ChromeOS برای تاری پس‌زمینه، سایر ویژگی‌های تماس ویدیویی تنظیم شده است

از آنجایی که برنامه‌های تماس ویدیویی برای انجام کارهای مدرن ضروری شده‌اند، ChromeOS در حال آماده شدن برای بهبود این برنامه‌ها با محو کردن پس‌زمینه و سایر ابزارهای مفید است.

در طول چند سال گذشته، بسیاری از کارها، به ویژه جلسات، به صورت آنلاین انجام شده است. حتی دور هم جمع شدن با دوستان با برنامه‌های ویدیویی مانند Google Meet، Zoom و موارد دیگر آسان‌تر می‌شود.

برخی از برنامه‌ها راه‌های خود را برای بهبود ویدیوی شما با افکت‌هایی ارائه می‌کنند که می‌توانند پس‌زمینه شما را عوض کنند، محیط اطرافتان را تار کنند، یا میزان نور اتاقتان را تنظیم کنند. در همین حال، برخی از دستگاه‌های جدیدتر مانند مک‌های دارای سیلیکون اپل دارای جلوه‌های ویدیویی داخلی مانند تاری پرتره و قاب‌بندی مجدد «Center Stage» هستند که در هر برنامه‌ای که از دوربین شما استفاده می‌کند کار می‌کند.

به نظر می‌رسد تیم ChromeOS گوگل با توجه به تغییر کد جدید به دنبال تکرار جلوه‌های دوربین ویدیویی داخلی macOS است. همه چیز با گزینه‌ای برای محو کردن پس‌زمینه داخلی آغاز می‌شود که در ابتدا پشت پرچم ویژگی قفل شده است.

تاری پس زمینه vc را فعال کنید

ویژگی محو کردن پس‌زمینه را برای کنفرانس ویدیویی در کروم‌بوک‌ها فعال می‌کند.

#vc-background-blur

از آنچه که می‌توانیم کنار هم بگذاریم، تاری پس‌زمینه توسط یادگیری ماشینی ایجاد می‌شود، که ممکن است به این معنی باشد که فقط در دستگاه‌های ChromeOS جدیدتر در دسترس خواهد بود. در حال حاضر، گوگل در حال آزمایش افکت‌های تاری پس‌زمینه بر روی کروم‌بوک‌ها با پردازنده‌های نسل یازدهم و نسل دوازدهم اینتل است.

مطالب پیشنهادی  سامسونگ نوار وظیفه Android 12L را با لانچر شخص ثالث غیرفعال می کند

همچنین ممکن است تاری پس‌زمینه تنها جلوه ویدیویی نباشد که به ChromeOS می‌آید. در یکی از نظرات، یکی از کارمندان Google به آزمایش افکت «نور نورپردازی پرتره» که در دوربین Google در تلفن‌های پیکسل تعبیه شده است، به همراه ویژگی «AUTO_FRAMING» که شبیه به آنچه Google Duo ارائه می‌دهد، اشاره می‌کند.

به نظر می‌رسد که جلوه‌های تاری پس‌زمینه و نورپردازی پرتره به عنوان بخشی از یک طرح گسترده‌تر برای بهبود برنامه‌های تماس ویدیویی در سیستم‌عامل Chrome است. در میان چند تغییر کد دیگر [1, 2]، می بینیم که ChromeOS ممکن است شروع به نظارت بر زمان شروع تماس ویدیویی در برنامه ای مانند Zoom یا Google Meet کند. در حال حاضر همه چیز در وضعیت نسبتاً اولیه قرار دارد، اما به نظر می‌رسد برنامه‌هایی برای نشان دادن هشدارها در صورت ناپایدار شدن شبکه شما در حین تماس و همچنین چند ویژگی دیگر وجود دارد که نمی‌توانیم آن را کاملاً شناسایی کنیم.

به طور کلی، واضح است که Google تشخیص می‌دهد که تماس ویدیویی چقدر مهم شده است و می‌خواهد اطمینان حاصل کند که Chromebookهای جدیدتر می‌توانند با رایانه‌های Windows و Mac رقابت کنند. با توجه به وضعیت اولیه‌ای که این ویژگی‌ها در آن هستند، ممکن است هنوز چند ماه از توسعه آن‌ها برای دارندگان Chromebook بیشتری بگذرد.

هر چند وقت یک‌بار از برنامه‌های تماس ویدیویی در Chromebook خود استفاده می‌کنید؟ آیا از جلوه های ویدئویی داخلی به جای افکت های مخصوص اپلیکیشن استفاده می کنید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور