ChromeOS قرار است رنگ‌های دینامیک Material You را به دست آورد

به نظر می‌رسد که سیستم رنگ‌های پویای Google برای Material You تقریباً یک سال پس از راه‌اندازی با Android 12 به ChromeOS می‌آید.

سال گذشته، گوشی‌های سری اندروید 12 و پیکسل 6 از Material You، سومین نسل از زبان طراحی متریال گوگل، رونمایی کردند. فراتر از صاف و ساده‌تر کردن رابط کاربری، ویژگی بارز Material You این است که برنامه‌ها و ویجت‌ها با طرح‌های رنگی مختلف سازگار هستند. در Android 12 و بالاتر، «Dynamic Colors» از کاغذ دیواری شما برای ایجاد یک تم سفارشی برای گوشی شما استفاده می‌کند.

در همین حال، ChromeOS قبلاً بوده است تاحدی قابل تطبیق با کاغذ دیواری شما، با برخی از عناصر که از شفافیت استفاده می کنند تا کاغذ دیواری شما بدرخشد. با این حال، در بیشتر موارد، کروم‌بوک‌ها با طراحی بهتری با تم مواد ۲۰۱۸ نسبت به سبک‌های جدیدتر Material You مطابقت دارند.

طبق پرچم جدیدی که باید در هفته‌های آینده وارد ChromeOS Canary شود، اکنون این در شرف تغییر است.

ChromeOS Material Next MVP

وقتی فعال باشد، ChromeOS را در حالت Material Next MVP اجرا می‌کند.

#cros-next-mvp

بیایید آنچه را که در اینجا به آن نگاه می کنیم، تجزیه کنیم. برای شروع، «Material Next» به این صورت است که Google اغلب به صورت داخلی به Material You اشاره می‌کند، در حالی که موضوع Material «MD2» نامیده می‌شود. بعد، اصطلاح “MVP” وجود دارد که مخفف “حداقل محصول قابل دوام” است. این بدان معناست که ما فقط به آغاز طراحی مجدد Material You در ChromeOS نگاه می کنیم، نه همه چیزهایی که Google قصد دارد راه اندازی کند.

با این حال، بحث در مورد تغییر نام و توضیحات پرچم برای تمرکز بر یک ویژگی واحد، رنگ‌های پویا، وجود دارد. برای این منظور، تنها چیزی که پرچم در حال حاضر تغییر می‌کند این است که یک «میکس‌کننده رنگ» به ChromeOS اضافه می‌کند که می‌تواند در لحظه تنظیم و به‌روزرسانی شود، و اجازه می‌دهد تغییرات رنگ و تم فوراً در دستگاه شما منعکس شود.

با این حال، در حال حاضر، هیچ چیزی برای انتخاب یک یا چند رنگ وجود ندارد تا به عنوان خط اصلی برای یک طرح زمینه ChromeOS جدید استفاده شود. تصور اینکه ChromeOS مسیر Android را دنبال می‌کند و از رنگ‌های کاغذدیواری Chromebook شما استفاده می‌کند، به اندازه کافی آسان است، اما هنوز برای تأیید آن خیلی زود است.

به هر حال، به نظر می‌رسد از تعداد زیاد رنگ‌های قابل تنظیم، مشخص است که Google قصد دارد از نسخه ChromeOS از Material You Dynamic Colors در سراسر سیستم استفاده کند. اما، با توجه به وضعیت در حال انجام این ویژگی، احتمالاً تا اواخر سال جاری شاهد راه‌اندازی کامل Dynamic Colors برای دارندگان Chromebook نباشیم. با هر شانسی، باید بتوانیم اولین نگاه خود را به طراحی مجدد آینده در هفته ها یا ماه های آینده داشته باشیم.

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: