Chromecast HD در مقابل Chromecast معمولی: تفاوت اینجاست

جدیدترین همراه تلویزیون Google Chromecast HD است. هم آن و هم Chromecast 2020 یکسان به نظر می رسند و بسیاری از ویژگی های یکسان را به اشتراک می گذارند، بنابراین تفاوت های اصلی چیست؟ بیایید دریابیم.

ابتدا، شایان ذکر است که نسخه‌های مختلفی از Chromecast فراتر از نسخه‌های HD و 4K با Google TV وجود دارد. قبل از آن دستگاه‌ها، خط Legacy Chromecast وجود داشت که از کنترل از راه دور استفاده نمی‌کرد. در عوض، باید هر چیزی را که می‌خواهید از طریق آن نمایش داده شود، پخش می‌کردید، که می‌توانست دردسرساز باشد، و بنابراین هرگز به عنوان یک دستگاه مستقل برای تلویزیون شما نگاه نمی‌شد.

در سال 2020، Google Chromecast را با Google TV منتشر کرد. Google TV نسخه ای از Android TV است که به طور خاص برای Chromecast ساخته شده است و به خوبی کار می کند. به دلیل سیستم عاملی که اجرا می کند، Chromecast جدید بسیار بیشتر یک دستگاه مستقل است که می تواند جایگزین SHIELD یا حتی Apple TV شما شود.

تفاوت در چیست؟

در ظاهر، شما به دو دستگاه بسیار مشابه نگاه می کنید. بدنه Chromecast HD همان طراحی بیضی شکل مینیمال دارد که به راحتی پشت تلویزیون قرار می گیرد. هر دو دارای یک کابل HDMI کوتاه هستند که به Chromecast اجازه می‌دهد از پشت آن آویزان شود و یک پورت USB-C برای برق رسانی. ریموت‌ها حتی یکسان هستند، با چیدمان و طراحی دکمه‌ای که برای استفاده و از دست دادن عالی است.

HD – یک گام پایین تر از 4K

تفاوت های واقعی با ساختار داخلی است. همانطور که از نام ها پیداست – Chromecast HD در مقابل 4K – Chromecast با Google TV HD از ویدیوی اصلی HD پشتیبانی می کند.

اکنون، در سال 2016، این ممکن است چشمگیر بوده باشد، اما در سال 2022، چیزی کمتر از زرق و برق دار است. Chromecast HD فقط ویدیوی 1920×1080 را پخش می کند که در تلویزیون های 4K چندان سالم به نظر نمی رسد. این دستگاه همچنان محتوای HDR را مدیریت می کند و عمر کمی به آن می بخشد. حتی با این وجود، تفاوت وضوح در برخی موارد قابل توجه است.

در مورد Chromecast with Google TV (2020)، آن دستگاه قدیمی‌تر برای اکثر برنامه‌ها با کیفیت 4K پخش می‌شود. برنامه‌های پخش ویدیو مانند Hulu هنوز در 4K پردازش نمی‌شوند، که مسئولیت آن بیشتر از خود Chromecast بر عهده Hulu است.

در داخل، یک تراشه متفاوت دارید که دستگاه را تغذیه می کند. این تراشه Amlogic S805X2 است که از رمزگشایی AV1 پشتیبانی می کند – Chromecast (2020) از AV1 پشتیبانی نمی کند – حتی اگر سخت افزار وضوح وضوح را محدود کند. در مورد فضای ذخیره سازی، شما به همان 8 گیگابایت با کاهش تا 1.5 گیگابایت رم نگاه می کنید.

در حقیقت، HD برای دستگاه کاملاً خوب است و در موارد استفاده خاص، گزینه بسیار بهتری نسبت به Chromecast با 4K است. برای کسانی که تلویزیون‌های زیر 4K و قدیمی‌تر دارند، Chromecast یک گزینه فوق‌العاده برای تبدیل آن به تلویزیون هوشمند و تجهیز آن به قدرت پخش محتوای زیاد است. خرید یک دستگاه 4K و تجهیز تلویزیون HD به آن منطقی نیست، به خصوص زمانی که تفاوت هزینه وجود دارد.

کاهش قابل توجه قیمت

Chromecast with Google TV 4K در حال حاضر در کنار Chromecast HD برای خرید در دسترس است. اگرچه برای شروع گران نیست، اما تفاوت قیمت بسیار قابل توجهی بین این دو دستگاه وجود دارد.

مدل قدیمی‌تر که ویدیوهای با وضوح بالاتر را کنترل می‌کند، 49.99 دلار قیمت دارد. وقتی به دنبال تلویزیون 4K خود هستید، 50 دلار چیزی برای تمسخر نیست. در مورد Chromecast HD، قیمت 29.99 دلار در آنجا کمی راحت تر است. باز هم، این یک قیمت متوسط ​​عالی برای کسانی است که فقط باید تلویزیون های قدیمی تر را اصلاح کنند و نیازی به نصب کامل آنها ندارند.

گزینه های قدرت کمی و حتی رنگ های کمتر

یکی از نقاط ضعف بزرگ Chromecast با Google TV در سال 2020، روش شارژ بود. Chromecast به جای توانایی شارژ از طریق درگاه USB-A رایج در اکثر تلویزیون‌های مدرن، برای تغذیه کافی به آجر و یک پریز اختصاصی نیاز داشت.

ما امیدوار بودیم که یک Chromecast با تقاضای کمتر بتواند آب کافی را از درگاه USB پشت تلویزیون ها بکشد، اما اینطور نیست. درست مانند مدل 4K 2020، Chromecast HD نیز برای ماندگاری به آجر و خروجی مخصوص به خود نیاز دارد.

chromecast با نکات گوگل تی وی

علاوه بر این، یکی دیگر از نقاط ضعف، عدم وجود رنگ های ارائه شده برای Chromecast HD است. اگر به خاطر دارید، Chromecast با Google TV 4K دارای چندین رنگ مختلف برای انتخاب است که هر کدام با یک کنترل از راه دور مطابقت دارند. آن رنگ‌ها یک آبی روشن خوب به نام «آسمان» و یک مرجان پاستلی به نام «طلوع خورشید» بودند. البته، یک نسخه سفید نیز برای افراد خسته کننده مانند من وجود دارد. متأسفانه، آن نسخه سفید تنها گزینه ارائه شده برای Chromecast HD است.

با توجه به اینکه هر دو Chromecast از نظر خارجی یکسان هستند، می‌توانیم رنگ‌های جدیدی را برای نسخه HD مشاهده کنیم. با این حال، در حال حاضر، ما باید با رنگ سفید سر و کار داشته باشیم.

در کل هر دو دستگاه عالی هستند. Chromecast اصلی با Google TV 4K یک استریمر کوچک فوق العاده است که به اکثر تلویزیون ها افزوده می شود. از طرف دیگر، برادر کوچک HD ابزار فوق العاده ای برای تلویزیون هایی است که این کار را نمی کنند نیاز داشتن محتوای 4K، و همچنین دستگاه‌های قدیمی‌تری که به هر حال نمی‌توانند کاملاً از پس آن برآیند.

هر دو برای برنامه‌های خاص در نظر گرفته شده‌اند، و از آنجایی که Google با مدل جدیدتر HD خیلی فاصله نگرفت، شما به دنبال گزینه‌ای مناسب برای نیازهای پخش عمومی هستید.

Chromecast را بخرید

Chromecast با Google TV HD

Chromecast با Google TV 4K

اطلاعات بیشتر در مورد Chromecast با Google TV:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: