذف پست

جان مولر پاسخ داد که مسدود کردن گوگل واقعا در اینجا کمکی نمی کند، اما بهبود محتوا ممکن است. او گفت:

اگر noindex یا robots.txt صفحه را مجاز نکنید، برای جستجوهای معمولی نیز ظاهر نمی شود. من فقط آن را نادیده می‌گیرم، یا اگر عنوان/توضیحات مبهم هستند، کمی واضح‌تر می‌شوم. گاهی اوقات صفحات برای چیزهای غیرمنتظره رتبه بندی می شوند، شما نمی توانید از آن جلوگیری کنید و این تاثیر منفی روی بقیه سایت شما نخواهد داشت.

اگر می خواهید صفحه را به طور کامل از نمایه سازی مسدود کنید، noindex مکانیزم مناسبی است.

شما چکار انجام خواهید داد؟

بحث در انجمن در لینکدین.

Source link