کنترل‌های بازی ChromeOS برای برنامه‌های Android اینجا هستند

گوگل در اعلام پشتیبانی Steam در اوایل سال جاری، همچنین اعلام کرد کروم‌بوک‌ها یک «پوشش بازی» برای عناوین اندروید دریافت می‌کنند تا آن‌ها را با صفحه‌کلید و ماوس قابل بازی کنند. ChromeOS 105 یک آلفای اولیه از این کنترل‌های بازی را معرفی می‌کند.

کنترل‌های بازی ChromeOS، فشار کلید را به رویدادهای لمسی شبیه‌سازی‌شده مانند اعمال ضربه زدن و لمس و کشیدن ترجمه می‌کنند.

کاربران نهایی دکمه های روی صفحه و جوی استیک های مجازی و همچنین یک دکمه مربع گرد که نماد کنترلر در لبه سمت راست صفحه دارد را مشاهده خواهند کرد. ضربه زدن منوی تنظیمات «کنترل‌های بازی» را با یک کلید روشن/خاموش و امکان ویرایش نقشه‌های کلیدی و همچنین غیرفعال کردن پوشش باز می‌کند.

Google در حال آزمایش کنترل‌های بازی در آلفا با ChromeOS 105 برای عناوین اندروید زیر (در چهار دسته تعامل) از فروشگاه Play است:

برای استفاده، رایانه ChromeOS شما «باید هم به صفحه‌کلید و هم به دستگاه اشاره‌گر ورودی (مانند ماوس یا پد لمسی) متصل باشد.» در حال حاضر، کنترل‌ها فقط برای گیم‌پلی فعال در نظر گرفته شده‌اند و یک ماوس برای پیمایش منو و دیالوگ‌های درون بازی مورد نیاز است. در همین حال، گوگل اشاره می‌کند که «به رفتار عجیب موجود برخی بازی‌ها در اندازه‌های خاص پنجره یا هنگام تغییر اندازه توجه نمی‌کند».

هدف همه اینها این است که در غیر این صورت بازی‌های «فقط صفحه لمسی» قابل پخش در همه دستگاه‌ها باشند. به هر حال، «اکثر کاربران ChromeOS با استفاده از ماوس و صفحه کلید با برنامه‌ها تعامل دارند، اما بسیاری از برنامه‌های Google Play فقط با در نظر گرفتن تعاملات لمسی طراحی شده‌اند». در حالت ایده‌آل، گوگل از همه توسعه‌دهندگان می‌خواهد که پشتیبانی از صفحه‌کلید را پیاده‌سازی کنند، اما کنترل‌های بازی یک توقف ارائه می‌دهند.

با نگاهی به آینده، گوگل قصد دارد این موارد را معرفی کند:

  • ویرایشگر برای ایجاد پشتیبانی از افزودن کنترل‌های بازی برای هر بازی از Google Play که Chromebook شما اجرا می‌کند
  • پشتیبانی از موس و گیم پد
  • انواع بیشتری از تعاملات لمسی

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Pixel Watch می‌تواند امتیاز پیش‌سفارش Pixel 7 Pro در بخش‌هایی از اروپا باشد